Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

Аз съм убеден, че Тома няма вина.Просто са му казали: ''Това е песента- пей!".Аз не знам какво очаквахте да се случи, някъде из форума имаше теми за музикалните продуценти в България- ето това може да очаквате от тях.

 

 

Накратко: ако Тома не се е заинтересувал откъде идва тая песен, кой я е написал, какъв е текста и защо, при положение че той ще я изпълнява, тогава той си е виновен. Цялата вина е негова.

 

Щото продуцентите е ясно, че правят пари, но от него като от всеки други се изисква да поддържа собственото си съзнание и тяло и да е отговорен човек. Щом просто е фанал каквото са му дали на листа и го е изцапал отгоре, значи вината си е изцяло негова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..продуцентите на Тома твърдят,че са закупили правата - нека да купуват , но това ли правиха няколко месеца докато излезе този "дългоочакван" сингъл?

 

За същите пари можеха да платят на група Thornley да напишат нова песен специално за Томчо, щом толкоз са ги харесали и щом не вярват в родните композитори.

За съжаление такова им е мисленето - старото соц мислене още живее - къде ще рискуват с нещо ново, дай с вече направеното, че е сигурно.

Тоз "продуцента" бил завършил Бъркли, тръбят ПиАр-овете, Петручи, ако разбере, ще си запали ритуално дипломата :greenball:

Редактирано от overhate
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм убеден, че Тома няма вина.Просто са му казали: ''Това е песента- пей!".Аз не знам какво очаквахте да се случи, някъде из форума имаше теми за музикалните продуценти в България- ето това може да очаквате от тях.

 

 

Накратко: ако Тома не се е заинтересувал откъде идва тая песен, кой я е написал, какъв е текста и защо, при положение че той ще я изпълнява, тогава той си е виновен. Цялата вина е негова.

 

Щото продуцентите е ясно, че правят пари, но от него като от всеки други се изисква да поддържа собственото си съзнание и тяло и да е отговорен човек. Щом просто е фанал каквото са му дали на листа и го е изцапал отгоре, значи вината си е изцяло негова.

За да го напиша това значи има причина. Не знам за теб но аз съм работил с продуценти и каквото ти кажат това е тука няма съвест вина и съзнание, пак е добре че не са му дали някоя сръбска песен както на мен Кукавица .... трябваше да напусна групата или да пея познай кое избрах! Разберете Българските продуценти виждат нещата по свой начин ако изобщо са останали такива.Да наистина можеха да платят на някой да напише песен но явно така са преценили, и сега всички плюят плагиат крадец.....ако има полза от този кавър нека да осатви някаква следа след себе си.Не съм фен на Тома но въпреки това му пожелавам успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ме избора е ясен: да пееш лайна или да не пееш ?

 

Еми на теб мечтата ти е да пееш ако ще и лайна, па да ти плащат за това ли ?

 

Или на Тома са му обещали, че ако изпее тая песен после ще го оставят да направи нещо качествено ? И това не го вярвам.

 

Той си е отговорен, ако оправданието е че изборът не е лесен, ами всички имаме никак не лесни избори постоянно, това е просто поредния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тома, Тома.....една от любимите ми групи...срамота.

 

Язък за Бъркли. Станало Объркли...

 

Да беше търсил тук из форума можеше и без пари по-хубава песен да се измислим.... :thumbs_up::D

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ме избора е ясен: да пееш лайна или да не пееш ?

 

Еми на теб мечтата ти е да пееш ако ще и лайна, па да ти плащат за това ли ?

 

Или на Тома са му обещали, че ако изпее тая песен после ще го оставят да направи нещо качествено ? И това не го вярвам.

 

Той си е отговорен, ако оправданието е че изборът не е лесен, ами всички имаме никак не лесни избори постоянно, това е просто поредния.

Не аз пея това което искам и с когото искам от музика не съм забогатял и няма и да забогатея,отстоявам идеите си и правя това което ми харесва защото имам един живот на тази земя.Понякога е хубаво да имаш избор като на Тома, да бъдеш или да не бъдеш.

От тук пък се поражда въпроса какво точно ще бъдеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ме избора е ясен: да пееш лайна или да не пееш ?

 

Еми на теб мечтата ти е да пееш ако ще и лайна, па да ти плащат за това ли ?

 

Или на Тома са му обещали, че ако изпее тая песен после ще го оставят да направи нещо качествено ? И това не го вярвам.

 

Той си е отговорен, ако оправданието е че изборът не е лесен, ами всички имаме никак не лесни избори постоянно, това е просто поредния.

Не аз пея това което искам и с когото искам от музика не съм забогатял и няма и да забогатея,отстоявам идеите си и правя това което ми харесва защото имам един живот на тази земя.Понякога е хубаво да имаш избор като на Тома, да бъдеш или да не бъдеш.

От тук пък се поражда въпроса какво точно ще бъдеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на екипа на Тома...страхотно чалга решение...открили са отново топлата вода...нещо като "Дайте да заложим на сигурно"... :) :) и на края...зле записан гавър... :hysterical::greenball: Опит за наподобяване на звук.. :thumbs_up: Следващия ХИТсингъл се очертава гавър на Crying In The Rain... :D:hysterical: Браво още веднъж... :thumbs_up::hysterical: :hysterical: :hysterical:

Редактирано от alrock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми, честно казано, научих един доста интересен факт:

 

Universal като цяло разполагат с една "банка" от музика, която в различните страни, от съответните представители, може да се издава от друг изпълнител (в случая в България това е Virginia а българският изпълнител - Тома) Следователно тук няма нищо нелегално :)

Но за мен си остава "крадена" песен :) или по-скоро, просто "чужда" може би...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама после да отидеш на телевизора и да кажеш "колко здраво работихме по тая песен сума ти време", както прави Мария Илиева и продуцента му в момента, в такъв случай е лъжа :)

 

Щото по всички интернет медии в БГ от две седмици има изказвания от тия колко е уникална тая песен, колко е новаторска, колко здраво са работили по нея. Ако даже не могат да изкопират една песен без кански усилия, при това такава, не някакъв джаз или сложен инструментален рок, тогава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно е да използваш творението на другите и чрез тях да станеш известен благодарение на непретенциозните слушатели като нас българите-пляскаме на всичко,което ни набият рекламите в главите или ни харесва...а не си задаваме въпроса това готино парче дали е на този изпълнител-кой го е измислил!При чалгата е същото-рогачите щракат с пръсти и се гордеят с чаровните ни изпълнителки,без да се заинтересуват дали тази песен е тяхно творение-доста знаят,че не е но не им пука-нали си щракат с пръсти...Жалко е за нацията ни!!Интелигенцията си мълчи,защото нищо не може да направи а медиите бълват лъжи и внушения,повлияни от интереси а голяма част от пуберите не са разбрали още,че за да си уникален,трябва да дадеш нещо от себе си и да сътвориш-да се потрудиш а не да го скраднеш на готово!.....Ако бях на мястото на Тома,щях да се откажа-вече съм го доказал за себе си с подобен пример преди години.

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нямах си работа и попаднах на тоя цитат:

 

"Мастерингът е направен в Щатите от гениалния саунд инженер Брайън Гарднър, носител на 9 награди Грами, работил по последния албум на NERD, както и за Metallica, Abba, Тина Търнър и кой ли още не. "

 

А сега сравнете със звука на оригинала :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ам Мастеринга може и да го е правила някоя Американска Глава , но Рекординга и Микса си Вонят на БГ :thumbs_up:

 

 

...баси кви сме Хейтъри,а !

 

...все едно няма по-смислени неща , ами се занимаваме Пи Ар Клоуниадата ...

...като има риби да се хватат на въдицата, ще има и рибари...

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При " Куку бенд" и чичо Слави има доста такива песни ще проуча и ще съставя пълен списък. Ако някой се сеща да изброява.

 

Стар крадец си тате - Sweet child in time Deep Purple

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ква стана тя Азис е фен на Steelheart и само чака Миленко да се пенсионира че да му заеме мястото :thumbs_up: Пък Томата горкия не знам кво ще прави от сега нататък.Иначе гледам ,че почти всичко което ми е приличало на друго са го описали по-нагоре.Тва е живота от слушане на много музика от репетиране на заучени фрази и клишета волно или неволно се появяват музикални повторения ,абсурди ,гавъри и тем подобни.

Иначе "Стар крадец си тате" беше култов по едно време с музиката на Deep Purple-Sweet Child in time ,чието интро се оказа плагиатствано пък от други. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.