Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтизатори Fiast


sads

Recommended Posts

Според мен това е най-добрият вариант за "йоника-играчка" - ама до 6-годишна възраст (може и за по-големи деца, ако няма да стават пианисти). Наистина, освен за играчка, за нищо друго не става. Дори Касио са по-добри... Ако ще е за евтин клавир-аранжор по-добре някой РОЛАНД или ЯМАХА на старо.

Дано не съм обидел някого, ама истината си е истина...

А между другото, искам да вмъкна, че има определени стилове в музиката, където такъв звук е много модерен в момента и аз с удоволствие бих използвал такова нещо, защото музиката, която правя не е от най-стандартните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност май са Fiast, макар че A-то прилича много на R :icon_shithappens: Има много оскъдна информация - това са детски "йонички". Дори не съм сигурен, дали имат и с нормални клавиши или са само с малки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Всъщност май са Fiast, макар че A-то прилича много на R :icon_shithappens: Има много оскъдна информация - това са детски "йонички". Дори не съм сигурен, дали имат и с нормални клавиши или са само с малки...

Трудно ще откриеш в нета марка която се казва First, не и преди 120-тата страница :punk_guitar: ти как успя?

 

btw - вкъщи е пълно с ac/dc адаптери First, правят и шарени диско касетофончета

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FIRST снимка

Мисля, че е с "R"

First e...

Преди няколко години гледах разни евтини телевизори и касетофони с тази марка....даже МЕТРО ги продаваха по онова време. Най-вероятно са рожба на братския китайски народ, въпреки че нещо ми се върти из главата, че до надписа First седеше и "Austria"...ама или се бъркам, или са някакво менте... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА!!! Австрийски са!!! :) Сетих се, да. А относто дали са с Р или А - просто напишете Fiast keyboard в Гугъл и ще видите какво ще излезе ;) - Е не официален сайт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Австрийски.

Моите предположения : PCM синтез, примерно 256k , полифония поне 8, универсален набор от инструменти - пиано, орган, духови, space и т.н; вградена дръм машина, готови ритми, покриващи от своя страна всички популярни жанрове: валс, босанова, техно, поп, рок и т.н. с възможност за динамична промяна на темпото. Малки или средни клавиши без динамика, падове за отделните барабани (по-специално чинелите), също без динамика, доста твърди. Евентуално автоакомпанимент във специфичен, разпознаваем стил. Вградени говорители, както и изход за слушалки. Възможност за работа на батерии до 12 часа без прекъсване. MIDI или USB : няма. SCSI: няма, дори като допълнителна опция.

Интерфейсът на синтезатора е достъпен и почти спартански: липсата на каквито и да било регулируеми параметри прави ненужно наличието на дисплей,потенциометри и други.

Предимства: лек, работи на батерии, универсален; подходящ за circuit bending, ако човек е стигнал дотам. Изключително евтин.

Недостатъци: няма pitch wheel, инструментите не могат да се редактират. За сравнение - Roland V-Synth, Yamaha MOTIF и др. модели осигуряват тази възможност, което значително разширява диапазона на работа, но те пък са доста по-тежки и не поддържат режим на батерии.

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

автоакомпанимент във специфичен, разпознаваем стил.

 

Интерфейсът на синтезатора е достъпен и почти спартански:......

 

Това са евфемизми. Повечето хора на такова му викат Вафла ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са евфемизми. Повечето хора на такова му викат Вафла ;)

 

Мда, от VAFLA : Virtual Analog Formant Linear Algorithmic Synthesis ако не се лъжа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Недостатъци: няма pitch wheel, инструментите не могат да се редактират. За сравнение - Roland V-Synth, Yamaha MOTIF и др. модели осигуряват тази възможност, което значително разширява диапазона на работа, но те пък са доста по-тежки и не поддържат режим на батерии.

 

Това много ми хареса! Я всички с Роланд и Мотиф да ги хвърлят и да се обзаведат с Фърст! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава вафлчка. Клавишите за десет години преминаха от бяло към жълто иначе не е мръднало. Има 100 готови бленди ,които ако не прочетеш горе какво би трябвало да са няма да разбереш никога <_<

Има аранжор и няколко демо песни, 40 стила , дръм сет , лесен за употреба и удобен интерфейс, клавишите са малки- с 1 пръст моат да бъдат натиснати 2- :metalist:

 

"Клавирчето" е перфектно за 5 годишно дете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.