Jump to content
Българският форум за музиканти

Метаморфозата на една кремона....


Recommended Posts

Здравейте, наскоро се здобих с една електрическа китарка, надявам се марка Кремона.

 

Ето я отпред.

Ето я отзад

 

Обаче, аз съм левичар и ми е неудобна /аз съм сменил струните, ако не сте забелязали/, та реших да я поспредтна като мултифункционален инструмнет, както за десничари така и за левичари :hysterical:

 

Пъво я стрипнах, развинтих всяко възможно винтче докато не получа това .

И после почва якото жулене на старата боя... Защо? Нямам и представа, но така реших... Може и да не се стига до голо дърво, а само да се мине със някаква 200 шкурка и после с грунд и така да се завърши, но имам бая свободно време...

Използвах шкурка 40, препоръчвам 60, та дори 80. Бе не става бавно, но не е и бързо свалянето. А, да, всичко го правих на ръка. Така става най-добре, ако знаеш как да шкуриш де, за да не се получават вълнички после при боядисването.

 

тялото що-горе без боя , е от другата страна Там дето съм чертал с молив, ще се взима със нещо... За сега, една пила за дърво с бая едри зъбци ми върши перфектна работа. Има си от едната страна овал, от другата е право. Та, ако до днес свърша със пиленето и дълбаенето, ще премина към грифа. Само ще го освежа с малко байц, и без това си е достатъчно развален, ще чакам по-добър заместител /прагчетата са изпилени бая/.

 

Ам, ако нещо ви интересува, не ме щадете :crying:

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Как смяташ да процедираш с тялото ? Боядисване и такива работи? Ще сменяш ли електроника ? Или като Батко ни Горер ще пестиш :hysterical: Шегите настрана!!!!

 

Аз шкуря тази китара дето ремонтирам сега с 80-тарка шкурка и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами, боята съм я избрал май... Но до това има време. Първо ще пиля, после скурка 180. Ако сметна, че не е достатъчно гладко ще мина и с 220/320. После слагам грунд. пилим малко с 600, пак грунд, пак пиля 600, пак грунд, пак пиля, боя, пилене, боя, пилене, боя ... и тука яко пилене и полиране :) /по 3 ръце мисля/

 

Ами, за електрониката не знам, много ми се иска да я сменя, но не знам дали си заслужава примерно... Трябва ми само изход за жака и едно за волумето... може и да оставя ключа за превклюване м/у адапторите (сега е с 5 позиции). Мисля да екранирам кухините и май това ще да е всичко. Останалото ще се инвестира в нова китара, ако вземе по случайност да ми хареса да свиря :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дано да стане добре! Мене ако питаш й намери на тая китарка едни адаптори и си свирукай на нея като за начало :):whistle::P

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе същата като тази се мота из вкъщи, само главата е по-различна. Не ме бива в даването на акъл по принцип, но ако бях на твое място щях да запълня дупките от адаптерите с някакво дърво, като оставя само за бридж-адаптера място, и като горера ще шибна един адаптер, само че сингъл, и направо с две жички към жака :) И бих си поиграл да изтъня грифа и ето ти я ултимативната гръндж лопата :whistle: Дерзай и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя съвет, е да си вземеш някакво дръвця, и да си направиш ново тяло.

Този чам не ми се струва много перспективен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не искам да те обезкуражавам, но това е труд на вятъра. преди няколко месеца един приятел ми подари една такава и се попилях с нея. изтънявах гриф, сменях прагове, запълвах леглата на адаптерите, фрезовах нови.......боядисвах тялото.....

 

не си заслужава. вземи си скуаер за 300 лв. пак ти казвам - труд на вятъра е.....

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да и правя чак такива подобрения. Просто искам да ми е удобна, но нали ако мога повреме на този процес да правя някоя друга настройка. Все пак трябва от някъде да се почне. Аз, както доста си личи, съм сравнително начинаещ в тоя бизнес и засега това ми стига. За съжеление чак утре ще има снимки от напредъка, защото сега му мисля къде и как да сложа електрониката. Понеже се наложи леко да се изпилли и трябва някак да го запуша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти се занимава давай,дано стане добре.

Иначе не очаквай кой знае какво.

Имах преди години същата и в резултат

на правените от някъв специалист модове

китарата се счупи на две при леглото за грифа :rolleyes:;);)

Та гледай и ти да не свършиш нещо такова ;):dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро проектче се е заформило.

Грифът може да се освежи като му се сложат нови прагове, но досега не съм виждал Кремона с нормано широк гриф при нъта (42+ мм).

Всичките са с некфи тесни (40-41 мм). Това разбира се е субективно. Има хора с по-малки ръце и таквиа, които се кефят на тесни грифове..

Гледам, че се заформи някаква вълна от ентусиасти-китаростроители. Прекрасно!

Дялкане и занимавка му е майката. :rolleyes:

 

PS:

@TheWhiteGhost, че съм скръндза - скръндза съм, че ми свиди - свиди ми, но на моята китара ще има сaмо един адаптер и ще е без електроника, защото така ме кефи, а не защото отново съм решил да "пестя". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако държиш да постегнеш тая китара я почвай яката!!!! Аз мисля ,че няма какво да губиш. :offtopic-001:

 

@the_gorer,предполагам само.Ами аз вече се обърках много тънки сметки покрай тези твои творения! Много спести за ел.китарката: лепило ли не беше ,че и от тапи за уши както се беше изказал някой :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел от такава кремона направи такава китара, че просто нямам думи. успех дано и ти да напраяиш нещо яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако може да се снима тая кремона на твоя приятел, много ще се радваме.

Пък и така - някой скромен бледен семпъл B).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.