Jump to content
Българският форум за музиканти

Line 6 Podxt, Podxt Pro


KingdomX

Recommended Posts

Аз ще започна с въпросите към тези, кото са притежатели на тези процесори. Моя е PODxt и ме интересува нормално ли е да грее доста, смисъл някъде към 50-60 градуса, ако преценката ми е вярна( не съм го мерил с термометър).Втория ми въпрос е за педалиерата. Не съм с FBV controller а със FCB1010 na Behringer. И ме интересува как подяволите да накарам експрешън педалите да бачкат, защото в момента не функционират. и на кой миди канал трябва да го настроя да работи, че да приема педалиерата нормално.

 

 

Отварям темата защото гледам, че вече не малко хора са притежатели на тези процесори, а и не само на процесорите, и сметнах че ще е добре да има такава тема в която да се задават въпроси и да се коментират проблеми или нередности с процесорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в МИДИ имплементейшън схемата, която би трябвало да е в менюъла на процесора, кои ефекти могат да се контролират посредством СС съобщения. Тоест в реално време да можеш, чрез експрешън педалите, да променяш различни параметри на ефектите като волуме, ниво, драйв, скорост, дълбочина и др. Тези параметри са с нива от 1 до 128 или от 0 до 127 и се контролират с експрешън педалите.

И когато си правиш конкретен пач, трябва да си програмираш в него какво ще управляваш с програм и с СС съобщения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Моя е PODxt и ме интересува нормално ли е да грее доста, смисъл някъде към 50-60 градуса, ако преценката ми е вярна...

Най-общо казано: пипаш с пръст POD-а и ако го усещаш топло, значи е над 35*С. При 50-60*С не би трябвало да можеш да си държиш пръста отгоре, освен ако не си с ампутирани рецептори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...Моя е PODxt и ме интересува нормално ли е да грее доста, смисъл някъде към 50-60 градуса, ако преценката ми е вярна...

Най-общо казано: пипаш с пръст POD-а и ако го усещаш топло, значи е над 35*С. При 50-60*С не би трябвало да можеш да си държиш пръста отгоре, освен ако не си с ампутирани рецептори...

 

Да ти кажа, че процесора е доста по топъл от пръста или бузата ми и даже пари и затова се интересувам това дали е нормално, ако не е да се вземат съответноте мерки

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е да топли, и то бая. А настройката на педалите се прави като вземеш книжките на процесора и педалиерата и прочетеш номерата на контролерите, които те интересуват. Идеята е, че педала контролира който параметър си поискаш, така че първо трябва да си извясниш какво изкаш, а после да намериш номера, на който отговаря то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
нормално е да топли, и то бая. А настройката на педалите се прави като вземеш книжките на процесора и педалиерата и прочетеш номерата на контролерите, които те интересуват. Идеята е, че педала контролира който параметър си поискаш, така че първо трябва да си извясниш какво изкаш, а после да намериш номера, на който отговаря то.

 

 

значи ще трябва да се програмира ръчно, а на мен ми се искаше да може просто като си смена миди канала и да стане :hysterical: Е ще трябва малко да си поиграя със СС комуникациите, па дано не сгелпа нещо. Ако сгелпя ще се чуе :greenangel:

 

Какви са ви набл'денията за симулациите на процесора??? Аз останах с добри впечатления, но не съм имал възможност все още да го ръгна в някакво кубе. Къде според вас се държи по добре - в кубе или централно в пулт, въпреки че в кубето се губи май смисъла от симулациите на разни кабинети( или поне аз така си мисля)...

 

 

 

Имам много да уча за процесора, така че не се смейте много :hysterical:

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се включиш в кубе спийкър симулациите не ти трябват,както сам си се досетил.Прочети си книжката.Там подробно е описано как да се хакнеш и настроиш оптимално кубе,крайно стъпало или пулт.Има и варианти към рс и в студио.Направил си добър избор :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да знае дали има някъде книжката към процесора преведена на български, че така се чете малко бавно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Taka. Процесора вече е ясен, само остана контролера му. Има ли някой , който да използва към PODxt, or PODxt Pro със педалиера Behringer FCB1010. Настроени са да бачкат на един и същ миди канал, но нещо експрешъните не вдяват. Ако някои знае как се опрая тази работа ще му бъда безкраино благодарен , ако ми сподели. Имам и още един въпрос , който не е маи за тука , ама като ме мързи да търся и като не искам да спамя ще попитам - какво е това МИДИ ИНТЕРФЕИС на компютъра. Та не се смеите много на невежеството ми.

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миди интерфейс на компютъра е 15-пинов D-образен куплунг на гърба на компа, обикновено жълт на цвят. Към него се включват и джойстици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миди интерфейс на компютъра е 15-пинов D-образен куплунг на гърба на компа, обикновено жълт на цвят. Към него се включват и джойстици.

 

 

 

Зна4и искаш да ми кажеш, че трябва да отида до магазин за мопутри и да си зема "жак" за този куплунг на който да има кабели за МИДИ ин и МИДИ аут...и вси4ко 6те е наред? Ако правилно съм те разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миди интерфейс на компютъра е 15-пинов D-образен куплунг на гърба на компа, обикновено жълт на цвят. Към него се включват и джойстици.

... oсвен ако звуковата ти карта има вход за миди.

 

Иначе да, продават се кабели, които от едната страна с конектор, ползван от джойстиците, а от другата нормален миди такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търсех точно такъв по магазините за компутри, обаче там нямат. Ако накои знае откъде мога да си купя, нека да сподели. Ще съм благодарен.Има едни УСБ то МИДИ но цената им е 42 кинта в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.