Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се грижите за пръстите на лявата си ръка.


Kanara27

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Явно при всеки е различно.

Сега, като си разгледах пръстите, например, установих, че нямам мазоли по тях, просто кожата е малко по груба и грапава, иначе пак си е еластична. И отпечатъците на пръстите отпред малко са се деформирали. А не е като да не свиря - има-няма по 2-3 часа на ден цъкам с китарката.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря за отговорите.

Възможно е да съм направил грешка в началото и като си мазах пръстите 2-3пъти с кремове или съм свирил след баня когато кожата е доста омекнала. Получи се неравномерно втвърдяване и на места като охлузвания. Не е голям проблем.

Китарата на която се опитвам да свиря не е никак зле(не са високи струните и не натискам силно) за да идва от там проблема, по-скоро последно време ми дойде в повечко и пръстите не се адаптираха плавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междувпрочем, ако е неравномерно загрубяването, има значение и как натискаш с пръстите. Например на мен показалецът ми е по-твърд от едната страна, понеже хващам повечето акорди под някакъв странен ъгъл и в резултат натоварването е само там. :virtuoz: Но да, загрубяването на пръстите си е арабийско, аз лично се кефя, понеже ако си правя пържоли на фурничката, спокойно си ги обръщам с голи ръце, пък и сандвичите се вадят много по-лесно... :wallbash:

 

А и си е до тяло, както и всичко останало- нечии пръсти реагират по един начин, на някой друг- по друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен даже ме кефи да са ми групи пръсите имам даже една приказка която сам създадох :) ,че "Добрият Китарист се позкава по пръстите "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си реших проблема като на гадната китара с кривия гриф сложих пластмасови струни (е, китарата не е електрическа). Сега в момента пръстите ми ги усещам перфектно, а не ме боли като свиря... почти никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм мазал пръстите си каквото и да било. Майката му е свирене и пак свирене, това е най-доброто мазило!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Така изглеждат върховете на моите пръсти всеки път след свирене.

Черното предполагам е от окисите по струните, защото не съм ги сменял от 1963 (макар че доста често ги чистя със спирт, както и праговет е и фингърборда).

Прагчетата пускат нещо като феролит - скапани са.

 

Така съм откакто почнах да свиря преди десетилетие и нещо.

Кожата ми отдавна е загрубяла, но от бендовете струните се впиват в дебелия мъртъв повърхностен слой и го олющват.

Не можах да направя качествена снимка затова пускам няколко.

s5002282ju5.jpg

s5002283ux3.jpg

s5002284dp1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре! Човек - ти много як осе пилиш на тея талпи! При мен в момента положението е подобно, но понеже готвим изпити и от няколко месеца не съм свирил като хората и дебелия слой на пръстите си замина отдавна и сега мазолче по мазолче го правя наново и е грозна картинка. Но иначе странното е, че наистина свириш редовно и като гледам по много, а пръстите още се белят, верно и аз на бендовете видя зор с кожата, ама не бях виждал такова чудо! Хора - я пишете да не би аз да познавам само хора дето не им се лющят ръцете, споделете мнение, щото нищо чудно да вземе пък да се окаже, че всичко си е в ред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

/off

По въпроса за китаристите гинеколози ---> http://canali.libero.it/affaritaliani/gintonic0207.html

(Un gruppo di ginecologi napoletani che cantano e suonano...)

Редактирано от Михаил
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглеждат върховете на моите пръсти всеки път след свирене.

Черното предполагам е от окисите по струните, защото не съм ги сменял от 1963 (макар че доста често ги чистя със спирт, както и праговет е и фингърборда).

Прагчетата пускат нещо като феролит - скапани са.

 

Така съм откакто почнах да свиря преди десетилетие и нещо.

Кожата ми отдавна е загрубяла, но от бендовете струните се впиват в дебелия мъртъв повърхностен слой и го олющват.

Не можах да направя качествена снимка затова пускам няколко.

Абе човек, що само от дясната страна ти са загрубели пръстите. Супер нелогично ми се вижда :bravo: . Как така свириш? Ако беше загрубяло от лявата част е по-разбираемо, ама не мога да си представа как си извиваш пръстите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с беленето или с мазоли.

Истината е, че при всеки е индивидуално, но едно е сигурно: когато кожата е по-дебела пръстите имат стабилност. :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колкото и да свиря, нямям никакви проблеми и микога не съм имал.Явно е индивидуално за всеки, но такова чудо, като на внимката наистнина не бях виждал. То си е направо мъчение. И колега, беше прав, много странен е този ъгъл на който са мазолите. Аз даже си мисля, че там има проблеми и с китката. Аз лично да се убия не мога да си извия така ръката. А на колега със снимката бих дал съвет само, да си обърне внимание на постановката и ако помогне смяна на струни и прагчета, може би било му по-лесно и не така мъчително за свирене.

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не знам защо голяма част от постовете ми изчезнаха от форума.

Вече бях отговорил тук, в тази тема, защо само от едната страна на пръстите ми се получава белене, но по мистериозни причини постът ми изчезна.

 

Положението е следното - целите ми върхове са супер загрубели. Не е само от едната страна.

 

А кожата се бели повече от едната страна защото по една или друга причина (грешна постановка? криви пръсти?) се оказва, че с тази част на пръста правя пулл-оффи, а това буквално бели кожата, защото струните се врязват в мъртвия слой и го одялкват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен само първата седмица ме боляха пръстите.. сега нямам пробеми, а свиря на много твърда акустична китара с метални струни... е баретата са малко проблем и особено третата струна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начинаещ китарист ми е сравнително кофти за пръстите. /е при мен се пада дясна ръка де... /

И доста често ми се издълбава кожичката. Като свиря продължително почва да си ме боли и е истинско мъчение дори да се опитвам да нацелвам струните. Спирам за 1-2 часа и като ми мине пак продължавам, докато не усетя още по-голяма болка от предишната :yes:

Свиря за удоволствие, а не защото се мъча да постигна нещо. Т.е. не се грижа особедно за пръстите. Случва се да ги намажа с някакъв крем по случайност /плажно масло, крем за след бръснене/ но това, защото ми се изсушава доста кожата по ръцете и няма как да не попадне нещо и на пръстите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.