Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся караоке софтуер


Recommended Posts

Търся караоке софтуер с който да мога да изчистя напълно гласа

до сега намирах софтуери които издърпват гласа назад и го размазват

има ли такъв софтуер и ако има моля ви кажете ми откаде да го изтегля

 

имейла ми е

duo_fantastic@yahoo.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, няма такъв софтуер, а аз сега ще ти обясня защо:

 

Никога не можеш да махнеш гласа от дадена песен, освен ако не я имаш на отделни канали, където всеки инструмент (за барабаните доста често и всяко отделно барабанче) е на отделен канал, на който можеш просто да дадеш Mute. Това е така, защото и гласът, като всеки друг звук си има честота на трептене, обертонове, които определят тембъра и т.н., които се смесват и припокриват с другите честоти във вече завършената песен. Най-нагледно мога да ти дам един пример - все едно да смесиш примерно червена, бяла и зелена боя, а после да се опитваш да извадиш зелената, че да ти се поличи чисто розово B) Не става, защото всичко в крайния запис е "разбъркано" и няма как да извадиш само гласа.

 

За сметка на това пък в нета има доста .kar файлове на песни, които се четат от Winamp и представляват доста добри и точни midi-та на съответната песен, която търсиш, в комплект с текста й, като при пускане в Winamp ти излиза прозорец, в който текста се маркира като на караоке (какво и кога да се пее), под съпровод на midi-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много точни отговори. Ти сам/а си видял/а как се замазва гласа(не знам пола на потребителя)... Това е защото програмата реже честотите, в които обикновено се намират вокалите, което осакатява парчето много грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за изчерпателното обяснение

много миди файлове звучат изкуствено и непрофесионално

имам някои мп3 инструментали които много ми харесват

и по специално рок инструментали

жалко че няма как да се добера до различните цветове бои преди да са миксирани

благодаря още веднъж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност въпросните софтуери махат центъра в стереото, където по принцип се намира вокала и по тази причина от него остава само някаква реверберация, която де факто е размазаното. Паралелно с това изчезват и някои инструменти, което прави тези софтове още по-непотребни.

 

Имаше някакъв фокус с дефазиране на центъра, който даваше някви поносими резултати като за пеене дОма, ама не помня как беше точно схемата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.