Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за две карти едновременно


zanev 70

Recommended Posts

Здравейте . От няколко дни имам карта М-Аудио Аудиофил . картата е убийствена за домашно студио но има неща които не може да свърши от типа че няма микрофонен вход с плюс 20 децибела за да може да си включиш микрофонче и да си говориш по скайпа и другиш подобни та въпроса ми е имате ли опит с нея и ще е проблем ли да оставя старата си карта на Креатив - в смисъл пречат ли си двете карти според вашия опит . Освен това според документацията картата би трябвало да се захранва без проблем от компа - и това е така но това не е ли проблем в смисъл за всеки случай да си я захранвам външно щото в документацията пише че ако я захранваш от компа може да повлияе на аудио пърформанса каквото и да означава това . И още един въпрос - може ли картата да записва от компа т.е. нещо като функция what you hear която я има при креатива - пробвах ама не успях да постигна резултат .

С други думи има ли проблеми за които трябва да знам от типа забиване на компа при определени ситуации или не сработване на драйверите при еди какви си случаи или кои са минусите на картата ако има такива ....

Предварително благодаря за инфото . Цеко :ph34r:

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММзначи ... двете карти няма по никакъв начин да си пречът, просто от софтуера с който

работиш даваш от къде влиза входа и от къде излиза, и от аудио дивайса също трябва да имаш адекватни

настройки, а в момента в който искаш да говориш по скайп просто сменяш от контрол панел-аудио дивайс ,

водещата карта да е креатива и като почнеш да работиш с музикален софт си връщташ м аудиото , дано да ме разбереш,

иначе за надежноста на драйвърите на м аудио някой друк да поясни, щото никога не ми е попадала в ръцете карта от тази марка

успех :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така...подобни казуси с 2 или повече карти в един компютър сме обсъждали многократно. При наличието на "музикантска" карта си е задължително да имаш и един криейтив, ако искаш да ползваш компютъра си не само в "музикантската" област. Картите на Криейтив са оптимизирани за гейминг, филми, имат добра поддръжка на SF2 и т.н. и са незаменими в тези си области. При незасичане на IRQ или адреси, две или повече карти нямат никакви проблеми да съжителстват заедно. :crying:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но най-добре да изхвърлиш Крейтива. Както направих аз преди също няколко дена, защото М-Аудиото направо РАЗМАЗВА!!! Айде да са ни честити! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа приателю Baby Thomas не съветвай Занев да хвърля креатива :) както по нагоре yamaha е описал

креатива може да е доста полезен в някои случаи :) Иначе да са ви честити картичките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.