Jump to content
Българският форум за музиканти

Garland Preamp


Recommended Posts

честито да ти е и се кег да му стопиш шушоните от жици !!!

 

наистина добре звучи и изглежда също много добре. Мога ли да попитам колко ти излезе цялото удоволствие?

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :hysterical:

 

По отношение на цената - договорката ми с Gregg е да не я споделям, освен това тук говорим за custom shop продукт и цената зависи в много голяма степен от изискванията към продукта - брой канали, схема на изпълнение, лампи и т.н. Тъй като имаше доста запитвания по този въпрос, моето предложение е да ги отправяте директно към Gregg :)

 

При първа възможност ще направя някакви по качествени записи, нещо не са ми останали резервни струни, а тази ръжда по наличните никак не допринася за добрият звук . Отделно и аз трябва да посвиря малко, че от 3 месеца не съм пипал китара, а и преампчето изисква да се отдели известно време за да се намерят точните настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :hysterical:

 

По отношение на цената - договорката ми с Gregg е да не я споделям, освен това тук говорим за custom shop продукт и цената зависи в много голяма степен от изискванията към продукта - брой канали, схема на изпълнение, лампи и т.н. Тъй като имаше доста запитвания по този въпрос, моето предложение е да ги отправяте директно към Gregg :hysterical:

 

При първа възможност ще направя някакви по качествени записи, нещо не са ми останали резервни струни, а тази ръжда по наличните никак не допринася за добрият звук . Отделно и аз трябва да посвиря малко, че от 3 месеца не съм пипал китара, а и преампчето изисква да се отдели известно време за да се намерят точните настройки.

 

 

Аз понеже съм фен на стерео звука бих предпочел stereo outputs и за спийкър-симулатора и за крайното стъпало.

Но изборът си е изцяло твой.

 

Не е проблем да се направи стерео.

Преампът звучи по друг начин, когато се включи в лампово стъпало - там се намесва обратната връзка и други фактори, които променят звука.

Цените не са тайна, но това не е серия еднакви продукти, и затова предпочитам да ги обсъждам за конкретния случай, защото в уравнението има няколко променливи. Например хромникеловите панели и никелираните месингови копчета са един вид екстри, които увеличават цената с 60-80 лева. Освен това лампите в този преамп са GT12AX7-M, които са по 30-ина Евро парчето, а там са 3 бр. Нойз гейтът и симулаторът също добавят към цената и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здарсти Грег,

 

първо да споделя, че наистина си свършил страхотна работа и ти пожелавам още много и все по-добри ампове да направиш !!!

 

Относно цената - мене ме интересуваше по скоро информативно и най-вече ориентировъчно в какви рамки се движи а не толкова фиксирана крайна цена. Яасно е ,че всяка екстра и всяко едно допълнително желание от страна на клиента струва допълнително, разбира се и качествто на частите е от значение както вече писа.

Според мене информация за оринтировъчни цени както и срокове за правене, и още такива стандартни въпроси/отговори които ти по-добре знаеш се интересни не само за мен а и за останалите съформуци защото всички се стремим да вадим добър саунд, а и твоите продукте са доста атрактини.

 

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Преампът звучи по друг начин, когато се включи в лампово стъпало - там се намесва обратната връзка и други фактори, които променят звука.......

 

Каква е тази обратна връзка?

 

Извинявам се за :cheers2: а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Преампът звучи по друг начин, когато се включи в лампово стъпало - там се намесва обратната връзка и други фактори, които променят звука.......

 

Каква е тази обратна връзка?

 

Извинявам се за :cheers2: а

Обратна връзка /feedback/ има в почти всеки лампов усилвател. Тя обикновено връща част от сигнала /от някой от изходите за говорителите/ обратно към фазоинвертора. Теорията е обемиста /ако някой иска да обясни по-подробно, моля да заповяда/, но най-грубо казано се получава "изравняване" на честотната характериситика и намаляване на изкривяванията / в случая не ни интересува толкова/. Още по-просто казано звукът с обратна връзка е един, а без нея е друг. Пример в това отношение са режимите Vintage и Modern на MesaBoogie Dual Rectifier. Първият е с обратна връзка, вторият без.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пример в това отношение са режимите Vintage и Modern на MesaBoogie Dual Rectifier. Първият е с обратна връзка, вторият без.

 

дакажем че и Vintage и Modern имат обратна връзка

dualrec2.gif

 

просто се променя стойността на съпротивлението

 

обратна връзка няма когато е Orange Modern и Red normal

 

Пояснение:

Дуал ректо има 2 канала ред и ориндж

като за всеки от тях има опция нормал и модерн

като ориндж има и трета опция клиин

имаме 5 варианта :

ориндж

нормал

клиин

модерн

ред

нормал

модерн

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дакажем че и Vintage и Modern имат обратна връзка
Прав си за двуканалния DR. При триканалния е малко по друг начин, но като цяло Modern е без обратна връзка.

 

Грег, какви са основните характеристики на GT12AX7-M? С какво са характерни лампите от този модел ?

 

Според GT са копия на Mullard.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дакажем че и Vintage и Modern имат обратна връзка
Прав си за двуканалния DR. При триканалния е малко по друг начин, но като цяло Modern е без обратна връзка.

 

Грег, какви са основните характеристики на GT12AX7-M? С какво са характерни лампите от този модел ?
Според GT са копия на Mullard.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А по-яки ли са от "нормалните" 12АХ7 на GT? Защото аз имах такива като ми пристигна АМР-а, смених ги с трички подбрани JJ и комбото просто литна!!! Тия "мулард-ските" какви по-различни характеристики биха имали? Повече гейн, по-малко шум и микрофония?

Питам, защото съм склонен да експериментирам, но цената е почти тройна... :cheers2:

И също така имат ли "мулард-ски" модели за крайни лампи (конкретно ЕЛ84).

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по-яки ли са от "нормалните" 12АХ7 на GT? Защото аз имах такива като ми пристигна АМР-а, смених ги с трички подбрани JJ и комбото просто литна!!! Тия "мулард-ските" какви по-различни характеристики биха имали? Повече гейн, по-малко шум и микрофония?

Питам, защото съм склонен да експериментирам, но цената е почти тройна... :thumbs_up:

И също така имат ли "мулард-ски" модели за крайни лампи (конкретно ЕЛ84).

 

 

По принцип GT си сменят доставчиците през годините. Аз имам няколко отпреди 10-ина години. Като шум и микрофония са много добре, като гейн не чак толкова. В момента гледам, че имат 6 вида 12AX7. Три руски модела, един китайски, едно ECC83-S /предполагам JJ/ и тези с буква М, които ги водят копие на Мулард. Доколкото знам New Sensor са изкупили повечето стари известни марки лампи, така че сами си правете изводите. Не съм забелязал да предлагат мулардски вариант на EL84. Иначе като цяло GT са за препоръчване, ако разбира се можете да си позволите цените им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оопс след няколко дни отсъствие да се включа и аз :)

 

Адаш - ултра, мега, хипер, гига да ти е честито и тук (макар че знам доста отдавна за начинанието).

 

А фен клуба сме го спретнали вече мисля ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.