Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за колан за китара


laichzeit92

Recommended Posts

Същите са - към тялото си има щифт, точно като на електрическите. А самите колани се продават с едни връвчици, като връзки за обувки - те се връзват за главата на грифа.

 

едит: естествено, става дума за уестърн китари (а.к.а. с метални струни). класическите нямат такива екстри - поне не и повечето.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Като за соло китара са само 4е се използва вразката към колана и се връзва между главата и грифа (под струните)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или се зема още един щифт за 2леа и се слага в началото на грифа(където влиза в тялото) и става като на електрическа с 2 щифта - така е най удобно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш на акустична втори щифт при сглобката с царгите ще заприлича баш на джибсънска хава. Иначе този термин 'соло' китара е голяма простотия - мен лично доста ме дразни - китарата си е китара, пък какво свириш на нея е друга тема :rolleyes:

 

Ta да се върна на въпроса:

Последната китара, която завърших също има щифт в задната сглобка - явно е въпрос на марка/модел/бройка... :rolleyes:

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Аз преди 4 месеца си взех един страхотен колан на Dunlop от xxxx и съм страшно доволен. Найлонов е с крайща от естествена кожа и е много удобен, вярно че беше 28лв но си заслужава ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Милене, извинявай, че се обръщам пряко на име, ама ти за музикални магазини не си ли чувал? Кеф ти колани, кеф ти струни, кеф ти стойки и всякакви екстри за музикални инструменти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, брат в София можеш да си вземеш колан и стойка от един магазин в центъра, Магазин Алегро(2ри етаж на малък ЦУМ), Динакорд (5те кьошета). Аз позлвам колан от дина за 6лв и съм супер доволен. Според мен това със скъпите колани си е чиста проба г*зария, но 'секи има право на мение. Ползвах и един колан на Erni Ball за 12 лв от XXXX 2години, накрая просто ми писна от него и си взех друг. По отношени на акустичната китара: аз имам Флоренция и тя няма второ копче, на което да се закачи колан, но в Динакорд има едни щипки-накрайници и вършат работа перфе. По-здрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.