Jump to content
Българският форум за музиканти

Метаморфозата на една кремона....


Recommended Posts

Здравей!Поздравления за преобразяването!Но главата е наистина кофти.И аз имам една Кремона(имитация на Stratocaster :recourse::greenangel: ) с такава голяма глава.Това май им е запазена марка...Както и да е, но все си мисля, че ако големината на главата бъде по някакъв начин намалена, то би трябвало и дупките за ключовете да се дупчат на ново..и от там проблеми..А!И ако беше изострил долното "рогче" като горното щеше да е още по-яко :) .

Пак поздравления и със здраве :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Големината на главата няма значение за мястото на дупките и ако тази облата част, и дъговидната част просто бъдат отрязани няма да повлияе на нищо.

 

Типичен пример - Parker китарите:

 

stygg9.jpg

 

 

А иначе промяната на наклона на бридж адаптера е нужна, защото по-дебелите струни трептят по-малко колкото по-близо до задния мост ( :punk_guitar: ) се отчита. Затова на Stratocaster-ите например има наклон на адаптора, за да се "четат" вибрациите на по-дебелите струни където са по-големи, иначе тези струни ще бъдат много тихи, в сравнение с по-тънките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за наклона не го знаех, но си има логика де. Не знам дали е нормално /за този модел китари/ но точките на адаптора се разминават със струните с 1 милиметър встрани на най-тънката. опитал съм да ги подредя колкото се може по-централно, но са си разместени, та няма да се ползва за сега. Аз още не знам какво чувам. За главата може да се измисли нещо. Може да се направи двойна... смисъл от двете страни да има ключове и ако я отрежа от сега, няма да стане :punk_guitar:

 

Абе, верно ще е готина да е двойна.. ех, как ми идват брилянтни /ненужни/ решения :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти харесват главите на Ibanez, спокойно можеш да направиш конвертиране от фендерски тип към ибанецки и то само с изрязване - без лепене и други сложни операции.

Ето тук съм пуснал една тема по въпроса: ЦЪК

Спорехме с някого дали от глава на Скуайър (копие на Фендер) може да се мине към Ибанец и ето - може.

Но мен лично главите на Ибанец не ме кефят.

Ако на теб ти харесват - направи я като на Ибанец - поне няма да е толкова голяма и бутафорна.

 

Друг вариант за главата е да си направиш някакъв як custom дизайн. Може да излязат много интересни неща, особено ако сложиш bevels и на главата (както на рога, който си подобрявал) и боядисащ в същото зелено.

 

Фингърбордът ти е много неравномерно байцнат. Съветвам те да го байцнеш отоново. Аз бих сложил чер байц да имитира абанос - мисля, че ще изглежда по-добре от това кафявото, което никак не го докарва баш на палисандър.

 

За бридж адаптера правилно обясни колегата SomeoneElse - не случайно Фендер ги слагат под наклон.

При твоята китара се е получил точно обратния ефект - не само ще са ти по-тихи дебелите струни, но няма да имат bottom в звука си. Дмек - няма д аимат достатъчно ниски.

 

И още нещо: как мислиш да свириш с тези потенциометри под ръката?

Премести ги от другата страна.

Аз дори бих ги маханал, но това е само мое мнение.

 

Моите съвети са: изстържи и другия рог да стане остър и със скосявания, оправи наклона на бридж адаптера, премести потенциометрите от другата страна и пребоядисай.

Ще стане убиец.

Но това си е твоята китара, така че тези неща може и да ги пропуснеш.

 

Много ме кефи как си направил рогчето с тези скосявания (bevels), а също и как си боядисал китарата - не виждам никакви отечки, оливки и прочее.

Станало е супер. Жлако, че, ако решиш да оправиш дървенията, ще се наложи воторо боядисване, но какво толкова - важното е да стане муцка.

 

PS:

@Surikat, тези огромни глави са запазена марка на старите Фендери, а не на Кремона. Нашите просто са копирали Фендер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина няма да е лошо да поодрежеш малко от главата щото така не е много естетично. не мога да разбера защо кремоните са с толко големи глави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига, бе, кво и е на главата, а-а ма метълски изпълнения! ако на 60-тарските Фендери им беше толкова голяма голямата глава щяха да вдигнат +1 за мен.

кат оная хеварска тема как да напраим от фендер ибанец. за чий да го еба?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, старите Фендери *СА* с огромни глави.

Ще ви покажа каталог.

Всъщност наскоро гледах клип за фабриката на Фендер и се оказа, че има всякакви размери глави, които дори при китари от една и съща серия не си съвпадат о размер, защото се правят на ръка и едно към гьотере.

Да, за оригинални Фендери говоря.

Има и мног сигничър модели, на които собствениците са решили китарата да е с по-малка или с по-голяма глава - според предпочитанията им.

 

@thurston, в онази "хеварска" (кво значи тази дума? нещо може би от "хеви"?) тема за конвертиране на глава Фендер-Ибанез съвсееем случайно пише за чий да се прави това и, който я е прочел, е разбрал, че всъщност не става въпрос за дялкане на оригинален Фендер, дето струва петдесет и пет хиляди милиона милиарда щатски долара, а за конвертиране на глава *ТИП* Фендер - като на Кремона и като на Скуайър.

Демек - на копия на Фендер.

Това конвертиране метълите го обожаваха навремето.

Малцина са железарите, живели в 90-те, които да не са си одялкали главата на Кремоната (Фендерски тип) в така желаната "човка".

Затова и беше онази тема - спорехме с един, дали може да стане само с изрязване.

Но в темата всъщност си пише.

Само да има кой да чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе защо си мислиш че ние доматите ги ядеме с колците. много добре съм прочел темата и съм наясно. тук не става дума за това дали някой дето е спал на течение би тръгнал да си реже Фендера, а по принцип. иначе хеварско идва от хеви метъл, да.

некои хора (аз) трудн ги разбират некои работи ('конвертирането' на фендер тип глави).

мненията са като гъзове- всеки го има и често някои смърдят.

и преди някой да стъпи на педала в неделя вечер, да се поясня- no hard feelings!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

No hard feelings, mate.

Мненията са като гъзове и също като гъзовете трябва да се разглеждат детайлно и обстойно преди да се направи заключение, че са целулитни.

Дялкането на фендерските глави и превръщането им в главатип "Ебанец" е просто класика.

Нямаше как да не му обърнем внимание.

А дали е хубаво или лошо ще дойде тема на друг, по-гъзовно ориентиран разговор.

 

Дай боже да пристигне проловутият гриф от х'Америка и ще направя нагледна демонстрация за конвертиране BC Rich >>> ESP. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мен Ебаниците не ме радват особедно.

 

Бих желал нещо такова: цък

С пайнт толкова. Надявам се, да върши работа за обща представа. Нещо такова искам. 4 от едната страна и 2 от другата. Падат се дебелите струни при 2-ката.

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за оффтопика , но имам една голяма глава на една китара и съм я очертал за изрязване , но незная с какво да режа? помощ :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ С почти всякакъв режещ инструмент за дърво става, стига да не си вързан в ръцете и да не изкривиш при рязането.

Имай предвид, че при рязане на ръка често срязаната повърхност не става перпендикулярна спрямо двете страни на среза, ако ме разбираш.

Най-добре занеси на някой да ти изреже на бандциг, ако нямаш твой личен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tnx горер по някакфа случаиност чичката ми е дърводелец и има банциг...незнаино защо сега разбрах :yes:

ама мерси до утре мое постна 1 снимчица :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

така с тоя обратен наклон на бридж адаптера става малко Хендрикс - винаги съм искал да пробвам китара с такъв обратен наклон :cheers: дори съм виждал пикгард за фендер направен с обратен наклон http://www.guitarstop.com/Fender%20Colors/06_lg.jpg :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.