Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно Флойда!


Recommended Posts

Значи имам Ibanez-RG550 дърто куче е ;) Флойда му е Edge, ръчката е без резба на щрак-щрак принципа, но не се заключва :hooray: Сиреч, като я сложиш и си се мандахерца :) Та питането ми е дали тези флойдове са си така по принцип или има нещо... ??? :):):)

 

Не така, бре, изложи се! :)

Дърто куче, требе ги знае тез не6та! :virtuoz:

 

Да, така са си и им няма ни6то, по-скоро това им е чара. Може да стане по-НЕхлабава ръчката, но изолирбанда не е за предпочитане, тъй като е доста дебел, а лака е голяма играчка да уцели6 точния слой. Има други средства, разрови се по форумите и 6те разбере6. Иначе, вярно е, че пръстени у нас нъц :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с лака при мен не свърши работа. Ще напазарувам такива пръстени и ако не помогне - нова ръчка със самото легло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам Ibanez-RG550 дърто куче е ;) Флойда му е Edge, ръчката е без резба на щрак-щрак принципа, но не се заключва :) Сиреч, като я сложиш и си се мандахерца :) Та питането ми е дали тези флойдове са си така по принцип или има нещо... ??? :):):)

 

Не така, бре, изложи се! :greenangel:

Дърто куче, требе ги знае тез не6та! :cheers2:

 

Да, така са си и им няма ни6то, по-скоро това им е чара. Може да стане по-НЕхлабава ръчката, но изолирбанда не е за предпочитане, тъй като е доста дебел, а лака е голяма играчка да уцели6 точния слой. Има други средства, разрови се по форумите и 6те разбере6. Иначе, вярно е, че пръстени у нас нъц :thumbdown:

 

Успех!

 

Благодаря за инфото :) Мен не че ми пречи или нещо от сорта, аз съм си свикнал така ;) Просто се чудех, защото не съм виждал други такива :) Иначе си рулссс яко :Р :) Апък имах предвид, че китарата е дърто куче :) Не аз !!! :Р :) Не че съм много нов де ама не се ровя из тези хави(знам че трябва :(:) ), не ги знам много и затова питам :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остайте сега лабава дръжка = яко свирене....не е като да се чудя дали ми требе или не да я сменям.......искам и съм решил да я сменям......само От къде е проблема.....и некой беше предложил да се сберем и заедно да си накупим от Ебей примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не ща да пускам нова тема, щото вече има 1000 по въпроса, пък и въпросът ми не е кой знае колко спешен.

 

Значи имам Jackson 30 Dkt с Floyd. Досега не ми е правил проблеми, свиря на него от около 5-6 месеца. Днес му сложих 10-52 струни (които са доста по-дебели от предните 2-3 комплекта, с които свирех) и забелязах, че Floyd-a много се е вдигнал. Изчетох тук де що има теми по форума, както и статиите в Ибанецрулез (:)) ама нещо не ми се ще да се занимавам с пружините, та въпросът ми е.. пречи ли му нещо на флойда, че е вдигнат повечко? височената на струните не ми се вижда променена.. въпросът ми е дали това има някакво значение за самия флойд.

 

DSC01169.JPG

DSC01170.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти пречи това, че струните са се вдигнали от това, и ако не искаш да бараш пружините - свири си така.. :).

Иначе затегни пружините докато стигнеш до равновесно положение при точно настроена китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отче наш - ти ,който....

 

 

не знам колко пьти е писано,

като ЗАКОН БОЖИ за китарите с ФЛОЙД РОУЗ!

 

като си с 9-42 - настойваш китарата в нармално МИ

като сложиш струни размер 10-ки(10-46) - настойваш в Ми БЕМОЛ!

(горните 2 реда да се научат наизуст ,като молитвата -затова започнаш с нея)

 

това което казва Евтим - е полурешение на вьпроса( и евентуално може да ти хареса)

правилното(като по учебник) е това което ти казвам -

тоест трябва да стигнеш до равновесно положение при точно настроена китара

обаче като го направиш с тоя комплект - ще усетиш, че китарата ти става много "твьрда"..

 

а за нестандартни комплекти като 10 -52 - най добре е да използваш китара без тремоло вьобще.

Естествено с компенсация на флода може да се догоди,но както се сещаш всяка компенсация

променя нещата от фабрично зададеното (което не е най удачното решение).

като най лесно сега, както ти е китарата - пробвай да я настоиш в Ми бемол и виж как ти се струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "не ми се пипат пружините"? Те тези винтове затова са сложени там - точно за случаи като твоя - смяна на дебелината на струните. Някъде бях чел, че ако тремолото не е хоризонтално, ножовете му може да се износят по бързо, а и може да се появи проблем с връщането в нулево положение. Да не говорим, че и интонацията ти е отишла на кино (то така или иначе при смяна на дебелината на струните трябва да се пренастрои интонацията).

 

Нема се пуашиш, вземаш една отверка, затягаш малко винтовете, настройваш гледаш положението и така докато стане хоризонтално при настроена китара. Ако искаш, при затягането на винтовете може да понатиснеш пластината, така че да не опъва винта и да не прецаква резбата в дървото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам, бая твърдичка осъмна :)

 

Мерси за feedback-a на всички. TONY ще го канонизирам :thumbs_up:

 

Въпросът беше именно дали това не е кофти за самото тремоло. (все пак непрекъснато е под увеличено напрежение)

 

Ще си поиграя днеска с винтовете, пък ако ми скъсат нервите имам и по-тънки струни. Слагам тях и айдее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бързаш мога да те уредя в живота... :hysterical:

Как, ръчки ли имаш в повече , или ще поръчваш нещо отнякъде? Че и аз да се наредя след Бледоликия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.