Jump to content
Българският форум за музиканти

Много струни късам да го еа...


jFog

Recommended Posts

jFog - китарата ти беше с фиксирано мостче, нали?

 

Според мен на китарата му нищо й няма. Работата е следната - струната се опира на мостчето и има една точка от която започва да вибрира. Т.е. от тази точка надясно струната не мърда, а наляво трепери. И като свириш разни бесни трашарии в тази точка се получава доста напрежение. Дори и леко да свириш - все пак трябва да изкараш хубав ясен тон. И като изжулиш N-часа тремола и набивки и сърцевината в един момент не издържа и се къса.

Това късане няма нищо общо с късането на високи струни при опъване. Освен това на китари с флойд по трудно се късат струни, понеже флойда обира малка част от вирбациите мисля.

А и доколкото разбрах човека е сменил само 4 комплекта от август насам - ми нормално да се накъсат според мен.

 

 

Извод: От самата музика си е - разбирам ако свириш Вивалди да се притесниш :green: Но това е метъл все пак :) Няма да е лошо обаче да си сменяш струните по честичко (и без тва свиренето с нови струни е :inlove: ) и ако можеш да изкараш хубав тон с по малко блъскане - do it :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

е аз сигурно за 4 път ще спомена, че има препарати направени с тази цел - да съхраняват струните, да удължават живота им, да ги изчистват и да ги правят по-хлъзгави, което спомага и за звука и за бързината. нарича се ФАСТ ФРЕТ, има го по всички музикални магазини, струва 14лв и е за поне 7-8 месеца, ако се ползва преди и след свирене. а вие ако искате продължавайте да ползвате мокри и сухи кърпи и т.н. и сменяйте по 4 комплекта струни месечно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая това няма да помогне - с квото и да си мажеш струните няма да направиш сърцевината по здрава. А човека точно от там ги къса. И аз съм така, но може би по рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм относно фиксираното мостче АХЕ е прав. Флойда обира ОГРОМНА част от вибрациите. А по прицнип като удряш струната нали я опъваш, особено сърцевината й. :arrow: колкото по-силно удряш, толкова повече опъваш откъдето следва и по-бързото "износване" на струните. Също и перцето обира една макар и малка част от вибрациите. ОБаче като свириш с дебело (1.14 :)) перо и удряш силно, по не-толкова дебели струни (10ки), аве това си е "най-лошата комбинация" май :).

 

Те тия пера уж за басистите са направени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jFog - китарата ти беше с фиксирано мостче, нали?

 

Според мен на китарата му нищо й няма. Работата е следната - струната се опира на мостчето и има една точка от която започва да вибрира. Т.е. от тази точка надясно струната не мърда, а наляво трепери. И като свириш разни бесни трашарии в тази точка се получава доста напрежение. Дори и леко да свириш - все пак трябва да изкараш хубав ясен тон. И като изжулиш N-часа тремола и набивки и сърцевината в един момент не издържа и се къса.

Това късане няма нищо общо с късането на високи струни при опъване. Освен това на китари с флойд по трудно се късат струни, понеже флойда обира малка част от вирбациите мисля.

А и доколкото разбрах човека е сменил само 4 комплекта от август насам - ми нормално да се накъсат според мен.

 

 

Извод: От самата музика си е - разбирам ако свириш Вивалди да се притесниш :green: Но това е метъл все пак :) Няма да е лошо обаче да си сменяш струните по честичко (и без тва свиренето с нови струни е :inlove: ) и ако можеш да изкараш хубав тон с по малко блъскане - do it ;)

Аве, чак сега се замислих. Той каза че ги къса при магарето, не при мостчето долу! Т.е. това не играе такава съществена роля. Явно е че най-слабата точка е там, а не долу. И все пак горе не може да кажеш че едната част от струната трепти а другата - не. Това става при заключването, ама иначе :) Не че и двете части трептят с еднаква сила, но все пак.... Виж на моята китара, дето съм с Флойд и двойно едната част от струната едва ли не не знае че има друга :););) . Е, не съвсем де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано от последния ти поуст почти нищо не разбрах :) Кво е магаре - не се ли вика така на мостчето :)

 

А относно перцата съм тотално несъгласен - 1.14 е средно, а не дебело. Моя любимец Дайм свири с 2мм май, а струните му са поне 10ки (може и по дебели при по ниските настройки в Damageplan). Ако е меко перцето може да намали силата на атаката(+ че изкарва и по остър и ясен звук), ама то като е твърдо е се тая колко точно ще е дебело(относно нашия проблем, а не попринцип).

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е случвало скоро да късам струна, иначе обикновено късам 6-та. Може би е от начина ми на свирене - здраво я бъхтя горката китарка :rolleyes: Преди време си бях заоблил мостчето с пила - точно където е улея за струната, може и това да е помогнало, щото причината се крие в триенето естествено. Така че, j, можеш да пробваш да направиш това първо, дано да помогне :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не помня откога не съм късал струна, но последните години ги сменям на през 2 месеца, щото престават да звучат добре, пък и щото ми е кеф да си лъскам китарката, нали ми е красавица :rolleyes:

Не разбрах обаче с какви струни свириш. Може и да е марката все пак. Има доста голяма разлика от марка до марка. Аз лично бих ти препоръчал Earnie Ball.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма начин. който не иска да къса - няма да свири :rolleyes:

иначе и от марката зависи донякъде. аз съм много доволен от Ърни Бол и най-вече от Фендер Супер Булетс. последните са много корави.

и никога не ги оставяй да ръждясат. као не свириш за по-дълго време хубаво ги чисти! аз си ги поддървам и немам проблеми с късане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Работата е следната - струната се опира на мостчето и има една точка от която започва да вибрира. Т.е. от тази точка надясно струната не мърда, а наляво трепери.

Именно за това става въпрос....

Ама честно казано ме е шубе да си пиля китарата :rolleyes: колкото и да е евтина...Ама ще видим

Вчера понадих и следващите струникоито ще пазарувам ще са най дебелите възможни.

Има и друга работа..Свиря с хлабави струни по принцип. Може би ако са по стегнати ще има по малко вибрация ама пък ще е по интензивна знам ли... ще пробвам някои неща.. :rolleyes:

Аколкото до влажните кърпички..Безалкохолини са :rolleyes: и кИтарата светва като младоженка.Не вярвам чак толкова да и вредят.По съм склонен да вярвам че 2-3 та литра Кока кола дневно които поглъщам може да са направили потта ми токсична :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Струните са ми...ъъъъъъ Ehs Blooms или нещо такова не се сещам :rolleyes: за името точно но не са нонейм хвалихами ги и са си добри :rolleyes:

Едно време Гашевсите ги морях кът вафли с кисело мляко...

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните ти са GHS Boomers!!!

По-яки от това , здраве му кажи!

Zаkk Wylde свири с такива, а той е ебаси и "хамалина"!

Т.е. не е и от струните,според мен е от Кола-та! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ghsstrings.com/

 

Reinforced Boomers®

Roundwound Nickel-Plated Steel

Our Boomers with reinforced plain strings to help withstand the extra stress put on by certain types of

playing styles and tremolo systems.

 

 

GAUGES

 

CAT. NO. 1-E 2-B 3-G 4-D 5-A 6-E

T-GBUL T-008 T-011 T-014 DY22 DY30 DY38

T-GBXL T-009 T-011 T-016 DY24 DY32 DY42

T-GBL T-010 T-013 T-017 DY26 DY36 DY46

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, Boomers... Ебаси яките струни, и сега съм с такива. Ама много бързо им ебавам мамата. Ше пробвам с Фаст Фрет-а на Пешокитарата, кво ше стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.