Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland Jv-50 Vs Casio Ctk-671


Recommended Posts

Търся си евтин синтезатор, на който тепърва ще започвам да се уча да свиря и от обявите във форума се спрях на тези два модела. Бихте ли ги сравнили? Какви са предимствата и недостатъците на единия и на другия? Вие кой от двата ще ми препоръчате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

първо май трябва да решиш какво търсиш- синтезатор или workstation(самосвирка)

според мен място за сравнение между двата клавира почти няма но нека и други колеги си кажат мнението

Успех в новото начинание ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Прав си...все едно да сравняваш джип със спортна кола...всяка си има различно приложение. :drummer:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички случаи Роланда е по-добър - той е класически професионален синтезатор. JV серията са една от най-успешните на ROLAND. Той ти трябва ако искаш да свириш в група и не само. Звуците му са перфектни (като за времето си), имаш по-голяма свобода да ги управляваш. Няма аранжор - както всички клавири в този клас... Касиото има аранжор, но тук свършва всичко - няма нищо повече. Касио е може би най-евтиния възможен вариант за клавири. Те са създадени за непрофесионалисти и като по-качествена играчка за деца. Това е МОЕ мнение. Някой друг може да мисли по друг начин, но съм сигурен, че и много хора ще ме подкрепят. Все пак КАСИО имат и някои малко по-сполучливи модели, обаче те са при дигиталните пиана... Останалото наистина не струва... Та съветът от мен е - от тези двата - определено роланда!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Роланда. Причини много- Руснака каза доста от тях.. В добавка - Роланда има повече контролери, няма колонки в корпуса - за мен това е категорично доказателство за детски клавир :slap: Да не говорим за сравнение между марки и модели, серии.. Касиото е алтернатива за децата в ранна степен на обучение. Има едни много весели клавирчета с едни светещи клавиши в червено, които ти указват къде да си сложиш пръста за да получиш правилния тон. Колкото и да си начинаещ и какъвто се да е.. малко е инфантилно с тия касиота ;) (с изключение на ел. пианата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма колонки в корпуса - за мен това е категорично доказателство за детски клавир

 

Помисли малко - ще кажеш, че ПА серията на КОРГ са детски играчки ?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са детски ... домашни са , а домашните са направени не толкова често да излизат на сцената , както детските ... абе асоциации !

Иначе по темата -

Roland - перфектен звук за неговата възраст и цена сега ... Плюсовете със сигурност са повече от минусите . Ако си тръграл да учиш синтез - трябва ти синтезатор (като Rolanda) ...

Casio - най-неприятното в случаите на CTK и PSR сериите (съответно на касио и ямаха) е , че имат дисплейче с клавишчета и самоучител ^_^ напълно безполезни джиджавки . Нямаш контрол върху звука - ОСНОВЕН МИНУС . А за аранжора , че е плюс ... То един аранжор има че .....

 

Ако ти трябва хубав саунд , а искаш да правиш и аранжименти - вземи роланда и един миди кабел за връзка с PC ^_^ Съмнявам се да тръгнеш да правиш някъде one-man-шоу , че да ти трябва аранжимент Live ... иначе пък може да разгледаш и обявата за Roland D-20 . Аз доволен от тая играчка ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Rolanda е добър избор в твоя слу4ай. А че Ра серията са домашни играчки това може даго каже само тоя дето неможе да си го позволи при мене е точно обратното ROLAND D 50то ми е постояно в къщи а PA x1то вечно на сцената.

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... да ти кажа ако имам достатъчно пари, никога, ама никога няма да си взема ПА. Предпочитам Мотиф, МО.. Джуно... ама това си е мое мнение - за всеки влак си има пътници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... да ти кажа ако имам достатъчно пари, никога, ама никога няма да си взема ПА. Предпочитам Мотиф, МО.. Джуно... ама това си е мое мнение - за всеки влак си има пътници.

 

:yahoo::)

 

И мене ако питате - PA си е кръчмарска свирка . Винаги един КОРГ идва в по-добре :punk_guitar:

Иначе по темата - :) избора ти е правилен :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.