Jump to content
Българският форум за музиканти

Дискусия относно работата в чужбина


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

уфф за кво ли ми беше да му отговарям въобще на ония сладур, то па и Иво се върза на бъзика и даже теорията си пусна :cheers:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един френд беше в Норвегия преди месец се върна сега пак ще заминава....разказа ми доста неща...не знам как стоят нещата навсякъде но те със сигурност не са свирили полки и танга...били са в хотел и са свирили предимно рок,блус и разни евъргрийни...разказа ми че хората са се разцепвали на Smoke on the water...и Stilll got the blues........иначе Топсън е 100% прав че тръгнеш ли по Норвегии и кораби край с авторската музика .....просто защото всяка свободна минута трябва да учиш песни...така и тоз френд Ангел се казва е един от най-добрите китаристи за според мен в БГ-то но няма нито нота авторка музика :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз лично съм ходил в Гренландия 2 пъти с бандата. Ходил съм и в Норвегия и в Дания. Та от всички места дето съм ходил там е най-яко. Не е като хотелите и корабите в Норвегия и Дания, дето свириш почти само на баби. Мисля, че въпросът е строго идивидуален, обаче аз бих препоръчал на музиканти, които още не са се снабдили с жени, деца и т.н. да се пробват. За авторската музика не съм съгласен, защото работното време особено на суша в Скандинавие е обикновено от 09-12 часа. Имаш време да се занимаваш колкото си искаш. Хубавото е че ако още нямаш як инструмент и апаратура, за 2-3 месеца максимум можеш да събереш пари. :blink:. Разликата е в целите, които си поставяш. Повечето ходят по чужбина единствено и само заради парите. Естествено, че трябва да отделяш време и за правене на нови парчета, но това е най-вече в началото. А като поработиш някоя и друга година можеш да спреш ако искаш.

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И още нещо. Първия ни импресарио ни беше казал следното:" И внимавайте защото българина като се види с 2000 $ в джоба и му се обърква ценностната система в главата и после не знае какво прави". А сега за Гренландия: там най-ме кефи. С Vissiondann се познаваме оттогава. Местните са големи чешити. В столицата Нуук има една легендарна кръчма "Мутен", където се свири. Там можеш да си позволиш да свирнеш нещо по-хард. Не е като хотелите и корабите в Норвегия и Дания, дето свириш почти само на баби

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Прочетох интересни мнения...

Всеки има право да си мисли каквото иска...

Ама да ви кажа аз...

НЯМА ТАКИВА МУЗИКАНТИ КОИТО СА СЕ ПРЪКНАЛИ ОТ НИ6ТОТО...

Всеки е минал по един и съ6ти път.Кой е минал по-напряко,кой обикалял,....някой се 6маткат и обясняват как по-добре свирят у дома(имена няма да споменавам)...някой бачкат по-упорито,други мързелуват и т.н.

 

В Гренландия свирим каквото ни харесва!Е ако трябва да съм откровен има и не6та които не харесвам ,ама са задължителни ;)

Но в едно съм сигурен!Работата ми ме први все по-рутиниран музикант!Тук няма да ви обяснявам какво точно свиря,кои инструментали правя,6тото не искам да звучи нагло,ама...Ако се качим на една сцена с дома6ните музиканти(които повече говорят,и се мислят за велики)... ами ...тогава 6те се разбере,ИМА ЛИ СМИСЪЛ ДА СЕ СВИРИ ПО чУЖБИНА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почуствал си се засегнат?че направих сравнение с дома6ните "велики" музиканти? :headbang:

не почуствах се засрамен

 

че музиканти се мислят за по музиканти от други ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво пита6 бе човек?Бъди по-конкретен!

нищо не питам

 

прочетох нещо

после си помсилих нещо

накрая си викам живота средно е 60 години има няма

 

та тва е . ти кво ? :headbang:

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почуствал си се засегнат?че направих сравнение с дома6ните "велики" музиканти? ;)

ааааа бтв

 

колко вида велики музиканти има :headbang:

 

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.