Jump to content
Българският форум за музиканти

Много струни късам да го еа...


jFog

Recommended Posts

Значи едно време с Пълдина и Кремоната на всеки месец като много трябваше да купувам струни...Най често ми се преебаваха 4,5 и 6 -та ....Късами се струната от вътре а обвивката остава непокътната....това при магаренцето.И незнам щот аз ли нещо много блъскам или накриво блъскам по струните ли кво ли..Сега с БиСи-то същия ташак.Ама сега по на рядко...щото и по нарядко сврия може би...Преди също така свирех с перца от фонокарти...сега съм с нормални Дънлопи 1,14 много от които дори меки..

Та конкретните ми въпроси са:Къде точно осирам пейзажа?Кво мога да направя за да не се късат там или поне не толкова често?

Аре черпя с целувка под мишницата , само да сработи , щото не вярвам д е нормално това някъде нещо куца.най вероятно в мен де ама да си попитам аз :D

Кът каже някой че по година му утичат струните ми се присира направо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Според мен е нормално B) Мен също ми се случва сравнително често - даже очаквам скоро да ми се скъса 6та :rolleyes: Нали е метъл - тряя се блъска :guitar: :D

Може да пробваш по леко да жулиш и с по дебели струни(аз съм с 10-52 :D )

 

Не претендирам да съм спец :ph34r:

 

П.П. На китарите с фиксирано мостче май по често се късат :unsure:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз лично не мисля че някога съм късал 5-та или 6-та, за четвърта може би, ама все пак :rolleyes: щом е при магарето явно не е от некви луди бендове, тъй че бих казал прекалено здраво дъниш :D успокой топката и може би си погледни седлата на bridge-а да не ти преебват струните некъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи едно време с Пълдина и Кремоната на всеки месец като много трябваше да  купувам струни...Най често ми се преебаваха 4,5 и 6 -та ....Късами се струната от вътре а обвивката остава непокътната....това при магаренцето.И незнам щот аз ли нещо много блъскам или накриво блъскам по струните ли кво ли..Сега с БиСи-то същия ташак.Ама сега по на рядко...щото и по нарядко сврия може би...Преди също така свирех с перца от фонокарти...сега съм с нормални Дънлопи 1,14 много от които дори меки..

Та конкретните ми въпроси са:Къде точно осирам пейзажа?Кво мога да направя за да не се късат там или поне не толкова  често?

Аре  черпя с целувка под мишницата , само да сработи , щото не вярвам д е нормално това някъде нещо куца.най вероятно в мен де ама да си попитам аз B)

Кът каже някой че по година му утичат струните ми се присира направо...

:green:

Почвам отзад напред :D

Не ми говори за струни дето са на една година. Те звук нямат :D Състейн нямат :D Абе нищо нямат. Аз преди късах струни секи месец. Обаче колкото повече "напредвам" :green: толкова по-малко късам. Не знам защо. При мене едни струни траят 3-4 месеца.

Аз винаги ги късам долу при тремолото, но понеже съм със двойно заключване и нямам абсолютно никви проблеми с това. Т.е. теоретично мога да изкарам една година с едни струни (просто си я изтеглям струната малко по-назад и пак я заключвам :rolleyes:.

Късаш при магаренцето викаш. Бах, аз там струна досега не съм късал... може би наистина много блъскаш. Не знам, трябва да видя как свириш за да мога да ти дам обективно мнение, иначе са догатки :unsure:

 

 

Аве 1.14 пера честно да ти кажа ми се струват уееко множко. Ти с кви струни свириш? 10ки? 12ки? Пробвай с по-дебели струни и така ще разбереш дали е от перцето, ако издържат повече значи е от него (поне според мен). Ако си блъскаш много пак ще са същата работа май :think: . Аз лично свиря с меко 0.73 и 9ки струни :ph34r:

 

Това е от мен и според мен :D

Айде със здраве :D

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично свиря с меко 0.73 и 9ки струни

бах мааму, 0.73 :D и такива ли има :D и как е чувството?

Перца бе!

:D:rolleyes::unsure::ph34r:B)

 

иначе най-малките за които съм чувал (перца :D) са 0.42 и имам едно таквоз

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично свиря с меко 0.73 и 9ки струни

бах мааму, 0.73 :D и такива ли има :D и как е чувството?

Перца бе!

:D:rolleyes::unsure::ph34r:B)

 

иначе най-малките за които съм чувал (перца :D) са 0.42 и имам едно таквоз

е успокоих се тогава :D то не че биха били много по-различни от осмиците, ама все пак :D

Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз късам само от струнника като колегата .. ама знам си проблема .. леглагта са мнгоо ръбести и малко повече кат се вживея .. и ....

Скоро скъсах 5-та после 4-та ... най малко тънки съм късал. ахахаххах !

Както и да е може да е от самото магаренце .. аз от него ги късам колега. Иначе едни струни ме изкарват по 2-3 месеца и ги сменям щото вече не ме кефи звука. Окакто запо4нах да си купувам качествени струни вече и не ръждясват даже ;-)))) B):D:rolleyes::unsure::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдааам тряя да блъскаш по леко да си преценяваш силата на удара пък и от китарата доста си зависи. аз преди като бях със скуаер доста често ги късах баш долу при магарето много гадно. за тва ще внимаваш повече кат свириш жици :D:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се пооплашил ама щом тъй..значи работата е Ок.

Ми с 10-ки свиря сега.. пак бая издържаха последните...

Явно трябва да намаля атаката.. напоследък се хващам че все повече ми се свири прав и даже леко покуфявам :D Може и да продългада си късъм струнки тогаз..

:rolleyes::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бай Фоги винаги ме е изумявал с уменията си да къса струни!Още от време оно...че и по 2 на веднъж! :)

Аз честно не помня кога за последно съм късал струна!Сигурно са минали 4-5 години...а стиря с такава атака, че не е истина.Все пак съм трашър! :guitar:

Ама всичко е според зависи... :think:

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери хардуера по китара - всички точки, които имат допир със струната

ако всичко е ок - проблема е в теб - оправи си атаката

 

ползвай Фаст Фрет - мажи с него струните преди и след свирене - доста увеличава живота им

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, как ги късате тия 6-ти струни бе??!!! Аз досега повече от 3-та не съм късал, дори в разгара на най-голимея джангър...бах мааму :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нещо преебавам нещата... ПРЕКАЛЕНО често късам (забележете) пета струна на бас... за 3 месеца - 3 струни... То верно, че много свирене и силно кьопане ама...

 

Тъпото е че последната я скъсах по средата на концерт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нещо преебавам нещата... ПРЕКАЛЕНО често късам (забележете) пета струна на бас...

Това да си дигна баса на струните няма да стане...по скоро да се отскубне струнника :) ...тя пета струна е като корабно въже бе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.