Jump to content
Българският форум за музиканти

Метаморфозата на една кремона....


Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=148406

ето това е китарата. наистина с ръка на сърцето мога да кажа, че наистина е много добра още повече като се има впредвид, че е кремона. хем е удобна, хем и звучи доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори хора, че няма снимки, но няма шкурка и няма как да се стигне до боядисване. Ззатова и реших да и придам освен функционалност, малко и козметично преправяне. Нали разбирате, малко фейс лифтинг :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

праговете са издълбани като на малмстийн ако това имаш впредвид

Редактирано от rotten_perish
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

праговете са издълбани като на малмстийн ако това имаш впредвид

Да, за това ми беше думата. Много яко е станало наистина. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе, докато си шкурих там, открих няколко пуктинини от двете страни на леглото. Не ми изглеждат "опасни", демек не мърдат. Какво да ги правя? Само с кит да ги мажа или да слагам и винтове за стабилност в бъдеще?

 

 

ПП: за интересуващите се, в момента китосвам китарата и следва якото шкурене за полагане на грунд. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам, сега чакам да изсъхне малко лепилото, та реших да пусна малко снимков материал на досегашната ми работа.

 

Време е да правя снишения: работа с пилата . С тази пила става бързо и сравнително лесно, а и адски удобно. От едната страна е плоска, от другата заоблена :greenangel: . После минах с шкурка 40, после 140 и нанесох малко кит .

 

Преди 2 дена се сдобих и с фреза, за което съм много, както се казва - Хепи :metalist:нека пробиването започне

А ето и какво стана, като за първи път с такъв инструмент, резултата върши работа резултата

 

А преди малко запуших старата дупка с едно такова триъгълно къстъм мейд с трион и пила /малко по-широко от колкото е самата дупка. После падна голямото млатене, за да влезне. почти запълнена дупка :) Всъщност не знам защо сложих лепило, ама да има... Сега остава да поизсухне малко, и слагам следващото триъгълниче, след това кит, за да бъде гладко. И пак почвам със шкуренето...

 

Ух, как нямам търпение да я видя завършена :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, почти няма Кремона, която да няма сцепвания около гнездото на грифа. Не е само твоята и не е чак толкова опасно.

Ако можеш да инжектираш епоксидна смола със спринцовка в пукнатините, би станало малко по-стабилно, но и така не голям проблем.

 

Ето и един много важен трик от мене:

За попълването на старото гнездо - добре си набил парчето вътре, но издълбай леко шева отгоре с Дремел или с малко полукръгло длето и го попълни с кит. Иначе ще си личи и ще се появи тънка спукана линия в боята точно там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около гнездото е толкова незначителна пуктинината, че няма как да вкарам нещо там, без да го издълбая.

Като се върна от курса, ще направя снимки на вече готовото за грунд тяло. Старото гнездо го бях запълнил с дъсчици, но се получи 3-4 милиметра стърчащо нагоре, затова го минах с фрезата и издълбах малко. Сложих няколко тънки слоя кит, уж да не се напука при съхненето. Лелеее, това лапите /онези дето ти държат шкурка/ е бахти якото изобретение. Гладките страни ги минах за няма и 2 минути и станаха перфект. Като се има предивд, колко се мъчех да махна боята.

 

Сега виждам, че съм направил и малка глупост, че изобщо пипах китарата, имаше много добър топ.. хубав, прав и чист. щеше да изглежда страхотно с прозрачен лак :thumbs_up: но... важно е функционалноста ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мтака... вече сме готови за боя :>> /е, можеше още, ама вече не издържам ;) /

 

ето я голичка и чистичка /без прах/

 

И понеже има и хора дето обичат да гледат отзад : цък

 

Чудих се и се чудих, как да я обръщам докато боядисвам измислих един прът от сорта на: пак цък

кръста беше от коледна елха мисля :cheers2:

 

 

иии, след 3-4-5 ръце грунд се получи това: за пореден път- цък

 

Такам, сега ще мина още веднъж за последно /то и не ми остана много от спрейчето/ с грунда. Оу да, после ще ги снимам и консумативите :thumbdown:

Ииии... чак утре ще да слагаме боята, като видя кое нещо, очеизваждащо съм пропуснал ^^

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.