Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за китарка


Dushmanina

Recommended Posts

Тъй!

Въпросът ми е следният:

-Някой от вас знае ли къде може из нашата мила родина да се намери китарка тип Гибсън Лес Пол, ама с Флойд Роуз? Навремето Иван Лечев свиреше по концертите на ФСБ с една подобна, но предполагам неговата е била с оригиналната марка.

 

Идеи?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм. Самия израз "тип Гибсън Лес Пол" изключва последващия го термин "Флойд Роуз". Не съм голям спец, но не съм виждал Лес Пол с Флойд Роуз. А допълнителен монтаж също мисля не е възможен предвид това, че Лес Пол са семиакустик дрънкала. Май така се казваше... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм. Самия израз "тип Гибсън Лес Пол" изключва последващия го термин "Флойд Роуз". Не съм голям спец, но не съм виждал Лес Пол с Флойд Роуз. А допълнителен монтаж също мисля не е възможен предвид това, че Лес Пол са семиакустик дрънкала. Май така се казваше... ;)

Виждал съм някои от Лес Половете от колекцията на Еди Ван Хален да с Флойд Роуз, но те сигурно са допълнително модифицирани от него. Иначе такова съчетание и много рядко срещано и не знам дали някъде тъкмо у нас може да се намери такъв инструмент.

И едно уточнение: Гибсън Лес Пол са тип solidbody guitars, а не semiacustic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гибсън с флойд ;) Аз знам че слагат трем ама само толкова.Флойд да слагат- такова животно не съм виждал като изключим една от китарите на бате Кърк Хамет дето има САМО формата на Лес Пол и беше с флойд и тя е ESP. Аз съм виждал Лес Полски Гибсън с трем обаче. Тоя китариста на Диана Експрес имаше таквоз нящо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм. Самия израз "тип Гибсън Лес Пол" изключва последващия го термин "Флойд Роуз". Не съм голям спец, но не съм виждал Лес Пол с Флойд Роуз. А допълнителен монтаж също мисля не е възможен предвид това, че Лес Пол са семиакустик дрънкала. Май така се казваше... ;)

опс

Малко се изказа неподготвен тука...

 

Има Gibson Les Paul с Floyd Rose, но не са серийно производство. Ако пича е паралия да си поръча от Гибсън директно става ;)

Другия и по-приемлив вариант според мен е да се огледа за нещо друго.Например Yamaha (AES серията) имат много подобни на Лес Пол китари (някои и с флойд)...ако въпроса е само във формата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бях се изказал неподготвен нямаше да ме вкарате в час. 10х! ;)

Това се отнасяше само за репликата :

"А допълнителен монтаж също мисля не е възможен предвид това, че Лес Пол са семиакустик дрънкала. Май така се казваше... "

Лес Пол в класичския си вариант са може би най-солидните откъм тяло китари!

Какви ти семи-акюстик...?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с Флойдове - Лес Пол по традиция е без (по времето когато е създаден, Флойдовете са били само във въображението на някой млад конструктор)

Тази китара има "vintage" излъчване и ако и треснеш некви играчки, ще я загрозиш.

Освен това не съм чувал за кирата с Флойд, дето да има по-голям състейн от такава с фиксиран бридж, да не говорим за прословутото моментно разстройване при бендинги, а с Лес Пол по принцип се свири в стил с много бендинг :cheers:

Но всъщност, това е друга тема - прочети я в главния отдел за китара.

 

ЕДИТ:

Виж какво открих като за теб: p31466h.jpg

Е те тва го докарва на външен вид и флойда си пасва с дизайна, щото цветово е решено малко по-модърн. Демек - всичко е черно. :rolleyes:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с Флойдове - Лес Пол по традиция е без (по времето когато е създаден, Флойдовете са били само във въображението на някой млад конструктор)

Тази китара има "vintage" излъчване и ако и треснеш некви играчки, ще я загрозиш.

Освен това не съм чувал за кирата с Флойд, дето да има по-голям състейн от такава с фиксиран бридж, да не говорим за прословутото моментно разстройване при бендинги, а с Лес Пол по принцип се свири в стил с много бендинг :D

Но всъщност, това е друга тема - прочети я в главния отдел за китара.

 

ЕДИТ:

Виж какво открих като за теб: p31466h.jpg

Е те тва го докарва на външен вид и флойда си пасва с дизайна, щото цветово е решено малко по-модърн. Демек - всичко е черно. :)

BASI MAIKATA :blink: Hi4 ne mi haresva. Ne6to ne si pasva. Floyda samo go grozi. Edno klasi4esko tremolo kato tova dolu 6te mu otiva po-dobre.

 

1971-Gibson-SG-Special_-001.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм. Доколкото разбрах искаш китара тип "Лес Пол" а не самият Лес Пол... което не е проблем. Има тонове китари с Лес дизайн в БГ не знам обаче дали ще намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите.

 

Китарата, на която свиря в момента е Гибсън Лес Пол тип и съм адски доволен. Преди да си я взема гледах с подозрение на тези китари, сега обаче съм толкова свикнал, че изобщо не ми се иска да хващам друг вид! :headbang:

 

За Флойда и разстройването знам, един приятел ми беше оставил за известно време своя Ibanez EX серия, та съм си патил, по принцип не съм фен на това чудо на китарната техника, но май ще ми се наложи да свиря скоро неща, в които е необходим Флойд и просто си мисля как да съчетая двете неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.