Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно сайта Zzsounds.com


Jotty

Recommended Posts

Може и да см объркал раздела,мислих да го пусна в Други но реших че тука повече хора ще го видят :)

 

Та относно този сайт, някой взимал ли е нещо от там и как точно става работа , със самото купуване и след това доставката..въобще може ли да купуваме нещо като сме от България :) Гледам че има някой изгодни оферти :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офертите са доста изгодни.

Но не забравяй, че има транспортни разходи до България и мито и ДДС у нас, което ще оскъпи стоката.

Най-добрия вариант е някой твой познат от Щатите да ти го купи и да ти го прати по пощата.

За пазаруването не знам какво да ти кажа, при мен нещо не се получава. Регистрирах се и се опитах да купя едно нещо не се получава и то на етап преди да се стигне до плащането с карта.

Ако някой друг е пазарувал от там, нека сподели опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало е не една подобни теми тука, и принципно моя съвет винаги е: поръчвайте по добре от Европа, защото не се знае в крайна сметка колко ще излезе цялата поръчка от Америка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало е не една подобни теми тука, и принципно моя съвет винаги е: поръчвайте по добре от Европа, защото не се знае в крайна сметка колко ще излезе цялата поръчка от Америка.

 

А дайте някакъв европейски сайт..ако има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thoman е хубав сайт и пичовете са коректни, ама не това е идеята. В американските сайтове в това число и ZZ Sound

цените са точно на половина от тези в Thoman и повечето европейски он лайн магазини. Значи доколкото съм се ровил в ZZsound........................не доставят до Европа.Това е така, защото повечето производители си имат специални цени за Европа и едно такова пазаруване от Щатите би им подбило печалбите. Така че, ще е доста трудно да си поръчаш от БГ. Вариянта някой да ти го купи от щатите и да ти го прати е най-добър.

Това е. Ако някой има друг опит с тея пазаруваници нека сподели?

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз съм забелязал това със цените. И за какво бе, мама му ***** има разлика? Нали китарата е една и съща като излезе от фабриката? Това, че я купуваш от Европа прави ли я по-добра? Свири ли по-добре? Същата работа! И къв е смисъла тогава да си купувам китарата, която съм си харесал в Томан, след като цената й в другите сайтове е в долари със същите цифри? 25% разлика е простата сметка, но да не забравяме, че има и опцията "МИТО". И накрая защо им е лесно в Америка? Щото им ги предлагат по-евтино и не плащат мита кат нас - луузърите.

 

Разочарован, възмУтен и огОрчен съм!!!

 

(това не означава, че тоя седемструнен Schecter няма да ми падне в ръчичките, ама важен е принципът!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Thoman е хубав сайт и пичовете са коректни, ама не това е идеята. В американските сайтове в това число и ZZ Sound

цените са точно на половина от тези в Thoman и повечето европейски он лайн магазини.

 

Разгеле някой да забележи и отбележи скъпотията в горещо препоръчваните Thomann!

 

Има американски сайтове, които правят international shipping. И другаде съм го писал, но да споделя пак, че наскоро бях приятно изненадан в това отношение от Music123.com (не съм поръчвал лично, но опцията е налице, а shipping costs са достатъчно приемливи, за да се запази конкурентният марж спрямо европейските цени).

 

С митата и ДДС-то вече е друг въпрос, но митата не са високи, а ДДС-то по един или друг начин ще си го платите и в рамките на ЕС.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ехх, еми да така е, кофти ни е тука, в Европата, ама причините са не една.

Ако някой намери изгодни условия за поръчване от УСА, да свирка непременно.

Иначе нещата седят по начина по който са, според мене, защото от години насам в търговско отношение се води нещо като война между Европа и УСА и това удря потребителите, защото трябва да плащат мита и данъци: европейците за американски стоки, и обратното. Сигурно сте чували за "баненената война" ..или криза май се казваше..

Аз бях чел в сайта на Карвин (китарите), че ако директно поръчваш от техния онлайн шоп, крайната цена може да ти излезне до 300% :) от това което пише там.

Пък и по митниците, да не мислите, че много знаят какво каксе таксува... и там е една голяма каша. В смисъл, че ако не са сигурни, по скоро биха ви таксували повече...за всеки случай така ;)

 

Ласт бът нот лийст :P, ако наистина беше толкова неизгодно да се поръчва от европейски сайтове, тази разлика би се стопила бързо спрямо това което във финансовате теория се нарича законът за арбитраж...бребре :whistle: става дума, че ако някой би на правил бърза печалба като купува една стока евтино и я продава по скъпо (в различни пазари), без допълнителен риск, то цените в двата пазара за тази стока ще се изравнят с времето, защото предприемчиви хора биха се възпоузвали от възможността за печалба.

аре стига толкоз философстване

ама ако някой открие изгодна оферта..па да каже,...да завъртиме бизнеса ;)

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените наистина са ниски, но не забравяйте ДДС-то и митото + транспортните разходи, които най-малкото ще изравнят цените. Има сметка да се купува от Щатите, но някои точно определени неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с шипинга, митата и ДДС-то съвсем не е най-големият проблем! Най-големият проблем е начинът за плащане. Да, относително доста са сайтовете предлагащи шипинг до тук, но те не приемат плащане с нашенска кредитка. Пише нещо като "US Bank CC's only!" Така че пак не става далаверата. Има сайтове с МНОГО завишен шипинг до Европа (разбира се умишлено), но има и такива с напълно приемлив. Примерно мюзик.ком е много готин сайт, с богат асортимент, ниски цени, но за едни струни шипинга беше 50$ - минимума на шипинг за Европа...

 

Има сайтове, които приемат плащане с наши кредитки, както и имат читав интернешанъл шипинг. Аз мога да кажа 2 такива: http://eurotubes.com/, http://studio34music.zoovy.com/. От последния не съм пазарувал, но за другите няма проблем. Лошото е, че не са такива колосално богати на стока както Zzsounds и останалите големи онлайн сторес, а са профилирани... :D

 

Ако някой знае други подобни нека сподели, за да обменим идеи. Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по принцип, когато някой твой познат от САЩ ти праща дадена стока, как точно стоят нещата с мита и тн?

Предполагам, че ще е малко трудно да се облагат с мито стоки, които са втора ръка, например.

 

Някой наясно ли е какво се прави в този случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по принцип, когато някой твой познат от САЩ ти праща дадена стока, как точно стоят нещата с мита и тн?

Предполагам, че ще е малко трудно да се облагат с мито стоки, които са втора ръка, например.

 

Някой наясно ли е какво се прави в този случай?

 

 

Преди няколко години моя позната от Щатите ми взе уами и дилей на Диджитек от zzounds и ми ги прати в колет по пощата.

Тук на разменната пощенска станция на Столична митница ми взеха само някаква мижава такса и минах без никакво мито и ДДС. Дай боже всекиму!!! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по принцип, когато някой твой познат от САЩ ти праща дадена стока, как точно стоят нещата с мита и тн?

Предполагам, че ще е малко трудно да се облагат с мито стоки, които са втора ръка, например.

 

Някой наясно ли е какво се прави в този случай?

 

Това с познатите е най-добрият вариант. Най-важното в този случай е в колета /или върху него/ да няма абсолютно нищо, което сочи каква е цената на съдържанието му. В такъв случай на митницата нямат формално основание за обмитяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз да споделя и моя опит.. Пазарувал съм както от music123.com, така и от zzounds.com ... По мое мнение и двата сайта са коректни. Единственото, което ми направи лошо впечетление в music123... беше че някой от обявените стоки всъщност ги нямат в наличност и трябва да чакаш (около месец), за да ги набавят, а в някои случаи и не успяват (поне такъв беше моя). Предполагам, че изобщо не е нормална практика, просто при мен явно беше въпрос на шанс. За zzonds.com само хубави неща мога да кажа. Пък и понякога предлагат стоки втора ръка, което в някои случаи е страхотен шанс. Искам само да уточня, че съм пазарувал на територията на Щатите... за Европа не знам дали точно така стоят нещата, но определено и двата сайта са коректни, имат богат каталог, а и customer service-a им е отличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.