Jump to content
Българският форум за музиканти

The Siege


Recommended Posts

"Тhe Siege" се казва най-новата ми епична саундтракова композиция. Който иска може да я чуе от тук ---> ЛИНК

Надявам се да ви хареса ;)

 

БТВ. Може да чуете и предното ми парче, което се казва "The Fallen One". Tази композиция, за разлика от "The Siege", звучи доста по-лирично и меланхолично.

 

Приятно слушане :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Прелест! ....за пореден път:)

 

Благородно завиждам на способността ти да подбираш и използваш множество инструменти, чрез които основния рефрен в композицията да звучи по различен начин и с различно настроение....

 

Верен фен

 

ПС: Bannockburn 1314 не бях го чувал досега... направо настръхвам и се сещам за "Knights Of Honor" ( http://www.knights-of-honor.net/ ). Ще взема пак да я изиграя...станах на 34 г. и пак не ми минава тази болест....извинявайте за отклонението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са те питали вече и аз да съм пропуснал какво си отговорил, така че ще те попитам (и) аз - какъв софтуер ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много се радвам, че музиката ми ви е харесала.

 

Може да са те питали вече и аз да съм пропуснал какво си отговорил, така че ще те попитам (и) аз - какъв софтуер ползваш?

 

Хост/секуенсър - FLStudio 7.0.0

Плъгини - Edirol Orchestral, Garritan Personal Orchetra, Hypersonic, Absinth... Разбира се, ползвам и други плъгини, но тези ги използвам най-често. Освен това ползвм и доста саундфонтове, както и библиотеки в ГИГА формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти по всичко личи, че използваните сампли са EW-QL Symphinc Choirs / Orchestra ;) Все пак и ние надничаме по руските фрита ;):happy::happy:

 

Идеята ми харесва, звука също е гот (то няма и как - с тези продукти на тая фирма) ...

 

Аранжимента обаче е друг въпрос - по него има какво да се работи още.

 

 

P.S. В тия сампли между другото дето споменах по-горе, забелязах една особеност и почти имам обяснение за нея. Когато рендираш аудио файл, използвайки продуктите EW-QL Symphinc Choirs / Orchestra, тия сампли вкарват едни супер високи честоти (виждат се в спектрал-вию, и са в точно определен и фиксиран диапазон), които реално са безсмислени, щото никой не може да ги чуе така или иначе.

Та се замислих и съм почти сигурен, че са сложили в самплите си кодирана/модулирана информация, с която могат да докажат (ако искат), че самплите им са ползвани в дадено парче. Така могат да изловят всеки, който пиратски им ползва продуктите за комерсиални цели и си мисли, че може да му се размине, като просто каже че не е ;)

 

P.S.S. От по-горните постове разбирам, че @ЛОЕ = @Аресиус :yahoo::hysterical::hysterical:

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обичам да посещавам, точно раздела за авторска музика и непоследък започнах да хваля, доста от авторите на парчета. Но, което си е добро си е добро!!! Тебе също ще похваля, защото си заслужи моите аподисменти :)

Много ми хареса това, което чух!!! ;)

УСПЕХ

Редактирано от Тони Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната силна композиция. Типичен саундтрак, изпълнен с прекрасни мелодии. Явно това, което липсва на почти всички музикални творци, а именно създаването на запомнящи се и мелодични мотиви на теб ти се отдава с лекота.

Поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers2: Днес определено ми е ден. Евала бате за качествената музика, направо се размазах. Просължавай само в тази посока.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти по всичко личи, че използваните сампли са EW-QL Symphinc Choirs / Orchestra Все пак и ние надничаме по руските фрита

 

Да, ама не са ;)

Хоровете са от саундфонтове, а 90% от инструментите - от Edirol Orchestral

 

Благодаря на всички за добрите думи.

Скоро ще има нови саундтраци :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.