Jump to content
Българският форум за музиканти

Day40 - The Seven Sisters


Recommended Posts

Някои от вас може да са слушали по-старата версия на това. Този път е изсвирено малко по-свястно + това има бас и някакви жалки имитации на сола :wallbash: . Вокалите ще са на по-късен етап, защото току-що привърших със записването и микса и не остана време.

Благодаря предварително за мненията ви относно самата музика. За звука каквото и да говорим, това е домашно записано демо с Line 6 Tonetort UX2. Барабаните са редени на HammerHead, китарата е Vinatge Razor w/bridge EMG-HZ, a баса е Ibanez GSR 200.

 

<< The Seven Sisters >>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes:

 

Няколко забележки: Стандартните барабани по време на куплета не ме кефят, ритъм китарите и солата сякаш може да са по-силни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

опа

с по бляскави барабанки ше стане още по и най най .

и с вокалките.

Кък си ги мислил дя,грух ли или пеещи

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбинирани трябва да са дя, 75% грух и 25% пеене долу-горе. Трябва да уточня още няколко неща по текста и скоро може да ъпдейтвам.Да, ще има грух Сънчоу :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:slap:

 

Няколко забележки: Стандартните барабани по време на куплета не ме кефят, ритъм китарите и солата сякаш може да са по-силни.

Честно казано и мен също! ;) Когато пъроначелно започнах да работя по песента се оказа че точно този риф излиза в някакъво кофти време. И понеже виртуалната дръм машина която ползвам не е особено гъвкава и най-вече защото не съм много добър в програмирането, затова просто ги направих така, колкото да мога да ги ползвам за съпровод.

Солата умишлено не са силни, но ритъм китарите мисля са добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да не пускам нова тема ...

 

Току-що изпрасках една нова демо версия на горепосочената песен, този път с вокали(това не е голяма далавера) , но за сметка на това със страхотните барабани на Ангел "Менгела"!!!

Има много да се доизпипва крайния звук, но просто нямах търпение да изпробвам новите тупани :greenball:

 

The Seven Sisters - New

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[ах че секси погрухтяваш не е истина :metalist:

барабанките трошкат.

п.с.как е дя кебабчета и мазни баници дъним ли? :greenball:

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парчето кефи, с тия барабанки и вокали става много пивко :)

 

П.С. да наистина, какви са тези седем сестри ?

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за позитивните коментари. Историята около заглавието идва от древно-гръцката митология. Плеядите са 7те дъщери на Атлас и Плейон. След като Атлас бива наказан от боговете, дъщерите му изпадат в немилост преследвани от Орион и за това те решават да се загинат заедно. Зевс се смилил над тях и ги превърнал в гълъби, а след това в звезди познати като съзвездието Pleiades.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.