Jump to content
Българският форум за музиканти

Импровизацията


spotlight_kid

Recommended Posts

Справка - Ингви Малмстийн никога през живота си не е взимал урок по китара или музикална теория, ама не е лош...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Справка - Ингви Малмстийн никога през живота си не е взимал урок по китара или музикална теория, ама не е лош...

:) Бат Ингви е голям импровизатор - умее да разменя местата на няколкото скали които свири от 100 години по такъв ефективен начин, че тъкмо почваш да си мислиш - хмм тва е оня риф от трилогията и той така ги сменя ефектно, че си казваш - ааа сторило ми се е ... тва беше от ... ;) Който не вярва да погледа лайф-а с G3 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справка - Ингви Малмстийн никога през живота си не е взимал урок по китара или музикална теория, ама не е лош...

Това че не е ходил на уроци не значи че не отбира от теория. В случай че правилно съм разбрал какво искаш да кажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справка - Ингви Малмстийн никога през живота си не е взимал урок по китара или музикална теория, ама не е лош...

Ами ако беше вземал можеше пък и да не е такава боза музиката му ама няма гаранция.... ;);):D:headbang::P :violin: :violin: :violin: :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справка - Ингви Малмстийн никога през живота си не е взимал урок по китара или музикална теория, ама не е лош...

Ами ако беше вземал можеше пък и да не е такава боза музиката му ама няма гаранция.... :D:D:D:):P :violin: :violin: :violin: :violin:

Хайде без крайни мнения :headbang:;):D:D:P;):D:P;):curse::curse::curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, но си има време и място за всичко. По всичко личи, че някой се опитва да те провокира и това не е останало незабелязано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Malmsteen е взимал уроци по класическа китара. Освен това сам казва в доста интервюта ,че е изучавал ладовете в продължение на години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега е нямало тема която да се е говорило по темата ами все стават някви спорове от типа:

-Хареса ли ти "Престъпление и наказание"?

-Не бе Бат Арни е най-якия

Хора изтърка ми се клавиатурата да пиша все едно и също:

 

 

Когато става въпрос за вкусове няма място за спор

 

Айде да сте живи и здрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се извиня ако съм предизвикал някакво възмущение. Бях сериозен фен на Малмстийн и преди години ежедневно се борех да изсвиря няколко негови парчета. Просто изразих мнение - не считам че се справя с импровизацията.

 

ДафтФънк, недей налива масло в огъня моля те, не е гот хората около тебе да се парят :)

 

Сега малко по-сериозно - както е казал един пич в далечното минало - "И ти си прав, ... и ти си прав...". Мисля че и двете неща трябват - знанието "какво" и чувството "как".

 

Джазмените са малко странно племе и не мисля, че го карат на чувство и нулева теоретична подготовка. За много кратко имах учител по китара джазмен и установих колко много неща не зная откъм теория и как куцам като еднокрако пиле, но понеже се движа сред такива никога не ми е правило впечатление.

 

Пича имаше много интересни виждания за музиката, но едно от тях ми се е запечатало в съзнанието - "Музиката, макар и никой да не го осъзнава е като математиката - всичко започва в мозъка, ражда се идеята, после за части от секундата се пресмята как би прозвучала, намират се правилните тонове и след това всичко тръгва през мускулите, сухожилията, пръстите, струните, усилвателя ... и стига до ушите на публиката... А при рокаджиите - всичко тръгва от пръстите ... :) "

 

Саааа - Айде да не се обиждате - тук сме за да споделяме мнения, не да се дървим един на друг :D

 

Айде наздраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

историята на джазмените е малко объркана.те са били негри,нямали са пари,свирили са като улични музиканти,за кво образование говорим?в момента може да е добре да знаеш някои работи,но кво като ги знаеш?индивидуалността при джаза изпъква много,щото ти свириш себе си,импровизираш.никой не може да те научи да импровизираш.някой може да ти покаже основните неща (да ти даде пентатониката в ръцете),но от там на татък си ти.казвам за трети път,че е въпрос на рутина как свириш импровизирайки.който си мисли,че може да го научат да импровизира,жестоко се лъже,щото импровизацията не е интерпретация,и за това говорим за кеативност,за мислене,не толкова за знания,ами за слушане на музика (и то разностилова щото от всякъде можеш да получиш факс или вдъхновение :) ).това е пичове.индивидуално е за всеки.не може да се каже има два варианта и точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.