Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ блус китаристи


Baby Thomas

Recommended Posts

  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

SRV след като е на второ място в класацията ми, значи го имам. Гигабайт и три с МР3-ки. Бая нещо. И едно концертче с АС3 саунд имам. КЪРТИ!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Жалко, че по темата отдавна не е писано...

Но, тъй като Блусът е музиката, която най ми лежи на сърцето, да си кажа и аз :D

 

Хич не ми се нрави да редя велики музиканти по номера, особено пък като иде реч за Блус. Но, все пак :

 

Джими Пейдж - уникален, неподражаем, спонтанен, може би единственият бял китарист, който умее да разказва с всеки един изсвирен тон! :D

 

Бъди Гай - един от бащиците :D Невероятна емоция. Думите тук са излишни.

 

Джими Хендрикс - Магьосникът! За него или всичко или нищо.

 

Стиви Рей Вон - мега душата, която възроди белия блус и оказа огромно влияние върху всички, които поеха по неговите стъпки :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа с малко с негативно мнение...

Да не ме изядете сега.

Ами слушах наскоро Крийм, 2000г., у Роял Албърт Хол.

Клептън има наистина любопитни неща като композитор, и дори като свирец.

Но това нещо направо ме обърка...

Ами сега, не съм капацитет, но все пак доста съм слушал блус, че и не само некви уж маркови...

Ами ако беше свирил Мархолев, или дори наш Малин /Хилбили/, нямаше да разбера разликата, честно. Тоест, малко надута работа ли е целият му имидж, или просто си е бичил халтура, което все пак не мога да го повярвам...?!?

Ся Мархолев и Малин да не се обидят, щото това е по-скоро комплимент за тях, но и като че лек укор към човека, изсвирил толкова незабравими неща.

Мислих да не е смесването, но какво толкова има да му смесваш на почти чиста китара, бас, барабани и два гласа?

И то така, да а е по-достъпно, ъвейлъбъл?

Халтура на длъж и на шир.

А и самото свирене... Наистина съвсем скоро, преди няколко месеца слушах на живо Мархолев, некъв автотрибют на Сънрайз, ами човекът звучеше дори по-добре от Клептън.... Жоро си е класа за нашите ширини, две думи няма, но оня, северният?!

Блейла...

 

:)

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките ми харесват от гореизброените и тъй като не обичам спортистките класации,ще добавя няколко имена,които не видях от така наречения "интелигентен" блус :) :

 

Robben Ford

Larry Carlton

Coco Montoya

Josh Smith

Kirk Fletcher

Michael Landau

Joe Bonamassa

Ana Popovic

Mike Welch

Sоnny Landreth

 

и много други

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chris Tofield

Идва човека и в Русе. И направо РАЗМАЗА!!! Страхотни музиканти, супер се изкефих. Имаме буутлег ДВД... :)

 

П.П. Дръпнах и последния му албум и много радва. Хвала на такъви дюдери! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина се изброиха много от забележителните имена и ще добавя само някои,които са ми направили впечатление,а не ги забелязах.(Става въпрос предимно за Electric Blues/Contemporary Blues/Blues Rock - стиловата разновидност,която ми допада най-вече)

 

Derek Trucks(макар че наскоро поговорихме за него);John Mayer;Warren Heynes;Craig Erickson;Bonnie Raitt;Mike Bloomfield;Walter Trout;Jon Spencer;Rory Gallagher;Joe Walsh;Alvin Lee...

 

Може би мястото е подходящо,да спомена,че съвсем наскоро се сдобих със соловия блус-албум на Vivian Campbell - "Two Sides Of If"(2005)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихте за Блуса из родните ни ширини, нещо ми се губи Светослав Колев /Цвъри/, в пероида му с ПББ ;)

С носталгия си спомням за едно великолепно предаване по несъществуващото вече рок радио "Тангра" - казваше се "Блус общество" и го водеше Дечо Чипилов! После имаше и прекрасен ТВ вариант, но за кратко. Та Дечо пускаше филмчета от Бургас блус фест-а / и той за съжаление вече липсващ/, от сешъни по софийските клубове и т.н. Та ако сте хвърляли по едно ухо и око, по онова време, сте чули и видели, че редом с Жоро Мархолев, Иван Лечев, Цвъри, Ники Драгнев, Павката Васев, Краси Табаков и т.н, сърцато и с много чувство свиреха и Буги Барабата, и самият Дечои куп още родни китаристи :P Независимо, че са различни по калибър. Мисълта ми е, че като става дума за Блус, всичко опира до усещане и емоция и не толкова до техниката. Щото само с последната, блус, според мен, не можеш извади. В тоя ред на мисли, големи и малки, силни и по-слаби в дяволската музика, няма - всеки музикант, съумял да предаде емоцията си на публиката, заслужава респект :P Съответно всеки има уши да чуе и сърце да усети, докато слуша ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ми се нрави да редя велики музиканти по номера, особено пък като иде реч за Блус. Но, все пак :

 

Джими Пейдж - уникален, неподражаем, спонтанен, може би единственият бял китарист, който умее да разказва с всеки един изсвирен тон!  :P

 

Бъди Гай -  един от бащиците  ;)  Невероятна емоция. Думите тук са излишни.

 

Джими Хендрикс - Магьосникът! За него или всичко или нищо.

 

Стиви Рей Вон - мега душата, която възроди белия блус и оказа огромно влияние върху всички, които поеха по неговите стъпки  :guitar:

:wow: :wow: :wow: :P:P:D

 

Е не, повече от това не може да ни се препокриват менията!!! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.