Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте на всички , нов съм в форума.Наскоро си взех една клавиатура MIDI , чудя де дали има някакъв софтуер самоучител за пиано , примерно да ти показва кой клавиши да натискаш на дадена творба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може ли да получа малко български,сръбски,Южни Ветър и гръцки стилове за Роланд Е96,а също така искам да попитам дали някой може да помогне с този форум http://www.yu-midi.org/forum/index.php#axzz2gUxhj1Y7 има много интересни работи но не мога да си направя регистрация там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам понеже свирката(Roland E-96) която купих е с USB емулатор и с нея ми дадоха една флашка на която пише 4ГБ но незнайно защо същинската памет и е 1.38 МБ!?! и на тази флашка каквото и да кача всичко тръгва но като се кача нещо на моя флашка и след това я сложа в свирката и ми изписва "Unknown disc format" и не мога да разбера защо се случва при положение че съм я форматирал в FAT система както и тази от която тръгват стиловете,дали трябва някакъвспециален софтуер за обработка на флашката или какво?

П.С.
Продължавам да издирвам Южни ветър и други сръбски стилове и бленди!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си форматирал флашката през клавира, която той не иска да прочете, го направи. Ако и тогава не иска да я прочете, вероятно проблемът е в нея.

Но ме учудва, че тази която са ти дали показва само 1.38МБ. По принцип като се форматира флашката през клавира, би трябвало да побира до 99 (или 100) папки, като всяка от тях може да побере до 1.44МБ информация. С други думи казано - 100 дискети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флашката я форматирах през сепециален софтуер и наистина излязоха 100 дискети обаче от клавира може да се вижда само информацията в дискета 0 другите или не знам как да ги заредя или не може да се ползват дори флашката като я сложа на компютъра без допълнителен софтуер вижда само информацията от една дискета!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е сам да си направиш стилове за Ямаха, използвайки миди редактор като Сонар или по-добре Сибелиус. Форматът е SFF, става по следния начин:

Създаваш миди файл в желания от теб неравноделен стил в C-Dur, като сложиш съответните маркери за стила - главни A B ``секции`` и fills. Можещ просто да си ги изкопираш от готов стил, размерът е без значение. След това записваш готовия миди файл и последното действие е да му смениш разширението от *.mid на *.sty

Вече имаш готов стил :thumbup:

Да,ама не става.Пробвах метода и styleworks не отваря файла.Ако можеш да кажеш по подробно как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички искам да се допитам до вас да ми помогнете в избор на клавир кои клавир да си закупя корг па500 ,корг па60 или корг па50  незнам по какво си прили4ат и кой от клавирите е по добър ако може да ми дадете информация понеже не съм имал от па серията благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега свирил съм на РА 50, РА 80, РА 55Tr (не са били лично мои) и току-що ми докараха новият ми РА 500 (да ми е честит). Довечера като седна да го поразбъзикам ще пиша лично мнение кое е по-добро (въпреки, че е логично РА 500 да е по-добър от тези които си посочил по-горе).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи dakao няма място за сравнение между па50, па60 и па500. Снощи си посвирих на па500 и има доста предимства пред па50 и па60. Първото е, че може да зареди 64 ритъма (чете и някои ритми от па800, па1х, па2х, па80 и т.н) срещу 24 ритъма на па50 и па60. Второто е че разполага с 2 пъти повече бленди от па50 и па60. Третото е че може да си направиш 4 любими перформърса, които да ги сменяш адски бързо без да ги търсиш из банките. Четвърто и не на последно място е, че зарежда сет от картата за по-малко от 10 секунди.

 

П.П. - за 150 лева повече (сравнявам чисто ново па 50 - 1149лв и па 500 - 1299лв.) получаваш доста стабилно аранжорче (не може да се сравнява с па 800, но пък върши чудесна работа)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли някой да ми изпрати един хубав сет с хора и кючеци със хубави инструменти(звуци) за па50,60 или 80.Благодаря ви още от сега.Мейла ми е:trader1990@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.