Jump to content
Българският форум за музиканти

Дискусия относно работата в чужбина


Recommended Posts

не идиш ли в ЧужБаина

няма да станеш музикант

хахаха!.....Я вие "творците" съберете се в един лагер да ви видя кои сте :cheers:(Налбантов,...стой си у вас!Теб те рабрах)

От казаното по-горе разбрах кой се е "трудил"....(във форума! :D:D<_<:D ),и кой не е!

Я се замислете вие дето говорите глупости-"автоска музика,в чужбина!?????"

На Николо Коцев ли 6те го играете?...То късмета(ама то не е само и късмет) не е за всеки!...

Познавам го и му се радвам истински(няма да лъжа,завиждам му(....някък благородно :lol::D (ако има такава "благородна завист")))...хахаха..

:D ...! ;):lol::lol:

По-леко!!!!

Особено ти Р-К Налбантов! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е...тука гледам че се заформя злостен спор.

айде по-леко го давайте.не че давам акъл и контролирам..и такива неща

 

лично аз смятам че за да оценяваш нещо като добро или лошо трябва да го познаваш.очевидно тук затова се заформи така.просто всеки да си прецени възможностите и знанията.

 

ако някой иска да прави музика НЕпрофесионално тук,нека,но да не си мисли че нещата стоят така и на места,които не познава.и честно казано не смятам че дори има база за добро сравнение между българия и останалата част от европа като цяло.да бъдеш музикант тук-не;непрофесионално-може би,дабъдеш музикант в чужибна-не знам.но мисля че шансовете са някак по-добри.поради простите разлики.които всеки знае

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

овтсечилеВешаВ, точно за това казах "нима не по-пълен с фенове на прогресив метъла" отколкото София, защото знам!

А ние тука още сме на плюй-звезди още... Как да стане работата.

 

Хора, знам че е странно, но и в Сирия има повече яки фенове на всякакъв метъл. И те също имат инструменти и свирят не по зле от вас (нас). Ама защо си стоят (свирят) в държавите "ми е чудно"!? (риторичен въпрос)

 

А и нима една Швеция е с много повече население от България, че да се нуждаят от нас като музиканти-забавачки!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе факт е че навсякъде трябва да се потрудиш за да направиш нещо! не съм живял в чужбина и не знам дали е по-лесно да живееш от това че си музикант правещ авторска музика...

затова и винаги си оставям една резерва когато някой ми каже "там е истината! там е много по-лесно!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с хляба ме хвърли в тъч :greenball: Като се замисля колко хиляди хлябове мога да си позволя на месец и ми призлява :greenball:

 

Колкото до стандарта - това зависи много и от човека, от приоритетите и от начина на живот. Така че всеки трябвя да прецени за себе си. Според мен няма универсална форумла. За съжаление, докато човек не поживее навън, трудно може да разбере и оцени за какво става на въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, докато човек не поживее навън, трудно може да разбере и оцени за какво става на въпрос.

така е...

обаче има май и хора които след като поживеят навън забравят какво е тук :greenball::greenball::greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло, пак даваш компетентни мнения за неща, които не познаваш.Иди в чужбина, поработи няколко месеца всяка вечер по 5-6 серии без почивка, поспести някой лев, купи си някой инструмент, извади 500-600 кавъра и пак ще си говорим.

Стефф, наистина не разбрах какво имаш предвид. Аз мисля, че го казах ясно. Не бих отишъл да работя в чужбина... но виж, да творя - да!

не идиш ли в ЧужБаина

няма да станеш музикант

тва е Ивчо

 

не ми се пери :greenball:

Nalbantov,

 

този ти постинг мисля, че го разбрах... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло, пак даваш компетентни мнения за неща, които не познаваш.Иди в чужбина, поработи няколко месеца всяка вечер по 5-6 серии без почивка, поспести някой лев, купи си някой инструмент, извади 500-600 кавъра и пак ще си говорим.

Стефф, наистина не разбрах какво имаш предвид. Аз мисля, че го казах ясно. Не бих отишъл да работя в чужбина... но виж, да творя - да!

не идиш ли в ЧужБаина

няма да станеш музикант

тва е Ивчо

 

не ми се пери :greenball:

Nalbantov,

 

този ти постинг мисля, че го разбрах... :greenball:

следвай следите

 

нишаните които ти оставям :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в норвегия-пари,в българия-правиш музика:greenball:твойта си.не свириш чекии.пък и можеш да си докарваш пари,които горе-долу ги взимаш в норвегия,но трябва много да бачкаш.е,кво ще избереш?на кораба не се става звезда или някой ще ти обърне внимание.нито пък оставаш в историята,така,че стой си там,мисли,колко си велик и недей да даваш акъл на музикантите тук.не забравяй,че си палячо от програмата при белите лосове!

 

нищо лично.дразня се,поради простата причина,че винаги го имало този спор с музиканти и кръчмари:"КОЙ Е ПО-ВЕЛИК,КОЙ ВЗИМА ПОВЕЧЕ ПАРИ...."!честно казано ми писна от мерене на пишки.имам чувството,че съм в предучилищна!всеки да си носи кръста и да избира кво да прави!!!

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, докато човек не поживее навън, трудно може да разбере и оцени за какво става на въпрос.

така е...

обаче има май и хора които след като поживеят навън забравят какво е тук :greenball::greenball::greenball:

Абе и доста не забравят ... реват на icq-то, че искат да се върнат тук :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с хляба ме хвърли в тъч :greenball: Като се замисля колко хиляди хлябове мога да си позволя на месец и ми призлява :greenball:

 

Колкото до стандарта - това зависи много и от човека, от приоритетите и от начина на живот. Така че всеки трябвя да прецени за себе си. Според мен няма универсална форумла. За съжаление, докато човек не поживее навън, трудно може да разбере и оцени за какво става на въпрос.

ники123бг,

радвам се че можеш да си позволиш хиляди хлябове.

 

На мен ми е достатъчен един за два дена... дори три.

 

Сега каво да чакаме от теб?

Да си позволиш 10 000 хляба...

или по самостоятелен концерт на сезон например?! (разбираш ме нали)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с хляба ме хвърли в тъч :greenball: Като се замисля колко хиляди хлябове мога да си позволя на месец и ми призлява  :greenball:

 

Колкото до стандарта - това зависи много и от човека, от приоритетите и от начина на живот. Така че всеки трябвя да прецени за себе си. Според мен няма универсална форумла. За съжаление, докато човек не поживее навън, трудно може да разбере и оцени за какво става на въпрос.

ники123бг,

радвам се че можеш да си позволиш хиляди хлябове.

 

На мен ми е достатъчен един за два дена... дори три.

 

Сега каво да чакаме от теб?

Да си позволиш 10 000 хляба...

или по самостоятелен концерт на сезон например?! (разбираш ме нали)

След сряда вероятно ще мога да си позволя точно 0 хляба (имам среща от трети вид - с диетолог) :greenball:

 

Сега по-сериозно.

 

Първо не е твоя работа да критикуваш моята купчинка от хляб. Сам си я заработвам и не изпитвам никаква нужда от твоето мнение по въпроса.

 

Второ, след като те е завладяла толкова математиката, по-добре посети сайта на немският статистически институт. Ще разбереш колко средно получава един немец, колко харчи на месец за имот, за храна, за дрехи, за транспорт, за развлечения и т.н и колко му остава накрая на месеца. Има значение колко са членовете на семейството, колко от тях работят и т.н. Немците ги бива по сметките - така че - забавлявай се. Не си спомням url-то и не смятам да го търся, но ти си оправно дете, ще се справиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаеш колко пък ме интересуват немците и техните институти!

Всеки човек е сам за себе си!

Аз познавам и хора, които не могат да си позволят да са с един и същ GSM всеки месец... остави това. Мераците им са да сменят автомобила си всяка година (поне). Не мога да ги виня или укорявам за това, теб пък още по-малко за това какво имаш в купичката си!

Но... се отклонихме доста от темата.

 

Работата в чужбина е възможна и в собствената ти страна... Не е нужно да ходиш до Адриатическо море, за да видиш, че морската вода е солена.

Не е нужно да ходиш да свириш в кръчми по полярните окръжности, за да казваш после, че в България да изкарваш от свирене в кръчми яко кавъри е ниско платено!

 

Колко от вас отидоха и казаха на кръчметата тук в България, че ще свирят само ако им платят толкова и толкова!?

 

Има хора, които (си мислят, че) имат много, но са продали душата си (образно казано). Според мен, тоз който е напуснал страната си е продал собствените си мечти. И тези резултати не закъсняват.

 

Защото всички казват: Ех, абе да изкарвах кинти в Норвегия (примерно), ама да ги харчех в България... ндаа!

А тия пари са едни и същи навсякъде! Просто трябва да имате духа да си ги поискате. Ако не ви ги дадат, то значи са се появили "по-добри" от вас във вашата сфера на дейност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.