Jump to content
Българският форум за музиканти

Стара рам памет


Maestroto

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Тоя форум бил жив бре! Че и регистрацията ми помни от преди 11 години.... Смяааааатай! 😀

Ох, на въпроса. Взех една баба на 20 години, която се оказа доста голям звяр - динозавър! Става въпрос за MOTIF6. Та... Издирвам рам със следните параметри:

2Х32 EDO RAM, 72pin, 5V. Ако на някой му се търкаля по чекмеджетата или в мазето да я мята насам директно. Благодаря. ;) 

0897282603 - Калин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл отново! Освен по чекмеджетата, единственото място в България, където съм поръчвал гумички за клавиши/RAM е това:

https://kynchev.com/parts.html

Не виждам да пише за Yamaha MOTIF6, ама де да знаеш ... може ако се свържеш с тях да ти се усмихне щастието ... :) 

Успех! 

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти. Знаеш ли какво ми дойде на акъла, драсни на Ясен Велчев, той е един от endorser-ите на Ямаха за България:

https://www.facebook.com/yassen.velchev

Пише често във Фейсбук и съм убеден, че ще ти отговори. Дори да няма памет, ще ти даде акъл какво да правиш, дали eBay, дали друг колега, дали сервиз ... Другият човек, който активно ползва такива инструменти в БГ е Евгени Димитров - "Маестрото", ама покрай телевизията и тия партийни истории, надали ще успееш да го откриеш ... 

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това имай предвид, че с покрай криза секнаха и доставките на музикална техника в световен мащаб или ако се продава нещо, то е по-скъпо, тъй че картинката надали ще е много розова. Все пак има една мъдра мисъл от едноименен български филм: "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то не е като да не намерих, ама 65лв за 32мб плочка е несериозно... :) Лошото е, че до 2 седмици трябва да я имам, за да свирне по балкански това чудо. Аранжора ми е с малко памет и едвам съм сбрал два кита барабани и нужните китари и лупове. Просто място за соло инструменти там няма, та трябва да се опра на мотива. 

 

Маестрото ползва Плъг ин бордове, не се занимава със глупости. А и не се виждам да му звънна и да кажа - пич дай рам да го ева, че съм на зор за турски щрайх. 😀😀😀

Много ми се ще да я оборудвам по-нататък във времето с бордове. Има 3 слота, даже съм си избрал какво ще сложа. Още се намират за около 150 долара парчето. Но... Там нещата са корнно различни. Единия борд е само пиана, другия е целия DX асортимент, и третия набелязан е VL - което е мега лудница. Малко инфо какво са сътворили от Ямаха преди повече от 20 години:
 

 

Редактирано от Maestroto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тоя MOTIF ти е толкова ограничен, можеш да си подготвиш някакви подложки на компютъра с барабани/китари/бас и прочие и после да си ги пускаш, пък си слагай lead блендите само в клавира, ама т'ва като roadmap съвет де ... За 2 седмици абсурд. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай също предвид, че с DAW са ти неограничени възможностите, тая Yamaha, както самият ти беше споменал в другата тема си е като Apple - квото ти дадат, това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живото свирене не предполага заготовки. Работи се динамично и неорганизирано. :) За пиано бар съм съгласен, но кръчмарската история е дива Индия. Всичко се прави на момента на лайв, няма как със заготовки или миди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Koobenot написа:

Имай също предвид, че с DAW са ти неограничени възможностите, тая Yamaha, както самият ти беше споменал в другата тема си е като Apple - квото ти дадат, това. 

Знам, знам. Работя с Лоджик. Ето как звучи лоджика, без много заигравки:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.