Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся план за Ibanez Rg


Recommended Posts

Здравейте!

Решили сме с баща ми да правиме поджект китара. Имаме машини, скоро ще разполагаме и с доста яко дърво за тялото.

 

Таа...

Искам да попитам някой има ли план за Ibanez RG (не е задължително точно RG) или нещо от сорта с флойд. Главно искам да спазя точноста на покета, мензурата. Дизайна на тялото ще бъде малко изменен.

 

А пък севсем наивно ще попитам, може ли някой да ми услужи с такава или подобна за ден два. :hysterical: (аз все пак да си попитам)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Eм, що просто не изчакате евтим да довърши тоя, който той прави или не си извадиш от някоя снимка с висока резолюция? Иначе имаше някво GRG в guitarbuild.com... Инак не виждам проблема ако имаш фотоапарат с високоразделителна матрица (разбирай 5-6-7+мпкс) да примолиш някой притежател само да я щракнеш и да си измериш това което ти трябва за няколко часа в негово присъствие, пък бирата се подразбира е от теб :hysterical:

 

Поздрави,

Влад!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, За нещо такова става въпрос.

Имам апарат. Ще щракна това което ми трябва. Важно ми е покета , бриджа и мензурата да спазя.

:hysterical:

 

Ако някой все пак има чертежи, темплейти или нещо от сорта нека го сподели.

 

ЧЕРПЯ МНОГО БИРИ :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хубу - мензурата зависи от грифа!

Бриджа зависи от мензурата!

Покета зависи от бриджа... :hysterical:

Всичко можеш и сам да си изчислиш, но наистина е по-лесно да вземеш наготово от някоя китара и да си сигурен, че ще бачка, а няма да бръждятт праговете... Бтв готов гриф ли ще ръчкате, или хоуммейд? Ако ще го правите вие откъде набарахте палисандър/абанос за фборда, че ми трябва скоро на мен също?

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Ако искаш мога да ти кажа каквото те интересува - Имам апарат 7мпкс и китара Keiper 100bls, която е с флойд... Ако те интересува просто да бачка, а не точно копие на RG...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифа или ще го поръчам на един пич от форума или ще го купя от някоя готова.

 

А иначе няма да е точно копие на RG. Ще е нещо което да съм сигурен че правя. А не като я завърша и оп ама тя криви... :hysterical:

 

Като се оправи сървъра на Скайп ще те потърся (ако имаш де :P )

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може то наистина да ти свърши работа, стига да имаш макс и да можеш да си зивадиш точно това, което те интересува, НО може и да ти изрендим едно парче на една 15мм-ова камера и да си мериш на 1:1 чертежите с линийка... Ще минеш само на плотер да ти ги принтнат и всичко заспива, кво ше кажеш :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам точно копие на RG470 правено на 3Д МАХ. Ако ще ти върши работа...

 

Айде, ако можеш да ми го пратиш на traicho_g@abv.bg Предварително ти благодаря! :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качил съм някакви файлове ТУК. Има .мах файлове, картинки с инфо и рендъри. Нямам МАХ, за да видя точно какво имаше по файловете, така че може да са в различен стадий на производство и изобщо каша. Но все пак ги предоставям. Вие преценете стават ли за нещо. Успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря че го сподели!

 

Сега и аз ще си призная! :)

Снощи намерих 1/1 чертеж на JEM777. Веднага го разпечатах и наистина е верен и 1 към 1. Смятам че е много полезен.

Сайта от който е чертежа също е супер полезен за собственици на JEM-ове и UV-та.

http://www.jemsite.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тьи като точно сега приключвам едно rg тяло(не пьрвото ),искам да задам един градивен вьпрос:като искате абсолютно точни чертежи,можете ли да ги изпьлните?по скоро-не.от което следва,4е е нужно да се свали контура на тялото и всичко друго ,ако човек мисли,става!даже по-точно от оригинала.като имаш супер чертеж ,и ,обаче направиш neck pocket-a 2 десети от мм наляво-какво става сьс супер чертежа????знам реакцията сега,но ще изчакам изявлвения в процеса на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.