Jump to content
Българският форум за музиканти

ааа да попитам


Steve Vai

Recommended Posts

Е да ама Гитар Про не е безплатна.

 

Има си лек за висчко ако някой иска да си регистрира Guitar pro 5 да ми пише лично :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да отправя една забележка- забелязвам, че бягате от замисъла на темата- нито тази програма, нито ГП, нито ПТ имат нещо общо с ВАДЕНЕТО на таб от мп3-ка... "работи със специални файлове" не хваща дикиш- става въпрос за софтуер, на който му пускаш мп3ката и той ти показва как е свирена. Според мен такова нещо е теоретично невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах го у програмата, то с това за какво изобщо да свириш, то ти показва даже и къде да удариш нагоре и къде - надолу, още малко ще ти хване ръцете и ще почне да ти ги движи. Аз лично бих се изнервил супер много, ако трябва да науча някое парче от такава програма. Много ограничава личния стил и удобство на свирене. ASCII табовете май са си най-добри.

 

Точно така - бах го у програмата, ама на мене много sci-fi ми се вижда. Ама пък иначе всичко го рпави перфектно - забелязахте ли вибратото колко е прецизно? :jazzband:

 

 

Може ли да отправя една забележка- забелязвам, че бягате от замисъла на темата- нито тази програма, нито ГП, нито ПТ имат нещо общо с ВАДЕНЕТО на таб от мп3-ка... "работи със специални файлове" не хваща дикиш- става въпрос за софтуер, на който му пускаш мп3ката и той ти показва как е свирена. Според мен такова нещо е теоретично невъзможно.

 

И според мен е невъзможно (поне в днешно време) - за целта трябва песента да е на разделена на канали, като всеки канал отговаря на 1 инструмент от песента - само дотук вече стана невъзможно. После - след като имаме "канализирана" песен, трябва тя да анализира звука на инструмента, който ще разглеждаме. Ако беше мелодията тон по тон, може би евентуално да има резултат, ама ако влезем с терци, квинти, двозвучия, тризвучия, цели акорди и подобни - усещате мазалото нали? И сега идва най-интересната част - програмата трябва ад накара нашата домашна щайга за картофи да се замисли - подчертавам "замисли" - всеки тон къде може да се изсвири, после в комбинация от други тонове да се "замисли" как да се получи нагледно за изсвирване, да се "замисли" как да ни е удобно да го изсвирим, да се "замисли" всяка шашма при свиренето как да стане (разните му хармоники, бендове, вибрата). Ами много мислене стана за една щайга, а това е само началото...

Та това 100% са някакви интерактивни (ама пък хубави или най-малкото интересни) уроци, които нямат нищо общо с гореспоменатия вид програма (верно ли ве!)

Не знам защо, ама като гледах клипа и си направих асоциация с Guitar Hero играта за PS. Който не знае за кво иде реч - пишете в youtube "Guitar hero" и ще ви стане ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затуй- миди адаптерче и така...

 

Между другото, някой знае ли дали миди интерфейса определя точната позиция на изсвирения тон- т.е. на коя струна е изсвирен, или просто прихваща тона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fanatik_Priest обясни точно защо няма такава програма, а и не може и да има :jazzband: Може и да просъществува в далечното бъдеще, когато mp3-ките ще са от сорта на 1 GB на песен, където е записана информацията за всеки отделен тон, за всеки отделен инструмент, че и как е изсвирен (downstroke или upstroke примерно :) ), а на компютрите си ще имаме по няколко десетки терабайта хардове... Айде моля ви се! :cheers: Не става :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ами в близко бъдеще може и да е възможно.

Както спомена Fanatik_Priest, чрез разделянето на файловия формат на канали.

То и сега го има, но не е това за което говорим (dts, ac3).

 

Малко оффтопик...: 7thString, доколкото съм запознат през 1941г. има интернационално споразумение относно честотата на тона Ла

от първа октава. Стиснали са си ръцете и до днес е 440 Hz. A и дотогава е имало разлика между Ре# и Миb примерно.

Не мисля, че да речем удариш 1ва струна свободна (стандартен E строй) и после удариш 2ра на 5то прагче, че програмата

ще забележи разликата.(IMO)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те китаристите преди 20 години Guitar Pro не са си и представяли, ама... :)

 

Да, ама тогава са имали и повече време да свирят - аз нямам - ходих няколко години на уроци по класическа китара, но и тях спрях пак заради времето - сега мога да кажа че съм самоук - уча се с помощта на това чудо и мисля, че сравнително бързо напредвам за малкото време, с което разполагам. Все пак трябва да се съгласиш, че животът в мнооого по-различен от преди 20 години, а повече китаристи, които познаваме са били вманиачени в свиренето и са го правили по цял ден нон-стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.