Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно въпросче


bulby

Recommended Posts

Навил съм се да си взема една мулти-ефект машинка BOSS ME-50. И аз съм си фен на аналоговия (и още повече ламповия :) ) звук, но просто търся удобен вариант за вкъщи и репетицийки, честно казано не ми се занимава да купувам и редя chain-ове от камиончета.

 

Та за ME50 - в xxxx нямат в момента, или поне нямаха миналата седмица като проверявах. Искам да питам кой, освен РФ, внася BOSS в България ? Не искам да поръчвам от Thomann, защото ми се ще да мога да го изпробвам процесорчето, преди да го купя.

 

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно отговорче-земи си избий процесорите и пр.чип-че*ии от главата-не стават за звук!

Ма тва е лично мнение.. :greenangel:

 

 

Не съм съгласен с теб !!!

Човекът говори за Boss ME-50 guitar processor . Който се различава с това че не е цифров а аналогов .

Този процесор съдържа солидна част от аналог камиончетата на бос ! дето ще даваш 3000 лева за 30 камиончета меко казано ще си вземеш този процесор . В момента аз работя с камиончетата на бос и съм решил вместо да купувам дилей

дд-6 за 200 и нагоре лева ревърб за 140-180 лв хорус и още некфо мазало мисля да си зема ме-50.

 

Колкото до афтора на темата - Давай мой човек тфа е страхотен процесор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Човекът говори за Boss ME-50 guitar processor . Който се различава с това че не е цифров а аналогов .

"Процесора" е цифров:

От http://www.bosscorp.co.jp/PRODUCTS/EN/ME-50/

....Killer COSM overdrive/distortion effects including...

COSM е обозначението на цифровото моделиране на аналогов сигнал на Roland/Boss ...

DD-6 също е цифров дилей, както и повечето от дилеите/reverb/chorus/flange, etc. ефектите от 20 години насам...

 

Това разбира се е без никакво значение. Ако звукът те радва и/или ти върши работа (без да е задължително да си в нирвана, всеки път когато удариш акорд или два) го отнасяй и т'ва е :greenangel:

 

Иначе процесора не е лош за парите си. Ако не се лъжа Бозов също предлагаха Бос по едно време. Обади им се най-добре по телефона.

http://www.bozovmusic.com/catalog/

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че има такъв педал... някой да знае има ли го по Софийските магазини и къде? (За Metalcore-а говоря :punk_guitar: )

Ако го има някъде това ще е в Райсинг Форс ама най-вероятно с цена над 200лв.(в томан 99евро)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че има такъв педал... някой да знае има ли го по Софийските магазини и къде? (За Metalcore-а говоря :punk_guitar: )

Ако го има някъде това ще е в Райсинг Форс ама най-вероятно с цена над 200лв.(в томан 99евро)

 

 

Мои приятел си купи от тук -> http://www.musiciansfriend.com/product/Bos...dal?sku=150216X

Лично аз много го харесвам тфа педалче .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесора в момента го има в xxxx за 528лв. Пробвах го - като звук е доста приличен, някои от симулациите бяха доста добри, но нещо доста ограничен откъм възможности ми се стори като за процесор от малко по-добър клас.

 

Мисля да изпробвам и G7.1 на Zoom(някъде с около 100лв е по-скъп от ME-50), ако не ми хареса повече може би ще купя Boss-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Процесора в момента го има в xxxx за 528лв. Пробвах го - като звук е доста приличен, някои от симулациите бяха доста добри, но нещо доста ограничен откъм възможности ми се стори като за процесор от малко по-добър клас.

 

Мисля да изпробвам и G7.1 на Zoom(някъде с около 100лв е по-скъп от ME-50), ако не ми хареса повече може би ще купя Boss-а.

 

Zoom G7.1ut къде се продава, във "Фактор" ли? За колко точно го дават?

 

Едит: Всъщност, като се замисля, при цена от този порядък определено няма да си го взема от България:greenangel:.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, като се замисля, при цена от този порядък определено няма да си го взема от България :)

 

Тогава, приятелю, ще сбъркаш, защото в Thomann искат 289 евро (~566лв без доставката), а във Фактор е за 500лв !!! :metalist::) В щатските онлайн магазини е $300, тъй че цената във Фактор е зверски добра !

 

Иначе вече направих покупката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ти беше писал "със 100 лв. по-скъп от М50" (явно е било за 9.2tt) ... иначе 500 лв. цена за 7.1ut наистина е добра за BG, браво на Факторци!;)

 

И честито, разбира се!!! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, като се замисля, при цена от този порядък определено няма да си го взема от България ;)

 

Тогава, приятелю, ще сбъркаш, защото в Thomann искат 289 евро (~566лв без доставката), а във Фактор е за 500лв !!! :metalist::hysterical: В щатските онлайн магазини е $300, тъй че цената във Фактор е зверски добра !

 

Иначе вече направих покупката :huh:

 

Като го поразучиш, пусни някое записче :)

Аз вече твърдо съм решил да се зареждам с камиончета, ама ми е любопитно как звучи въпросната играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.