Jump to content
Българският форум за музиканти

имате ли мнение на специалист за вашите мелодии


Recommended Posts

Имам няколко мелодии,но са ги чули само родителите ми. Не знам изобщо дали стават,защото не ги е чул нялой който наистина разбира от композиране. Искам да разбера дали имате мнение на специалист за вашите мелодии и какво е то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не споделиш въпросните мелодийки с форума?

Тук има хора , които по мое мнение, могат се произнесат компетентно и най-малкото да събереш отзиви :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-любими са ми мненията на специалистите. Особено тия с нам колко си тапии по музика, теория, практика и кви ли не още специалисти.

Такива с лопата да ги ринеш. И аз си ги рина и наторявам с мненията им навсякъде!

 

Дай си мелодиите и ще ти кажа дали НА МЕН ми харесват.

Ако счетеш мнението на един човек, па макар и специалист, за меродавно относно твоето творчество, значи или си глупав или страдаш

от себичност.

 

Специалиста е човек като теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на съм глупава, а и не страдам от себичност. просто се чудех каква тема да захвана, защото съм нова във форума. как да ти ги пратя мелодиите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мелодията може да изразява най-различни неща, които не са правилни или грешни. За целта на израза, в изкуството всичко е позволено. Останалото го наслагват теченията и го оформят стиловите рамки.

Има теоретични принципи, разбира се, за добра мелодия, ориентири как да е построена, но от друга страна, ако само по този начин се конструира мелодията, то това не дава никаква гаранция за нейната изящност и живина като послание, което всъщност е есенцията - не толкова пликът, а писмото. :rolleyes: Принципно, тя трябва да има климакс (една най-висока и една най-ниска точка), във важните метрични моменти да се движи постъпково и пр. Но пък по обратния ред - щом звучи добре в композитора, значи е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не мисля, че ти трябва мнение на специалист за мелодия. По състав тя не е сложен елемент на композицията.. Виж при хармонията вече е друго, защото там имаш повече зависимости между тоновете на мелодиите, които я съставят. Колкото до самостоятелна мелодия, както може би се досещаш, тя може да е или в конкретен лад/тоналност или извън всякакъв такъв.. но второто е почти невъзможно, защото в света съществуват безброй много ладове - мажорни, минорни, смесени ... и прочие. От стилистическа гледна точка мелодията може да съдържа или да не съдържа дисонансните мелодически интервали септима, дяволски скок и секстаскок без последващ в обратна посока след него. Въпреки, че тези интервали се славят като "опасни" сред класиците, ти гарантирам че никой няма да те бие през ръцете заради тях, ако самата мелодия съдържа израз в себе си, но там вече отиваме на възприятия и то чисто индивидуални.

Редактирано от SiNe_WaVe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Имам няколко мелодии,но са ги чули само родителите ми. Не знам изобщо дали стават,защото не ги е чул нялой който наистина разбира от композиране. Искам да разбера дали имате мнение на специалист за вашите мелодии и какво е то

хихи ,, туй от опит кой ли го не знае :crying:

Най-добре е да питаш съседите !

Ако пък не си и чувала за тях още по-трябва да ги питаш .. пък ако само досаждат питай ги каква музика слушат и си

вади заключение ...

Ако пък нямат добра акустика от банята ви ...вземи и се изцепи няколко уикенда подред и стои да видиш!

Наистина е добро като инфо. !

мерци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм от страната,че не е нужно да се иска мнението на музиканти :metalist:

по-скоро можеш да питаш някой обикновен човек,който чува музиката по "правилния" начин и ще ти каже честно дали му харесва.

 

P.S. всеки един музикант ще даде някакво мнение...но важното е да не ги слушаш,защото все пак говорим за твоята музика,а не на "музиканта"...oтделен е въпроса за музикален продуцент...но тук темата става много дълга :P

 

Поздрави!

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Миме не се притеснявай мило.Аз също имам моя музика и досега само 30 човека са я слушали.Ще ми бъде интересно да чуя твоите и ако мога да ти помогна и ако ми харесат може да стане нещо.Аз пиша и текстове така че може да се измисли нещо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.