Jump to content
Българският форум за музиканти

Размери за китара


Recommended Posts

Някой да ми каже откъде мога да си намеря размери или шаблон за китара (и по-специално за Jackson King V). Търсих ама нищо не намерих. Дано някой от вас да знае нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си купиш план на китарата. Има сайтове, които предлагат.

Другия вариант е да вземеш на заем такава китара и скенер.

 

За сега се опитвам няколко теми надолу да направя шаблон за Ibanez GRG, обаче само като споменах, че ми трябва човек с такава китара, който да ми я заеме(естествено да му платИМ нещо) да я сканирам, и ентусиазма на всички умря.

Не защото е толкова трудно да се намери човек, на който да му се дадат да кажем 10 или 20 лева, а защото е хубаво всичко да е на далавера, нали се сещаш..... на мен не ми е проблем да намеря, и да платя на човека, но само като написах по ЛС за варианта на платИМ на човека, и веднага започна да ми се обяснява как не трябвало да е толкова точен шаблона и т.н. Въобще е кофти като не е съвсем на аванта :greenangel: .

 

Сега нямам нет, и ще кача скоро полу-точния шаблон там. Иначе самия шаблон ще довърша сам, като се появи точния човек с китарата.

 

А на теб също мога да ти начертая шаблон, стига да ми намериш подходящи картинки, информация за китарата, размери и др.

Иначе не се наемам - всеки вика дай, ама иначе го мързи да си мръдне малкия пръст по въпроса...

 

Ако има навитаци с различни китари, които да могат да ги заемат за сканиране, мога да направя цяла библиотека с модели и чертежи на китари, което мисля, ще е полезна придобивка за форума, но както знаете, без подкрепа нищо не става, винаги за добър резултат трябва поне малко помощ, иначе ентусиазма изчезва преди да се е появил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж мен не ме мързи да търся, обаче като нищо не мога да намеря... Плюс това съм от Сливен и мислиш ли че някой от тук има Jackson King за да взема да го сканирам? И да имаше никой нямаше да ми го даде. Така че ще давам на сляпо и ще начертая някакви размери, въпреки че няма да съвпадат с оригинала. Мерси все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да няма 3Д модели, специално за JEM съм виждал страшно много. Ако намериш някой фен-сайт може да има вътре подобна секция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме говориш глупости.

Какво ти бях обяснил. Нямам приятели, който разполагат с китари. (имам само 1, който има скуаяр).

Тва, че ще се наложи да се плати на някой и да му ползваме китарата не е проблема. Проблема е да се намери човек, който ще си даде китарата. Ти братче ме изкара, че за 10-20лв. съм се отказал от шаблона. Като поне малко трезво мислещ човек, който иска да си направи китара ще се замисла така или иначе за да направо тялото трябва да се дават пари, така, че като дам 20лв. за шаблон "точен" поне ще имам и точен резултат от него.

Моля те не се изхвърляй така, че сме били стиснати за пари.

Ако пък не ви се занимава поне кажете от кой сайт мога да си купя шаблон, ще го купа и ще пусна във форума ако има желаещи да го ползват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре, извинявай, явно съм сбъркал за теб, но съм се занимавал с не една такава инициатива, и обикновено точно в такава фаза всички се отказват. Лични впечатления, просто мясово хората искат всичко на аванта. А и наистина от един момент нататък ми стана малко досадно да си търся снимки като луд, и без никой малко да помогне(търсенето си е сериозно, когато се опре до детайли).

 

Иначе модела, за сега единствено дупките за грифа не знам точно къде са му. Сега имам нет вече, и ще го кача най-вероятно утре.

 

Пак извинявай - нищо лично.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе въпроса е работа да се върши :)

 

(бтв. някой ще ми даде ли малко инфо за шаблоните, който се продават в нета?)

Редактирано от ceco milanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами момчета нов съм и не съм писал тук но се надявам да ви помогна с тази информация... ако има някой да допълва за боди то...

 

който не схваща... първата колонка е номера на прагчето, втората размера от Nut а до всяко прагче, а третата разстоянието от прагче до прагче..размерите за в mm

Scale Length: 647.5 mm

 

Fret Number mm from Nut mm from Fret

 

=========== ============ =============

 

1 36.5 36.5

 

2 70.5 34.5

 

3 103.0 32.5

 

4 133.5 30.5

 

5 162.5 29.0

 

6 189.5 27.0

 

7 215.5 25.5

 

8 239.5 24.5

 

9 262.5 23.0

 

10 284.0 21.5

 

11 304.5 20.5

 

12 324.0 19.5

 

13 342.0 18.0

 

14 359.0 17.0

 

15 375.5 16.0

 

16 390.5 15.5

 

17 405.0 14.5

 

18 418.5 13.5

 

19 431.5 13.0

 

20 443.5 12.0

 

21 455.0 11.5

 

22 466.0 11.0

 

 

 

Scale Length: 25.50In.

 

Fret Number In. from Nut In. from Fret

 

=========== ============ =============

 

1 1.43 1.43

 

2 2.78 1.35

 

3 4.06 1.28

 

4 5.26 1.20

 

5 6.40 1.14

 

6 7.47 1.07

 

7 8.48 1.01

 

8 9.44 0.96

 

9 10.34 0.90

 

10 11.19 0.85

 

11 11.99 0.80

 

12 12.75 0.76

 

13 13.47 0.72

 

14 14.14 0.68

 

15 14.78 0.64

 

16 15.38 0.60

 

17 15.95 0.57

 

18 16.48 0.54

 

19 16.99 0.51

 

20 17.47 0.48

 

21 17.92 0.45

 

22 18.34 0.43

някой ден мога и върху картинка да го кача това е за по старите модели на фендер но така и не можах да разбера за кой

дано съм бил полезен

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

undefinedhttp://www.wannalearn.com/Crafts_and_Hobbies/Woodworking/Building_Musical_Instruments/Guitars/0953104907.shtml това е за цената на книжката предполагам там си има размери и шаблони... а пък който може да си поръча от тук шаблони... нз дали ще стане от Бг но все пак ако някой го направи да сподели размерите и с нас http://www.guitarbuildingtemplates.com/electricguitar.htm Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, но има доста различни мензури и скалите съответно са различни, а отделно има и калкулатори, които ги смятат с точност до 4-ти знак след запетаята... Нищо пак е похвално, че си искал да помогнеш :greenangel:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш фронталан снимка от официалния сайт на Джаксън и я разтягаш с ФотоШоп като се водиш по единствените размери, за които си сигурен - демек, мензурата. ;)

От това по-точно не може да стане.

Аз така си правих шаблона за РР-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам. Мерси. Вече ги направих тия размери, ама май ще се спра на нещо по зверско(BC Rich например или Dean).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.