Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте колеги отново искам помощ.

Навързал съм 9 камиончета и педали последователно, и съвсем случайно разбрах че през педалиерата губя около 10% от сигнала, както и доста от високите на китарата. звука е глух и по-тих от колкото китарата ми дирекно в кубето. Държа да отбележа че захранване, кабели, камиончета и педали са маркови и качествени, и не би трябвало да е от тях. Чувал съм за Луп системе точно за тези загуби, но незнам откаде да я намеря.

Ако някой знае някакъв изход за загубите Моля пишете:offtopic-001:

Мерси, и Успех на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети това:

http://www.tech21nyc.com/tech_notes/technotesFrameset.html

 

Най-добра работа ще ти свърши един бустер който да сложиш в началото на чейна и да не го спираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бустер имам, и с драйва е Ок, но ми разваля чистата китара където губя високи и сигнал.

Системите които ми прати каде могат да се намерят или направят???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са стандартни проблеми при навързване на много елементи в една система. Затова името на Пит Корниш е толкова боготворено в света на музикантите (той прави системи за големите имена). Искам да те предупредя, че самостоятелното решение на проблемите обикновено не се увенчава с успех, защото изисква сериозни познания и умения в област доста по-различна от музиката. Ники ти дава една минималистична представа за решение, което обаче не винаги е панацея. Това, че елементите са "фабрични", изобщо не означава, че са качествени. Освен музикантския поглед, има и технически. Обикновенно отделните елементи не са предвидени за употреба в система - просто си имат ограничения, които са причина за посочените проблеми.

Мойта препоръка е с проблема да се занимае специалист, който да е наясно с техническата страна на въпроса. Трябва професионално да се диагностицират причините и да се допълни или преработи камарата от камиони, кабели, захранвания, педали и т.н. Иначе ще се въртиш в омагьосан кръг, ще даваш пари без резултат и накрая пак ще даваш пари за да се оправят нещата. Има си поговорка - козата си иска .....! От моя опит във форума, има няколко човека, които са наясно (поне донякъде) и могат да ти бъдат полезни.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от техническата страна на въпроса,но понякога ползвам до 6 камиончета заедно без загуба на сигнал(поне такава която аз мога да чуя,а аз съм маниак на темата).Единствения съвет ,който мога да ти дам е да елиминираш некачествените ефекти от рига(от типа на Беринджър,Арион,някои Диджитек и ДОД и тн.)Провери еднин по един ефектите ,които използваш,дали някой от тях конкретно е отговорен за загубата на сигнал при байпаса,ако имаш Диджитек и Беринджър им обърни специално внимание.Също важни са качествените пач кабели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Подкрепям на 100%, провери всяко едно камионче поотделно, за да разбереш ако е от тях ,кое точне те дъни,като го тестваш разбира се с предварително изпробвани и изрядни кабели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez RG-7420

Cry Baby Original

Fender Tuner

Overdrive

Korg Tone Works 104ds

Boss Compressor Limiter RCL-10

Morley PDW

Boss Chorus CE-3

Boss Digital Delay DD-2

Boss Power Supply RPW-7

Dinacord Hi-Fi Favorit 2

Cerwin-Vega Dan Armstrong

 

човека си е дал рига - както виждате няма нищо смущаващо.

Overdrive -това не е конкретизирано,но при 9 ефекта е нормално да губи 10 % от сигнала

не може ли да ги намалиш на 6,както е Кольо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да им намаля бройката защото скоро ще станат 12 и тогава проблема ще стане страшен.

Благодаря на всички които писаха, ще ви послушам всички за да видя кое ще е най-отдачния вариянт.

Ако някой от Форума знае още нещо по въпроса моля още нека пише.

Ако някой разбира и може да помогне нека да се видим, плащам си всички услуги както си му е реда.

Мерси и Успех на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за любопитството - с този риг който искаш да стигнеш 12 настьпикутийки

често ли свириш на концерти в София и страната?

Ibanez RG-7420 -китарата

Dinacord Hi-Fi Favorit 2

Cerwin-Vega Dan Armstrong - това са ти усилвателя с колоната.

остават ти - 8 ефекта - и захранването - то не е ефект и не влияе на звука

(Boss Power Supply RPW-7 - предполагам е ОК - и не внася смущения)

 

Оттук - от ефектите - махаш бос тунера - може да е включен , но не и в веригата,

като решиш да се настойвай между песните - вадиш кабела - бам в тунера ,настойваш и

пак врьщаш в чейна.Извдихме един.

Май виждам 2 уауа-та - Дьнлоп и Морли

предполагам - не в всяка песен имаш уауа.ами подреди си така песните - че дори да ти се налага да ползваш 2 различни уауата - те няма да са в една песен.

тоест може да менкаш уауатата между песните.

ето ти 6 ефекта.

 

ако трьгнеш да правиш кьстьм суичинг система се приготви сьс сериозна сума

такива системи на запад си позволяват - звезди от ранга на Пинк Флойд,Айрьн Мейдьн и тн - пьрво защото - ефектите се разглобяват и интегрират в една система,

оттам си остават вечно твои - примерно дал си еди колко си пари за тези ефкти, после самата суичинг система примерно ще струва 600 лв (тук малко стрелям в тьмното-но ако я порьчаш на Пит - не ти мьрдат 600-900 евро примерно)

и в един момент - тази скьпа система, ако решиш да я продаваш

-просто трябва да я подаряваш....

такива системи са оправдани от голямите доходи на звезди от ранга на гореспоменатите,

но естествено ако имаш излишни пари и искаш да се игьзариш - го ахед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цялата педалиера до момента е малко над 1500лв. скоро ще стане около 2000лв надявам се.

просто съм малко вманиачен да имам убийствен звук и камиончета (ефекти) с които да няма звук който да не възпроизведа.

истината е че ми писна от ефтини марки които с времето ти излизат 2-3но. тези ги събирам вече няколко години и не съм ги усетил парите, като голяма сума дадена наведнъж, но ако си дам сметка с китарата и кубето може да мина и над 5000лв, което за мен не са много пари, при положение че само любимата ми китара е около 4000евро Les Paul Custom

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно колко ефекта изпозвам: почти всички нон-стоп, особено Морлито което е Волюм-Бустер-Уа, и Дън Лопа който ми е основен Уа педал, останалите ефекти си зависи от песента (кавър или авторско)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте уважения! Ти си рядък екземпляр в българското музикално пространство, където повечето хора се интересуват най-напред да е евтино (ако може без пари) и най-накрая от качеството...

Мисля, че мога да съм ти полезен когато решиш да предприемеш нещо по въпроса.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.