Jump to content
Българският форум за музиканти

Дискусия относно работата в чужбина


Recommended Posts

...Според мен, тоз който е напуснал страната си е продал собствените си мечти...

абе според мен този който е напуснал страната си просто така си е решил!!! :metalist:

какво значи продал си е мечтите? може пък това да му е била мечтата и всъщност да си я е постигнал... :):):D

 

всеки си има право на избор(поне в повечето случаи)!

 

 

 

малко заприлича спора като в една друга тема :arrow: дали е срамно да се снимаш в чалга клипове и да свириш чалга за пари...

 

ами ако можеш по тоя начин да изкараш някакви пари, за да си купиш примерно техника или хубав инструмент защо не?

 

понякога може да се наложи да работиш и в сферата на други "изкуства"... в името на изкуството което ти искаш да правиш...

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куче, което лае, не хапе.А някои тук дори започнаха чак да мяукат или да кудкудякат... Има ред, по който стават нещата.Няма значение къде е кръчмата, през която ще минеш(!минеш, а не да свириш цял живот), в нея има какво да се научи и то е дори от много ниски и начални нива... Малката разлика е, че в чужбина, докато се учиш да си музикант, може да си купиш инструмент, тук-не.Стандарта ни е нисък.И, Топсън, дай да не спорим къде се става по добър музикант, че ще вземе да се разбере... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок!

 

А обиди от сорта "Куче"

В факултето ли ги учите барабар с кичеците?

 

 

май се иска много можене и пари

от севера

да говориш глупости без да познаваш някой

 

 

:metalist:

 

тхей аман от майстори

 

 

 

 

фана ме ят

че обиждаш

човека Иво

 

 

когато ти Стефане измислиш една песен като на Иво

ела пак спори за долари и марки

и стаж

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В същност проблемът е, че някои хора изпадат в крайности. Както тук, така и в чужбина може да се живее и много добре и много зле - кой като си го подреди.

 

Имах възможността да поразгледам малко навън (не като турист) и съм избрал да живея в България. Това обаче няма никакво значение, защото това е моят личен избор. За това казах, че е необходимо човек сам да натрупа опит и на базата на него да си изгради мнение по въпроса. За някои хора е по-добре да живеят навън, при това много по-добре, за други е по-добре тук в България - всичко зависи от приоритетите и начинът на живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с progressive...

Ако днес страната ни е мерило за идентичност, то за нашите пра-внуци това може да е планетата ни! Затова обичам да чета фантастика.

Ама...

 

Малката разлика е, че в чужбина, докато се учиш да си музикант, може да си купиш инструмент, тук - не.

 

Стефф, да ме прощаваш, ама музикант не се учи. И няма ред по-който да стават каквито и да са неща, както в науката, така и в изкуството.

То ако всички следваха някакъв ред, нямаше да виждаме нови стилове в музиката и изкуството. Ред ли е да ида в чужбина, за да стана музикант?

Ако да си оставам пак тук, щото не искам да съм музикант като другите музиканти! Нали така?

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та след като ми премина ефекта

 

Мога да кажа:

 

Живи и здрави!

 

Кой квото иска да прави-свири

и да не се меси в хорските работи.

 

 

Хайде наздраве и лека и доходна. Нови песни ,нови китари

и рутина!

 

:metalist:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе

то ко сме са зачекнали такива... секи да свири, както си му е удобно.

аз се отнасям с уважение към тези избрали чужбината... много мои съученици са в САЩ или "другата" Европа и даже прекрасната ми сестра е в Индия :metalist:

 

ама нека всеки си твори... аз примерно без пчелен мед не мога!

Как е при вас?

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе

то ко сме са зачекнали такива... секи да свири, както си му е удобно.

аз се отнасям с уважение към тези избрали чужбината... много съученици и даже прекрасната ми сестра е в Индия :)

 

ама нека всеки си твори... аз примерно без пчелен мед не мога!

Как е при вас?

одеве ядох

 

праскови заляти с мед......... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновено, никой не чете какво се казва, а си дърпа кокала.Аман от инатчийски изказвания.Не ме карай да се изказвам за кючеци и факултети, защото, предполагам, че според теб, кючека е низша музика, ако изобщо го класифицираш като музика, а според мен от него има доста за учене.Колкото до авторските парчета-имам някои, но не смятам, че все още има смисъл да се разпространяват наляво и надясно, за да ми казва някой колко велик автор съм.Едно нещо се излага на показ, когато има закакво.Ако няма-се работи върху него.Музикант се става, никой не се ражда музикант.Просто Бог е дал възможност на някои хора да работят и да се развиват.Дали ще го направят, си е техен избор.И казах, че няма значение къде свириш в кръчма, но има смисъл от това.Ако искаш, дай да се съберем да "поджемим" малко и ще разбереш защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно нещо се излага на показ, когато има закакво.

едно нещо се излага на показ

за да получиш подкрепа

или критика

 

за да подобриш себе си

 

 

 

а не след 20 години

да разбиеш себе си / Малейй колко съм добър/ :metalist:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам, че според теб, кючека е низша музика, ако изобщо го класифицираш като музика

"според теб" според ти знаеш най добре за теб

а какво е в главата ми едва ли :metalist:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновено, никой не чете какво се казва, а си дърпа кокала.Аман от инатчийски изказвания.Не ме карай да се изказвам за кючеци и факултети, защото, предполагам, че според теб, кючека е низша музика, ако изобщо го класифицираш като музика, а според мен от него има доста за учене.Колкото до авторските парчета-имам някои, но не смятам, че все още има смисъл да се разпространяват наляво и надясно, за да ми казва някой колко велик автор съм.Едно нещо се излага на показ, когато има закакво.Ако няма-се работи върху него.Музикант се става, никой не се ражда музикант.Просто Бог е дал възможност на някои хора да работят и да се развиват.Дали ще го направят, си е техен избор.И казах, че няма значение къде свириш в кръчма, но има смисъл от това.Ако искаш, дай да се съберем да "поджемим" малко и ще разбереш защо.

Стефка, братле...

Как да се меря с теб, като аз никога не съм имал собствена китара бе!?

То все едно да сравняваш Давид и Голиат (мисля, че сравнението е добро) :metalist:

за бъзика де... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.