Jump to content
Българският форум за музиканти

Много струни късам да го еа...


jFog

Recommended Posts

Аз за 2 години съм скъсал само една 3 струна и то в края дето се беше пречупила после си я вързах и нямам повече проблеми..... :);):D:D:););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

провери хардуера по китара - всички точки, които имат допир със струната

ако всичко е ок - проблема е в теб - оправи си атаката

 

ползвай Фаст Фрет - мажи с него струните преди и след свирене - доста увеличава живота им

Как по точно мога да се уверя че всичко е ок?

Бат Ейдж ми беше обадил един номер ама когато става въпрос за по стара китара.

Моята е от..някъде края на август май я пазарувах... вече ще взимам 4-ти комплект...Явно аз съм проблема.Поне съм спец във понаждането :) за 2 минути струната е като нова.

Междудругото подържам китарата с влажни кърпички :green: ..това вреди ли на струните.?Или потта? Много се потя от към ръце кът стържа особенно като е топло ;)А вече взе да се постопля.Щото като брадяса струната намотката около нея е ДЦЪН! но от вътре е ръждива....

Абе...шъ инвестирам в струни(пак) яко то се е видяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за 2 години съм скъсал само една 3 струна и то в края дето се беше пречупила после си я вързах и нямам повече проблеми..... ;):D:D:);););)

Ей тия номера незнам как ги правите:)

 

Присра ми се верно....за това ми беше идеята... :D

 

Абе незнам кво толкова греша?Като свиря перцето едвам ми се вижда измежду ноктите и другото което е че не е успоредно на струните ами с достатъчен наклон наклонено на пред..незнам дали се обеснявам добре.. но пък винаги съм бил привърженик че не е важно как го правиш ами кво се чува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как по точно мога да се уверя че всичко е ок?

Бат Ейдж ми беше обадил един номер ама когато става въпрос за по стара китара.

Моята е от..някъде края на август май я пазарувах... вече ще взимам 4-ти комплект...Явно аз съм проблема.Поне съм спец във понаждането :) за 2 минути струната е като нова.

Междудругото подържам китарата с влажни кърпички :green: ..това вреди ли на струните.?Или потта? Много се потя от към ръце кът стържа особенно като е топло ;)А вече взе да се постопля.Щото като брадяса струната намотката около нея е ДЦЪН! но от вътре е ръждива....

Абе...шъ инвестирам в струни(пак) яко то се е видяло.

ами прегледай внимателно всичко - дали не се опира някъде повече струната, как е долното мостче - да не е заострено някъде абе пълен преглед.

а иначе без фаст фрет струните загиват. мани ги тия мокри кърпички, в крайна сметка си има препарати специално направени за това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нещо преебавам нещата... ПРЕКАЛЕНО често късам (забележете) пета струна на бас...

Това да си дигна баса на струните няма да стане...по скоро да се отскубне струнника :P ...тя пета струна е като корабно въже бе!

Корабно въже или не... факт е че я разебах докато си свирех най-спокойно песничките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нещо преебавам нещата... ПРЕКАЛЕНО често късам (забележете) пета струна на бас... за 3 месеца - 3 струни... То верно, че много свирене и силно кьопане ама...

 

Тъпото е че последната я скъсах по средата на концерт...

Ами ..някво 75% съм сигурен, че е от скъпоценната ти госпожица Тени, която така нежно милваш. Не я скъса по средата , по-скоро към края ама пак беше кофти тръпка. Ако помниш и аз ти скъсах една 4-та ...настройвайки я :P .

 

Иначе през живота си 2 пъти скъсах струна - една 6-та и една 1-ва с малък интервал между двете - явно щото бяха на повече от година и от неизвестна марка. :inlove: 0.52 :inlove:. jFog прегледай си китарата наистина, защото аз също обичам да се вживявам докато свиря парчетата си ;) и въпреки грубото отношение струните са ми ок.

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен беше по средата, щото след това имаше основни партии на бас... аве оставаха 3-4 песни все пак... и не ти показах веднага след като я скъсах, а след като следваше бас интрото, за да го свириш на китара :P

 

Мисля, че Тени не е виновна. Онази която скъса ти... там я скъса при настройване, което си е нормално (всеки, който се опита да настрои струна с 8 полутона по-високо от нормалното ще я скъса ;) ).

 

А иначе самите струни се късат при струнника... аве не знам... тая я скъсах май точно като трябваше да свиря рифа на Slave New World точно под солото ти. Аве как да е

 

 

 

:guitar: ;):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз нямам проблеми със струните. начи ако искате ми се смейте :hello: , за 4-5 години по време на свирене струна не съм късал, макар че доста се вживявам понякога. каквито и бендове, каквито атаки и да правя - нема късане. и на орфей, и на кремона, и на скуайър, и на джаксъна не съм.

късал съм при носене на китарата, ако я закача някъде на някое копче или цип от дрехата. ама по време на свирене не ;) :guitar: :guitar: :guitar:

а откакто имам джаксън-а скуайъра го позанемарих малко. струните му са от година и нещо и не са мръднали :P и пак бичат.

 

виж дали няма някой ебавка там дето ти се късат. демек остър ръб.

отнасяй се с любов към китарата.

айде ;):P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за половин година успят да скъсам първа и втора струна (двете в рамките на два дни при настройване) и от 1 месец на съм купувал нови :green: Щоту хем нямам много време за свирене, хем пари нема, хем аз квит ралти свиря (демек мателаки, годсмак, пърпъл, ма без солата) не ми е такъв проблем чак, хехе :dance: Ма тряа си купя в най-скоро време, че зе да ми писва :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе струни трябва да се сменят често, за да имат желания звук. Преди време Феникс или аз (не помня!) бяхме пуснали темичка точно за това. Аз късам струни не много често но им се такова таковата при моето стабилно ( :green: ) използване на Floyd Rose-чето :dance: Така че...

А иначе, jFog, дай я наистина на лютиер да я погледне. Не знам каква да е тази твоя пот или атака, че да късаш толкова често. :think: От друга страна щом и на друга китара е било почти същата работа... Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе с едни струни да караш повече от месец си е жив мазохизъм бе! То не остава нищо от тия струни - Като телта, дето си си вързал кучето на двора, дееба.

 

А за късането - и аз свирим със силна атака, и не късам - веднъж 6та и няколко пъти 1ва, ама нищо особено. Най-вероятно не е от свиренето, а от китарата. Ама щом го праиш на различни китари, и с различни перца... Дали не опиняш множко, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега забелязвам че спомена за това как си поддърваш китарата с мокри кърпички. НЕДЕЙ!!! абе човек почиствай я само с чисти памучни кърпи (отрежи от някой чаршаф :green: ) и само така си я чисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, много ги късате тея струни :Р

Аз съм късал няколко пъти първа и втора струна и тва беше щото много напористо се опитвах да си настроя китарата със тон по-високо от нормалното...

Шеста и по-дебелите никога не съм ги късал, май няма и да ги късам, сигурно не ги бия толкоз много :)

 

Бе според мен е от атаката, ама първо си прегледай китарката като хората и чак след тва начина на свирене :violin: :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, тва с кърпичките е голем майтап :)

 

Да не е пичка, та да я търкаш с мокри кърпички бе :)

 

Аз ви съветвам след всяко свирене да си почиствате струните и грифа с мека СУХА кърпа - аз използвам хавлиена. Така и китарата е много приятна за свирене всеки път, и живота на струните се удължава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.