Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

също ще се убедиш че няма и смисъл от 6 положения за хъмбъкера - сложи го нормално както си е и един килл суич или нещо такова да можеш да спираш звука напълно и ти стига :)

 

бях си направил хб на китарата да може да е в нормално (сериино) свързване, паралелно и по единично намотките - поединично намотките имат шум и не звучат като истински сингли, паралелно пък звучи едно такова смачкано кано на страт бр+мид, което също е кофти и не много използваемо за метъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Мда, мислех си дали да не го вържа дирекшън, без прецъкване през 6-те варианта за свързване, но независещи от мен фвъншни фактори (твърде къс кабел на хъмбъкера) ме принуждават да сложа нещо между адаптера и изхода на китарата, за да не е снаждането бадева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сигур не ще да е фатално ако удължиш жицата ? И шест пресета за един хъм е множко според мен. Но не е за изхвърляне идеята да се сплитва хъма. Аз лично на една от дъските имам малко ключе за тая работа и много се кефя на "тънката" бленда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, че 4-ти ноември мина и е време отново да се захващам лека полека с китарата.

Изравних едната страна и я доизгладих за всеки случай с оня кит, дето се цепи, но този път не го оставих да съхне на минус 2 градуса на терасата. :recourse:

Демек - този път нямаше какво да го нацепи и си стана муцка.

Ръбовете станаха прави като струни и когато пришлайфам с шкурка тесните страни нещата ще станат дори още по-добре:

 

as5002606ml2.jpg

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя ръб сигурно бръсне;)

 

Станало е много яко Горчо баце! Сложи малко повече снимки, че изглежда бая си си играл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от тая снимка ми се вижда че е нанесен пре много кит. То не се вижда дървото от кит. Не мисля че се прави така :)

 

пп. Сега да не ми се нахвърлите че се заяждам . Просто споделям мнението си , тъй като имам известен опит с дървообработването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли да я екранираш? Или при положение, че

няма да слагаш волюм пот и тем подобни

потенциометри няма да имаш нужда да я екранираш?

Редактирано от ceco milanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли да я екранираш? Или при положение, че

няма да слагаш волюм пот и тем подобни

потенциометри няма да имаш нужда да я екранираш?

RR- формата няма нужда от екраниране....поради острия си вид тя цепи ненужните заобикалящи ни електромагнитни вълни и се шмугва между тях!...

Сори за оффа ама... - ШЕГИЧКА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо какво има по веригата адаптерът се влияе от паразитни индукции и оттам вкарва брум.

 

/офф:

 

@liquid: Хаха... тъкмо четях първите редове и се хванах за главата втф говориш и после видях големите букви "ШЕГИЧКА" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се сложи ширмован кабел на адаптера и няма друга електроника няма нужда от екраниране - металната основа на адаптера е свързана с маса ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от тая снимка ми се вижда че е нанесен пре много кит. То не се вижда дървото от кит. Не мисля че се прави така :punk_guitar:

 

^ То е ясно, че никой не я чете тази тема, но позволете ми да се самоцитирам:

когато пришлайфам с шкурка тесните страни нещата ще станат дори още по-добре

Тоест, страните няма (повтарям още веднъж: НЯМА) да са целите в кит.

Китът ще бъде пришлайфан до голо дърво и само в малките неравности ще остане кит за запълване - просто всеки, който има идея как се ползва кит знае, че така се прави.

 

Междудругото, вчера фрезовах другата страна и там пък хептен няма да има никакъв кит, защото стана убийствено гладко и без никакви неравности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, страните няма (повтарям още веднъж: НЯМА) да са целите в кит.

Китът ще бъде пришлайфан до голо дърво и само в малките неравности ще остане кит за запълване - просто всеки, който има идея как се ползва кит знае, че така се прави.

 

 

 

 

А всеки който освен че има идея как се ползва кит за дърво, е ползвал кит за дърво ,знае че е пълна загуба на време да намажеш цялата повърхност и след това да се шлайфа, докато се покаже дървото, като има начин да се нанесе кита, само върху неравностите и да се шкури само там.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, страните няма (повтарям още веднъж: НЯМА) да са целите в кит.

Китът ще бъде пришлайфан до голо дърво и само в малките неравности ще остане кит за запълване - просто всеки, който има идея как се ползва кит знае, че така се прави.

 

 

 

 

А всеки който освен че има идея как се ползва кит за дърво, е ползвал кит за дърво ,знае че е пълна загуба на време да намажеш цялата повърхност и след това да се шлайфа, докато се покаже дървото, като има начин да се нанесе кита, само върху неравностите и да се шкури само там.

 

 

Вервай ми, в този случай не може да се направи така. :punk_guitar:

В случая прикривам малки неравности от зеге - супер ситни и супер нагъсто една до друга по продължение на цялата страна. В крайна сметка цялата повърхност се оклепва и се покрива с кит

Почнеш ли да изравняваш с шпаклата докато китът е пресен, малко или много вдълбаваш в самите резки и си осираш китосването.

Затова намазах всичко, след това приравних - за да може после да изравня правилно, а не трупчето ми да подскача по бабуни.

Дори си мисля, че няма да е зле да обера излишъка от це3ли 0,2 милиметра с фрезата - от това по-право и прецизно здраве му кажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да ти се бъркам, ти явно си знаеш.

Ама нали си минал с фрезата след зегето, как са останали тея неравности от ножчето на зегето?

И преди да кажеш че не съм чел внимателно , знам че ножа на зегето ти беше рязал с наклон , но толкова ли беше голям налкона, че дори и след минаване с фрезера са останали следи от зегето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.