Jump to content
Българският форум за музиканти

Дискусия относно работата в чужбина


Recommended Posts

Почуствал си се засегнат?че направих сравнение с дома6ните "велики" музиканти? ;)

не почуствах се засрамен

 

Не се срамувай толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почуствал си се засегнат?че направих сравнение с дома6ните "велики" музиканти? ;)

не почуствах се засрамен

 

Не се срамувай толкова

е ама има някой оперирани от срам :green:

 

 

 

ок аиде стоп

нема са тука да се оливаме

 

аз се извинявам

 

кой велик кой не

 

все тая

 

накрая

 

 

пръста е обща

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прочетох нещо

после си помсилих нещо

Ти май си се напу6ил,а?

Изоб6то не съм искал да кажа това което си разбрал!Не6то ги поизвъртя не6тата ми се струва!

Казах рутинирани,не велики!

Надявам се разбира6 разликата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рутинирани,не велики!

незнам вече

боли ме фара

 

 

:godbless:

 

 

новия хармонзиер рулира..

 

 

а иначе цел следобед пия вода

и не пуша

 

нема нужда :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да се изкажа.

Никога не съм се и замислял да работя в чужбина... виж да творя в чужбина - може! Ама нека не се лъжем. Повечето музиканти отиват в скандинавските страни за да се възползват от високия им стандарт (тук под това аз разбирам следното: ако един хлаб там е 2 EU, а заплатите са им да кажем 2000 Eu, значи с една заплата могат да си купят колко?... да, 1000 хляба. Ако китарата струва 500 EU, значи могат за месеца да си купят 4 китари или 2 по-скъпички. както и да го погледнем на ден по хляб да изяждат - 30 хляба и по 10 EU за некоя мръвка или зеленчук/плод хоп 300 ЕU... кажи ги 500. Вадим ги от 2000 и става: 2000 - 500= 1500 EU. Дрешки, наем тва-онва... кажи да им останат 500 EU.

 

Тук с една заплата 350 лв. можеш да си купиш колко хляба от по 60 ст. охо май е вече 75 ст. Да, математиката е велико оръдие... 583 хляба от по 60 ст.!!!

Ето за това хората предпочитат да ходят в чужбина да работят. Друга истина няма!

 

с 2000 EU купуваш 1000 хляба от по 2 EU

с 350 лв. купуваш 583 хляба от по 60 ст.

 

Друга истина за положението няма, но истината тук (в България) може да има всякакво положение!

 

Аз не искам обаче "да се видя с 2000 EU", дето някой ги спомена по-горе.

Аз искам да си работя като проектант (не е лоша работа)... а за музиката?!

Хм... ами записвам я както си мога и с каквото разполагам. Знам, че единствения начин да зазвучи тя добре сега е да я запиша в студиото на няколко от големите звезди. Примерно Queen, Symphony X, Dream Theater.

И какво от това!?

Повече предпочитам да са си сурови, а след 100 год. да правят свои прочити на моите "лошо и по домашному" записани парчотии, музикантите напред във времето! Какво по-хубаво от това!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да останеш като тряснат аз с мойта заплата мога да си купя 3000 хляба :P без майтап.А това че си има разходи има си ги това е винаги така.По вече печелиш по вече харчиш, това е така от време Оно.Накрая пак нямаш пари но стантарта ти ...по висок.

Не искам да агитирам никой , елементарна математика просто.

В България повечето цени са си европейски или близки до тях.

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами прав си ДжейФог,

Повече печелиш повече харчиш, но има и една друга приказка ,че кучето скача според тоягата. Може да ти се стори странно, но аз спя по около 5-6 часа на денонощие, но тоива не означава, че успявам да сврша и науча повече от някого, който става само, за да се обади на няколко човека и да попълни два три екземпляра или да иде до съседния град! Ами да!

Всичко зависи от волята, приятелю.

Например, някои мои колеги които работят в чужбина не ядат като хора гастербайтери, а непремено влизат в луксозни ресторанти и бараове, за да са на ниво! Оттам и повече получаваш, но и повече харчиш!

 

А Христос си е казал, че който е чревоугодник и "богаташ" по-трудно ще познае Бога и влезе при него, отколкото камила би могла да се промуши през иглено ухо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло, пак даваш компетентни мнения за неща, които не познаваш.Иди в чужбина, поработи няколко месеца всяка вечер по 5-6 серии без почивка, поспести някой лев, купи си някой инструмент, извади 500-600 кавъра и пак ще си говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло, пак даваш компетентни мнения за неща, които не познаваш.Иди в чужбина, поработи няколко месеца всяка вечер по 5-6 серии без почивка, поспести някой лев, купи си някой инструмент, извади 500-600 кавъра и пак ще си говорим.

Стефф, наистина не разбрах какво имаш предвид. Аз мисля, че го казах ясно. Не бих отишъл да работя в чужбина... но виж, да творя - да!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло, пак даваш компетентни мнения за неща, които не познаваш.Иди в чужбина, поработи няколко месеца всяка вечер по 5-6 серии без почивка, поспести някой лев, купи си някой инструмент, извади 500-600 кавъра и пак ще си говорим.

Стефф, наистина не разбрах какво имаш предвид. Аз мисля, че го казах ясно. Не бих отишъл да работя в чужбина... но виж, да творя - да!

не идиш ли в ЧужБаина

няма да станеш музикант

тва е Ивчо

 

не ми се пери :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено... Как ще разбереш, като не ти е изгодно да го разбереш.Как сравняваш две различни неща, без да познаваш едното?Разбирам, че искаш да твориш, но не обяснявай на хората недостатъците на работата в чужбина-ти не ги познаваш.Нито пък предимствата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло, пак даваш компетентни мнения за неща, които не познаваш.Иди в чужбина, поработи няколко месеца всяка вечер по 5-6 серии без почивка, поспести някой лев, купи си някой инструмент, извади 500-600 кавъра и пак ще си говорим.

Стефф, наистина не разбрах какво имаш предвид. Аз мисля, че го казах ясно. Не бих отишъл да работя в чужбина... но виж, да творя - да!

минимум 600 песни

 

иначе ше ядеш бой! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че бъркате известността сред повече хора и възможността да си купите по-бързо по-хубав инструмент от това да си твориш където и да си!

Шило в торба не стои... нали ме разбирате. Защо не торбата да е, която и да е чужда страна.

Мислите ли, че те там си нямат хора като вас (нас)?!

И че те не искат да ги забележат!?

 

Аз няма да споменавам нищо повече, но ще ви кажа нещо.

Една от любимите ми банди:

 

http://theoasis.cc/

[April 25, 2005 Tour pictures from Istanbul added.]

 

Забележете е изнесла концерт в Истанбул... да същия този Истанбул на 500 км. от София. Нима ориенталски Истамбул значи не по-пълен с фенове на прогресив метъла, отколкото канещата се да влиза в Европа София (Бълагрия).

А групата се довлякла от Сан Франсиско (САЩ)?!?

 

Какво аджеба е накарало Enchant да идат в Истанбул. Дали това да го разбирам като работа за тях в чужбина... или да го считам за поредното доказателство на Христовите думи, че никой не е пророк в собствената си страна?

 

Когато тук не поискаме да ни дават повече пари за това, което вършим (или сами да си бъдем работодатели)... няма и да ни дадат!

 

Христос: "Поискай и ще ти бъде дадено"

 

П.П. Преди 3 години ходих на интервю за работа в някаъв магазин-склад и при 300 лв. заплата, аз сметнах че ще са ми необходими 350 лв. като за разходите си по квартири и т.н. Изрично уточних, че това са само разходи за материалнот оми съществуване. А другия колега до мен се изцепи... ами аз живея тук при леля ми и баба ми. Аз за 250 лв. съм навит!

И вие мислите, че предпочетоха мен?!

Викам после на колегата, що толкоз бързо падна... той вика: абе аз само няколко месеца колкото да си купа GSM до края на лятото!

Не можех да му се сърдя на човека, той следва своите си цели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забележете е изнесла концерт в Истанбул... да същия този Истанбул на 500 км. от София. Нима ориенталски Истамбул значи не по-пълен с фенове на прогресив метъла, отколкото канещата се да влиза в Европа София (Бълагрия).

А групата се довлякла от Сан Франсиско (САЩ)?!?

Факт е, че е по-пълен с прогресив фенове, колкото и глупости да изпишеш. А дори само изказването, че бил "ориенталски", показва на всички, че нямаш никаква идея за този град.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.