Jump to content
Българският форум за музиканти

Usb Китари? Компросмис или супер решени?


Morphine

Recommended Posts

Според мен идеята е прекрасна. Комбинацията адаптер - 10 см кабел - преамп - дигитален конвертер е при всички положения по-добра от същите но с по 6 метрови кабели помежду им.

 

Е, ясно е че за тая цена нито адаптерите, нито конвертерите са кой знае какво, но все пак говорим за идеята.

 

Съгласен съм че лампов амп за свирене наживо е ненадминат, но да не забравяме че за подобно чудовище трябва цяла репетиционна, а за да го запишеш поне няколко микрофона и солиден опит.

Освен това софт като ревалвер мк2 например е мнооого трудно да бъде надминат от лампов амп на запис...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е, че можеш както към USB входа на компютъра, да включиш и китарата си към Амп. ;)

 

Вярно, за 200 лв. няма да е убиец китара, нито адаптерите, нито дървото, но все пак мисля ще е на по-високо ниво от един Squier.;)

 

 

ПП: Някой ако има G3 със Vai, Petrucci и Satriani (мисля беше), където Vai вади една китара с три грифа(бяла) и мисля, че тя е точно включена към USB порт, в същото време и към Amp.

 

 

Не съм много сигурен, просто вчера като гледах китара се сетих за това G3 и ми беше направило впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП: Някой ако има G3 със Vai, Petrucci и Satriani (мисля беше), където Vai вади една китара с три грифа(бяла) и мисля, че тя е точно включена към USB порт, в същото време и към Amp.

 

Не, тук не си прав. Китара му си е включена нормално - само дето има няколко кабела - за отделни чейнове ;)

 

А накрая маймунджилъците дето ги прави с 12-те струнния гриф, мога да ти кажа точно коя бленда използва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

А добре, USB китарата по - лесно се "бутва" към компютъра, но може ли иначе обикновена ел. китара да се върже към РСто. Сигуно, ще е по - голяма играчка, но просто ми е любопитно :rocker: .

ПП: ще ме прощавата за сигурно тъпият въпрос, но тепърва навлизам blush.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Може разбира се - просто пъхаш жака в лайн ина на саундкартата...колкото по темата - според мен усб порта на китарата само спестява по-скъпата саундкарта нищо друго. Ако свириш със сносна саундкарта и съответните подходящи драйвери мисля, че кой знае каква файда от цялата шумотевица няма защото ти така или иначе ползваш какъвто си искаш софтуер - кеф ти гитар ригове амплитюби, нейтив комбота, ревалвери и всякви такива само че със кабел жак - жак. А относно ената на УСБ китарата...не виждам и на по скъпа китара да се сложи УСБ порт ...какъв е проблема. :rocker:

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един огромен момент, който малко хора в темата забелязаха- на практика липсва какъвто и да е аналогов пренос на сигнала => няма шум => хубава китара с хубав преамп/конвертор към компа ще е адски успешно решение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен връзката м/у адаптерите и интерфейса нямаш никакви други кабели- после сигнала минава през ЦАП и се цифровизира. Ако този ЦАП е качествен, туй значи, че няма никакъв шум от дълги кабели, разлики в потенциал и подобни- от китарата излиза цифров сигнал по USB, който е практически невъзможно да вкара шумове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
Освен това софт като ревалвер мк2 например е мнооого трудно да бъде надминат от лампов амп на запис...

 

 

ревалвер мк2 - симулация

 

 

Някак си хората преди десетилетия са записали яки неща звучащи като стандарт и днес.

 

Нещо в мене се разбунтува четейки горния цитат...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се,по мое мнение е много трудно съответния софт да не бъде надминат от ламповите ампове.Просто се убеждавам,че явно с много колеги тук,говорим различни езици,що се отнася до въпроса какво е качествен саунд.Но мисля,че цялата ситуация се дължи предимно,на това,че се свири предимно с хайгейн при това относително тихо и никой не слуша чистия звук или крънча.А това са двете неща,които никога не съм чувал задоволителни от софтуер.А и съм забелязал,че почти винаги става въпрос за това как трудно се записват амповете.Не знам за другите,аз лично съм много ляв,когато дойде до записи,но за мен хубавия саунд е ,за да се свири с него на живо,когато дойде до записването му си има професионалисти ,които го правят качествено и им се плаща за това,аз гледам да не се бъркам,защото си знам ,че не ме бива

 

 

Единственият вариант,който съм пробвал със софт и ми е харесвал до някаъде беше със приамп Меса В Туин на входа ,но това много много не го броя,защото саунда на практика го правеше Месата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Това за съжаление го търсиш преди месеци и не го внасят в България - ясно е че лампите са по добрия саунд но за тренировки в къщи пред компа и това е добро решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ама мисля, че се пада малко крайно това твърдене че еди кое си е "по-добре" от друго. Въпрос на разбиране- аз се кефя на разни омазани ефекти, с които китарата звучи почти като синтезатор, така, че в една евентуална реализация на някоя моя идея, изобщо не би си личало дали свиря на лампи, на транзистори, или на комп. Все едно да се твърди, че електрическата китара е по-добра от класическата. А като цяло не може изобщо да се твърди, че някой софтуерен симулатор изобщо се доближава до държанието на лампичките- китарата реагира по съвсееем различен начин- звука е различен, динамиката е различна, фийдбек- всичко...

 

Инак, един хубав лаптоп, с хубав интерфейс, с който да можеш да свириш НАДЕЖДНО лайв с някакъв софтуер(особено пък ако си купиш guitar rig-a с контролера), излиза колкото един хубав лампов преамп, тъй, че не съм съгласен с "икономическите плюсове" на компютърната музика- сложи 1500 кинта компютъра, 500 кинта интерфейса, още 500 за разни контролери и екстрички и далеч не излиза евтино :thumbs_up: Все пак не вярвам някой да би се навил да държи щайга с монитор на сцената и да сменя пресети с клавиатурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.