Jump to content
Българският форум за музиканти

Cubase vs Sonar vs Pro Tools vs Reaper


mytodoroff

Recommended Posts

^Факт. Дет се вика от живота направо :-)

 

Аз пък предлагам да не се изтриват, защото информацията е полезна и показва какво не може да се направи лесно и бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за версия 4.5.

 

И всъщност мен не ме интересува дали има стреч за миди ивенти, а ме интересува да не цъкам 1000 работи само и само да си фитна записано миди по ново темпо на проекта. В по-стари версии го нямаше това "удобство". Не знам защо някой е решил, че е тарикатско като се смени темпото на проекта, миди-то да си остава в старото темпо, наместо да се наглася според новото, както е във всички останали софтуери.

 

 

хаха, абе грешиш, за всеки миди трак може да се задава дали да следи глобалното или музикалното време, траковете ти най вероятно са дадени да следят часовника, просто трябва да цъкнеш на иконката с часовника за да стане иконка с нота, и мидито ще ти следи темпото

 

и аз си извадих нервите с тва нещо преди 2-3 години, ама да ти кажа - не вреди да се попита понякога :music336:

 

 

а по темата мога да изкажа следното лично мнение - работил съм на всеки мултитрак софтуер, който е излизал последните 15 години, и тва, което мога да споделя е следното - софтуера, с който работя най-бързо е кубейс, просто програмата е направена така, че ако си и свикнал можеш да я жонглираш както си искаш. Програмата с най-много възможности пък се казва Сонар, която освен че бие всички други по фийчъри е и най-често обновяваната и най-незащитената - сонар и до ден днешен се инсталира само със cd key, за разлика от продуктите на щанйберг, които явно влагат повече средства и време в защити отколкото в самия софтуер. Примерно това, по което всички се прехласват в кубейс 5 - аутотюн плъгина - в сонар го има от няколко години, плюс страхотни алгоритми за фитване, стречване и куантайз на аудио, патърн четка за миди, с която реденето на барабани примерно се улеснява до абсурдно ниво, сайдчейн години преди другите програми да го поддържат и.. да не продължавам. И на всичкото отгоре - най добрия аудио енджин в индустрията, също изпреварил останалите програми с години. Само дето на сонар не мога да работя толкова бързо колкото на кубейс.... няма пълно щастие. С оригинален про тулс не съм бачкал (от тези, които вървят с мега надценения хардуер) но версията, която върви с м-аудио е съвсем читаво приложение, но за съжаление не го намирам за толкова добре организирано от към уъркфлоу, с про тулс не мога нито да постигна скоростта, която имам с кубейс, нито пък може да се сравни по фийчъри със сонар. Прехваления от маса и народ Лоджик пък мога да го похваля с ушевадно най-лошия аудио енджин в индустрията, сравним примерно с този на вегас, но пък и тази програма си има предимствата, но като цяло не бих го препоръчал на никой

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за версия 4.5.

 

И всъщност мен не ме интересува дали има стреч за миди ивенти, а ме интересува да не цъкам 1000 работи само и само да си фитна записано миди по ново темпо на проекта. В по-стари версии го нямаше това "удобство". Не знам защо някой е решил, че е тарикатско като се смени темпото на проекта, миди-то да си остава в старото темпо, наместо да се наглася според новото, както е във всички останали софтуери.

 

Приятел, не сърди, но така си го обяснил, така съм те разбрал:

 

http://www.youtube.com/watch?v=53cHnM7_3nM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами точно тва, което казах - BlueZone обърни внимание на жълтия бутон с нотичката, който е до червения бутон за рекорд най в ляво в трак вю-то - при теб е най-вероятно с часовник върху него, цъкаш го да стане нотичка... и си готов

 

в кубейс освен миди да върви по темпото ти е предоставено и удобството да може да си запазва темпото, защото понякога е нуждо, в редки случаи, тва кеото е станало е че без да искаш си цъкнал тва копче и то се е променило без да забележиш, и си е проличало чак като си сменил темпото, и ти почваш да се шашкаш :music336:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам за тоя бутон, но него го няма във default view на траковете. Проблема е, че или трябва да се сменя view-то, или трябва специално да се настройва тоя бутон да излиза винаги, но дори и в тоя случай пак по подразбиране е на часовник. Аз не казвам, че тая функция е излишна, но е много по-рядко ползвана отколкото фитването по темпо, затова ми се вижда тъпо опцията по подразбиране да е глобал тайм. Вярно, че е едно цъкане, ама като трябва някакви неща да стават със скоростта на бързината и човек забравя понякога да го цъкне и това води след себе си силно дразнещи проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи то по дефолт не би трябвало да ти прави такива проблеми, ти си го цъкнал без да искаш и си го забравил. В момента, в който го кликнеш пак би трябвало да ти се прилага във всичките нови проекти, така че ще забравиш за този проблем и ще можеш да се концетрираш над други :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм странно, и аз ползвам 4.5.1 и досега не ми се е случвало нищо такова

 

както и да е де, важното е, че знаеш къде е проблема и как да го отстраниш :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off topic:

@LOE:

 

V-Vocal работи ли в реално време като инсърт плъгин директно на микрофон входа?

 

Някой тук успял ли е вече да се сдобие с Pro Tools 8, итгересно ми е да видя потребителско мнение, и най вече от хора които са работили и с Cubase 5?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

с кюбеис 5 не съм се заигравал, ПТуулс 8 го имам от 3 месеца.Невероятно интуитивен, има мидиредакция (наподобява лоджик) , и нотен едитор - малко от сибелиус.

Като цяло мисля , че е крачка към стандартния потребител, и излиза леко от концепцията на предишните протулси. За кюбейс - въпрос на навик. За мен си остава прекрасен миди едитор, но за аудио....вече се налага да търсим нещо друго.

Самплитюд, Протуулс....

Схемата по мое мнение е следната

Миди и вст - Кюбейс

екпорт , отваряне на аудиотраковете в (Самплитюд, Протуулс....), смесване и мастеринг ....

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха! Ами дотук май няма нещо в Pro Tools 8 което да отсъства от Cubase... Това относно аудиото нещо не го сванах... кое не му е ок на аудиото в Cubase та се налагало да се търси друга програма? И както и преди съм поставял този въпрос тука на този форум и сега пак ще питам - за коя версия Cubase става въпрос? Между SX3 и версия 5 разликата е колкото от Pro Tools 5 до 8...!!! Cubase 4 също е доста назад вече в много отношения спрямо новата версия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"...кое не му е ок на аудиото в Cubase..."

 

ами звука...

естествено това е въпрос на личен вкус, и възможности за сравнение...

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

повтарям..... въпрос на личен избор, и на възможности за сравнение.

:)

Очаквайте от есента сертифициран курс Протулс в Софийския университет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.