Jump to content
Българският форум за музиканти

Твърд Куфар за КЛАВИР


Recommended Posts

Преди известно време имаше някаква подобна тема, ама не пишеше за твърди куфари. Трябва ми точно твърд куфар. Знам, че има майстори, които ги правят идеално и взимат не повече от 300 лева някъде... В Динакорд ще ми отрежат главата - затова не ми се говори за тях. В Пловдив сякаш имало някакъв, ама не мога да му намеря координатите. Помогнете - все някой знае нещо. И пак казвам не ми трябва мек или полутвърд - Милен прави прекрасни калъфи, говорил съм с него и т.н., ама ми трябва баш куфар.

 

Дано помогнете...

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време имаше някаква подобна тема, ама не пишеше за твърди куфари. Трябва ми точно твърд куфар. Знам, че има майстори, които ги правят идеално и взимат не повече от 300 лева някъде... В Динакорд ще ми отрежат главата - затова не ми се говори за тях. В Пловдив сякаш имало някакъв, ама не мога да му намеря координатите. Помогнете - все някой знае нещо. И пак казвам не ми трябва мек или полутвърд - Милен прави прекрасни калъфи, говорил съм с него и т.н., ама ми трябва баш куфар.

 

Дано помогнете...

Благодаря предварително!

Продавам твърд кейс от KORG TRITON PRO- 250 лв.

0896692130-GSM

VARNA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време имаше някаква подобна тема, ама не пишеше за твърди куфари. Трябва ми точно твърд куфар. Знам, че има майстори, които ги правят идеално и взимат не повече от 300 лева някъде... В Динакорд ще ми отрежат главата - затова не ми се говори за тях. В Пловдив сякаш имало някакъв, ама не мога да му намеря координатите. Помогнете - все някой знае нещо. И пак казвам не ми трябва мек или полутвърд - Милен прави прекрасни калъфи, говорил съм с него и т.н., ама ми трябва баш куфар.

 

Дано помогнете...

Благодаря предварително!

Дай ми размерите на клавира - имам 2 твърди кейса за Yamaha, които навремето купих от Германия, но така и не се наложи да ги ползвам. Ако някой от тях стане по размер - ще се разберем за цената, щото така и така си ми стоят за всеки случай. :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прегледай обявите ето една

продавам твърд кейс за 88клавиша фабричен нов 300 лева.тел.0887408698 МАРИЯН марка-ЛЕЕМ.Може комента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че има толкова оферти!!! Ако все пак не пасне нито 1, молбата си остава - ако някой знае майстор на куфари - да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен скоро би трябвало да ми пристигне електронното пиано Roland RD-700SX, което е 88 клавиша, 23кг. и се чудя дали да му шия мек калъф при Милен или да си търся куфар. В американските сайтове продават нещо междинно - мек калъф, който обаче има метален скелет по дъното и е с колелца, за да може да се пренася по-лесно. От опит знам, че от 20кг нагоре става непосилно да се носи на рамене - не толкова защото е много тежко, а защото комбинацията от тежестта и формата на пианото го правят много трудно за придържане. От друга страна твърдите куфари тежат поне 15кг., което прави цялото нещо да тежи колкото Хамънд Орган и малко обезсмисля преносимостта на свирката :hysterical: Я някой с повече практически опит в пренасянето на тежки клавиатури да сподели какъв е най-удобният вариант за него? Между другото съм имал проблем с един калъф на Милен, на който ми се скъса една от пластмасовите съединителни скоби и без малко да си разбия електронното пиано, а Влад беше казал, че на него му се е скъсала дори и метална скоба, което ме кара да мисля, че май най-добре нещо наистина много здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, честно казано - май всички хора, които имат клавири с тежки клавиатури и ги пренасят ползват куфари... Пък и когато нещото е 3000 лева и нагоре не си струва да се рискува да му стане нещо... Бих си ушил калъф при Милен, ама за стария клавир, който вече е в моето минало... Сега за Мотифа няма да рискувам... Винаги може да се удари по-сериозно и тогава става лошо... CyberGene, Поздравления за този Роланд, мисля че е доста добър!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с Милен, той ползвал вече някакви нови и много здрави материали, не ползвал изобщо пластмасови скоби и изобщо ми даде гаранция, че ставало много здраво, бил правил калъфи за Мотиф 8 на Ясен от ТЕ, затова мисля при него да си направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен скоро би трябвало да ми пристигне електронното пиано Roland RD-700SX, което е 88 клавиша, 23кг. и се чудя дали да му шия мек калъф при Милен или да си търся куфар. В американските сайтове продават нещо междинно - мек калъф, който обаче има метален скелет по дъното и е с колелца, за да може да се пренася по-лесно. От опит знам, че от 20кг нагоре става непосилно да се носи на рамене - не толкова защото е много тежко, а защото комбинацията от тежестта и формата на пианото го правят много трудно за придържане. От друга страна твърдите куфари тежат поне 15кг., което прави цялото нещо да тежи колкото Хамънд Орган и малко обезсмисля преносимостта на свирката :recourse: Я някой с повече практически опит в пренасянето на тежки клавиатури да сподели какъв е най-удобният вариант за него? Между другото съм имал проблем с един калъф на Милен, на който ми се скъса една от пластмасовите съединителни скоби и без малко да си разбия електронното пиано, а Влад беше казал, че на него му се е скъсала дори и метална скоба, което ме кара да мисля, че май най-добре нещо наистина много здраво.

Ами какво да ти кажа....имам RD600 и го ползвам основно в студиото. Да ама като идваха Smokie в BG (нали идваха на 2 пъти), клавиристът им изискал да му намерят точно този модел и кой знае как ме издириха и се наложи да го карам на концертите им. Опитах се да го вкарам в колата с оригиналния си кашон - не влезе и се принудих да го пренасям без нищо, което си беше доста рисковано, понеже освен 26-те му килограма, много трудно му се нацелва центъра на тежеста заради дължината. Както и да е...опазих го тогава. Убедих се обаче, че няма по-удачен вариант за пренасяне на такъв род инструменти от твърд кейс с колелца - за мен това е решението. Иначе съм виждал големи твърди куфари, които хич не тежат много...само дето алуминиевите са доста скъпи, но има и от някакъв род много здрава пластмаса, която и на гледане, и на пипане изглежда доста стабилна и може спокойно да издържи дори и 30+ кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мен ме притеснява точно моментът с колата, защото моята си е спортна и единственият вариант е да го слагам на предната седалка, която дърпам леко назад и на пианото единият край е долу на пода, а другият се опира в облеглаката за главата - така съм си разнасял едно време Ямахата доста време в мек калъф без никакви проблеми. Обаче според мен ако съм с някакъв огромен куфар няма да мога да го събера никъде. Май ми остава като вариант само мек калъф или освен ако не правят куфарите да са достатъчно малки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми честно казано за пренасяне си трябва кола.... особено ако сте като мен с повече от 1 клавиатура. Гледам свирите с инструменти за по 3 хилядарки и нещо, 300 лева за една работна жигула ще ви дойде като комар.... замислете се- твърдия куфар ви е 300 лева..... по 1 мек кейс и някоя съветска трошка и сте готови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересни предложения виждам... Ама за Корея или за Норвегия руската кола "леко" няма да ми свърши работа... Затова, моля ви, по-сериозно! Трябва ми куфар и ви моля, ако някой знае кой прави, къде и прочие, да каже!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че има толкова оферти!!! Ако все пак не пасне нито 1, молбата си остава - ако някой знае майстор на куфари - да пише.

дай имейл да ти пратя снимка и размерите на кейса...

anama@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че има толкова оферти!!! Ако все пак не пасне нито 1, молбата си остава - ако някой знае майстор на куфари - да пише.

дай имейл да ти пратя снимка и размерите на кейса...

anama@abv.bg

 

Пратих ти е-маил и лично съобщение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.