Jump to content
Българският форум за музиканти

Тестове на китари и ампове


vhcs

Recommended Posts

Здравейте жи4каджии и поздрави от ритъм секцията (една тема по-надолу),

 

та рових се аз из нета да намеря инфо за един амп и гледайте тука кво изрових

http://planetguitar.de/index.php

 

сайт с тестове на китари и усилватели с звуци.

 

За тия дето не разбират немски:

има 2 пъл даун менута - 1вото е за китари а 2рото за ампове. След това се отваря един сайт с фла6 анимация - там кликате на Menu -> Horen там има обикновенно няколко примера и може да се 4уе как зву4и. Теста е описан отдолу подробно ама на немски

 

 

Мене ме изкефи как е направено ... рафо ако не го мързи и успее да убеди да му дават апове и китари за тестване 6те е яко

 

Еми дано ви е полезна тая информация ...

 

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това няма как да стане скоро поради 2 причини.

1. Нашите музикални магазини са 150 години назад в сравнение с западноевропейските си колеги.

2. Аз не мога да ги накарам да си напишат свястно ревю за да го пусна на сайта, като не им искам пари... какво остава за нещо повече.

 

Но в крайна сметка те си решават.

 

Ще направя раздел за семпли в скоро време и всеки ще пуска там каквото и както може. Пък дано някой ден дорастем....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я - Уолф Хофман - станал фотограф

язьк - да и като фотограф го бива,

ама друго си е - МЕТЬЛ ХАРТ :) и БОЛС ТУ ДЬ УОЛ , МЕН!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гот ... те така трябва се продава!!!

 

Верно че наште магазини в БГ са много назад ... все си мисля че музикантите сме много елементарен дивеч за един добър търговец - просто човек трябва да ни остави на спокойствие да си намерим правилния ЗВУК :thumbdown: и после сме готови да си продадем къщата, жената и децата за него ...

 

Абе рано или късно ще се усетят и нещата ще си дойдат по местата - поне аз съм оптимист в това отношение :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, българските музикални магазини (с много малки изключения) страдат от синдрома - "Махай ми се от главата, щом няма да купуваш! Не ти виждам паричките в ръцете."

 

Отивам в магазина "ХИКС" (не желая да го споменавам, но предполагам, Вие сами ще се досетите :ok:). Бях си харесал един Фендер от въпросното място. Един слънчев ден отивам и любезно питам:

- Извинете, ще може ли да хвърля едно ухо на онази китара там в ъгъла?

- Ще я купуваш ли? - пита ме с подозрително око момчето, което говори с морето... тоест продавача де. ;)

- Трябва да я опитам най-напред, ако не ми хареса - няма да я купя.

- Значи няма да я пробваш - ония китари не се пипат за щяло и не щяло.

Пожелах "приятен ден" и усмихнато напуснах въпросното магазинче, въпреки че се бях подготвил да си взема въпросната китара. ;)

 

Българските музикални магазини са с хилядолетия назад в развитието си, както Вие, колеги, сами се изразихте. ;)

 

Наздраве!

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, българските музикални магазини (с много малки изключения) страдат от синдрома - "Махай ми се от главата, щом няма да купуваш! Не ти виждам паричките в ръцете."

 

Отивам в магазина "ХИКС" (не желая да го споменавам, но предполагам, Вие сами ще се досетите :)). Бях си харесал един Фендер от въпросното място. Един слънчев ден отивам и любезно питам:

- Извинете, ще може ли да хвърля едно ухо на онази китара там в ъгъла?

- Ще я купуваш ли? - пита ме с подозрително око момчето, което говори с морето... тоест продавача де. :)

- Трябва да я опитам най-напред, ако не ми хареса - няма да я купя.

- Значи няма да я пробваш - ония китари не се пипат за щяло и не щяло.

Пожелах "приятен ден" и усмихнато напуснах въпросното магазинче, въпреки че се бях подготвил да си взема въпросната китара. :rocker:

 

Българските музикални магазини са с хилядолетия назад в развитието си, както Вие, колеги, сами се изразихте. :D

 

Наздраве!

Не искам да правя реклама но слава богу има и изключение от това правило ( а съвсем същата ситуация съм изживявал пред години на едно музикално изложение - където всъщност се предполага хората Пипат китарите а не само да ги Гледат...но китарите бяха завързани с тиксо за стойките)..

Цитирамм два магазина където се отнасят супер ( поне към мен) - РФ и Камертон..често минават през първия и винаги пробвам някакъв инструмент...Хората там са се светнали че за един особен момент в психиката на свирещия..ако даден инструмент ти хареса , ти влиза в главата и не излиза докато не го вземеш..дори и след година..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, българските музикални магазини (с много малки изключения) страдат от синдрома - "Махай ми се от главата, щом няма да купуваш! Не ти виждам паричките в ръцете."

 

Отивам в магазина "ХИКС" (не желая да го споменавам, но предполагам, Вие сами ще се досетите :metalist:). Бях си харесал един Фендер от въпросното място. Един слънчев ден отивам и любезно питам:

- Извинете, ще може ли да хвърля едно ухо на онази китара там в ъгъла?

- Ще я купуваш ли? - пита ме с подозрително око момчето, което говори с морето... тоест продавача де. :metalist:

- Трябва да я опитам най-напред, ако не ми хареса - няма да я купя.

- Значи няма да я пробваш - ония китари не се пипат за щяло и не щяло.

Пожелах "приятен ден" и усмихнато напуснах въпросното магазинче, въпреки че се бях подготвил да си взема въпросната китара. :)

 

Българските музикални магазини са с хилядолетия назад в развитието си, както Вие, колеги, сами се изразихте. :)

 

Наздраве!

Бе,погледнато от тяхна страна,кво ше стане ако се изсипе половин град да свирне на Фендер за 2000$?И след всеки трябва да го почистват..

Ако си редовен клиент,или поне те познават,мисля че няма проблеми.

Ма и това не е правилно..а ся де? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава да го почистват? За съжаление не съм работил в музикален магазин, но от това, което съм виждал - пичовете от тия магазини по цял ден стоят и се чешат (лично мнение) - поне почистването на 1-2 китари не мисля, че ще им е проблем. На запад според мен положението е съвсем друго - има си семпъл китарки, които се пробват и няма проблемация да си ги хващаш. :thumbs_up:

Като извод - трябва да има малко повече толерантност в родните музикални магазини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.