Jump to content
Българският форум за музиканти

За пеенето?


nemo_

Recommended Posts

Апис, кое точно ти е трудно? Дай по-конкретно. Може пък да помогнем, а може и някой на място да се срещне с теб, да ти покаже... да си попеете.Нали за това е този форум, не само да си пишем, а и да се събираме да си помагаме на живо! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Apis,

не знам къде учиш пеене, но мога да ти препоръчам 2-ма страхотни педагози (изпитани - мъж и жена)

 

 

ех,ама даваи ги и насам бе! За мъжа се се6там,ходих при него 4,5 пити и не съм фен!Кажи сега женицата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-правилния начин е да тръгнеш на уроци, защото ако се занимаваш сама, ако стане ще е много бавно и трудно,

а има и опасност да звучиш ето така след време!

 

:) Така ли ставало със самоуките?! :thumbs_up: Тогава бягам да си търся даскал! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не става със самоуките, които се осъзнаят...като Евтим например.

Проблема е, че някой като иска да се научи да пее пуска песента и вряка с певеца/певицата и си ебава (без извинение) майата на гласа, защото 99% го пратят неправилно -

някои са със здрави гласве чисто физически, но и те се працакват в даден момент.

 

imagines,

даскала е готин за мъжете, а даскалицата за жените,

според мен (по наблюдения на вокални педагози в БГ) жените не могат да учат мъже и мъжете съответно жени.

Предлагам ти да пробваш при жената.

(Дани ходи при нея и е страшно доволна.).

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи й името де, да се знае! :)

 

П.П: И аз съм от самоуките, но вече съм фен на онова готиното пиле с китарата.

Ако един ден почна да звуча като него, поне ще имам шанс да стана анимационен герой. :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Благодаря ви за съветите !! :music:

Но имам проблем..понеже гласа ми не е много обработен,липсва му плътност,а високите тонове не мога да ги хвана с инструментала.. как е правилно да се вземат високите тонове ?До колкото разбрах е да качиш тона на резонатните дъски..но аз не знам как става ?А за да си уплътниш гласа трябва ли точно определени песни да пееш или.. ?:):headbang:

понеже в момента разучавам една от песните на Nightwish-ever dream ..припева не мога да го хвана както трябва..и се чудя дали е заради дишането и затова не мога да хвана тоновете и аз не знам..zащото на Eva успявам (поне според мен :beer: ).

Благодаря ви предварително !! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Таря има много хубава класическа постановка. Според мен е доста опасно да се учиш на песни на Найтуиш. Регистър се увеличава с много постоянство и упражнения, но от педагог задължително. Аз въобще не съм фен на самоуките изпълнения. Не стига, че е опасно, ами е и неефективно. Педагогът може да ти покаже правилния начин, за който на теб ще ти трябва много време да достигнеш сам, нерядко на принципа проба-грешка.

За да си уплътниш високия тон, задължително трябва да го изкараш от корема. :) Друг е въпроса дали диапазонът ти позволява плътен и чист тон във височините на точно тази песен на Найтуиш. На мен лично не ми го позволява :greenangel: , но пък ти може да се сопранче.

Редактирано от Ilen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,за което много й се възхищавам. :)

Тогава значи да не си правя труда да ги уча сама. ;)Обаче не знам към какъв стил да се насоча,като начинаещ..примерно песни на Маргарита Хранова,Паша Христова,Лили Иванова..и т.н. но не мога да си изкарам толкова силно гласа..да не кажа,че на фалцет го докарвам. :icon_shithappens: то всичко зависи от дишане и отпускане на гърлото.

А колкото за Павароти...това просто един велик певец в историята на музиката.Обожавам гласа му. ;) настина изглежда,че пее с лекота. ;)

Обаче не знам вече какви упражнения да правя за дишането..например правилно ли ще е ..когато пея дадена песен..след като си поема въздух да се опитвам колкото се може повече фрази да изпея ?

Благодаря ви още веднъж за съветите !! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nemo, хубаво са ти отговорили.

Само да добавя, че не можеш да очакваш току така да изпееш Таря, особено във високия регистър. За разлика от Анетте, чието пеене за мен е чиста проба кънтри и се учи на къра или докато доиш кравата, то за да звукнеш като Г-жа Турунен, трябва да послушаш предния потребител преди мен и да вземеш да се запишеш на едни уроци. Тъкмо ще те определят и какъв глас точно си. :icon_shithappens:

Успех ти желая и да се похвалиш скоро какво си: мецо или сопран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хихи е това за Анет.. :):D Според мен не пее толкова лошо,като изключим прекомерното викане... :)

Е да скоро започвам уроци. :) :) :)

А след като разбера какъв е гласа ми ще ви кажа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даскала е готин за мъжете, а даскалицата за жените,

според мен (по наблюдения на вокални педагози в БГ) жените не могат да учат мъже и мъжете съответно жени.

Почти офтопик, но:

Пея в младежки хор и нашата диригентка съумява да ни научи на всичко нужно :) Така че по-скоро зависи от уменията човека, който те обучава, а не от това дали е мъж или жена :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите вижте докато си рових в нета миналата вечер какво намерих =)... за жалост не си спомням от каде, но го копирах и си го сеивах на компа като WordPad file. за да ви го пратя още същата вечер но отидох да гледам филм и заспах... и както и да е ето го вище го мисля ,че ще ви зарадва аз бях много изменадана и то прятно =)

 

 

 

"След конкурса на Д2 за училищна група, изненадващо Световна музикална медия покани за участие единствената рап формация New voice. Хип - хоп изпълнителите изпратили запис от концерта си във Враца, където заедно с Gravity Co и Д2 изпяха няколко свои парчета според регламента. New Voice всъщност бе изненадата в конкурса, тъй като се знаеше, че участниците ще бъдат рок и метъл изпълнители. Те обаче достигнаха до 4-та позиция в крайното класиране.

Според достоверен източник е имало разговор между рапърите и представител на музикалната телевизия, но все още не е ясно кога ще пътуват към острова малолетните бг звезди."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте.Случайно попаднах на този форум но много се зарадвах. Почнах да пея когато бях първи клас и пях 7 години народни песни...в последствие взех да влизам в пубертетас и се отказах от народните песни но музиката си остана в кръвта ми.Не можех без музика.Постоянно я слушах но не пеех защото ме беше срам.Е, не слушах народна музика а се насочих към метала и готика и оперните вокали.Абе предимно обръщах внимание на женските вокали. Но дълги години не си бях бутала гаса и той един вид закърня.Докато пеех бе страшно обработен, взимах високи тонове, извивки и слуха ми бе добър. Сега само слуха ми е добър но много от нещата вече не мога да ги правя.Сега покрай приятелят ми почнах отново да припявам защото и той пее добре , и се мъча но н емога да си покажа възмижностите.Верно като пея пре приятели казват че им харесва и че гласовете на мен и на приятея ми си пасват....но все пак знам че мога и още.И днес прочетох тук в тази тема че тея дето се състезават с уредбата могат да си увредят гласа много яко,а до преди 5 минути точно това правех. И сега страшно много съм зарибена да се науча да пея Опера....но не знам дали съм подходяща защото дробовете ми са с много малък капацитет.Но вс еповече се надъхвам да се запиша на уроци по оперно пеене но не знам дали в градът ми има добри учители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.