Jump to content
Българският форум за музиканти

Орефей или Кремона?


liquid_death

Орфей или Кремона?  

153 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Акустична Кремона и аз имам вкъщи. Всеки който я е пробвал, е останал доста учуден от високото й качество (нехарактерно за българските инструменти :rolleyes: )

С ел. бас Кремона съм свирил доста дълго време. Не фалшивееше, грифът и беше удобен, а понеже съм свирил и на Орфейка, веднага мога да заявя, че Кремоната за мен си беше много по-добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Кремона.Първата ми електричка беше такава.Харесваше ми повече от Орфей-ките.Струнника и беше отвратителен,но грифа беше "пушка".Правих и къстъм пикгард.А съвсем първата ми китара беше акустичен орфей с "f"-ове.Не беше кой знае какво от към звук,но от към гриф беше чудна :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара беше Кремона - страт копие (лето Господне 1988-мо). За да влезе в правилен строй струните й толкова се натягаха, че ми излизаха мехури на пръстите после при свиренето. То беше едно натискане по тия струни, една мъка.... :wallbash: Пък и звукът и беше един такъв писклив... абе не ме кефеше! Да спомена, че ключовете се въртяха много трудно та се налагаше по някога да използвам и клещи.

...Продадох я и си купих "Пълдин соло" от ЦУМ - последния етаж. Пробвах около 5 - 6 китари, докато се спрях на тази, която ми хареса. Без малко да ме изгонят! (тогава времената бяха такива: или купуваш или чао, "какви са тези проби и претенции"..) Прибрах се вкъщи с пълдинката и "О, чудо!" :wallbash: Настройваше се лесно, струните натисках с лекота, а пък какви приятни мелодични тонове извади... направо се разтопих от кеф ви казвам! Е, вярно, че адаптерите бяха с доста по-слаб аутпут, но мен си ми харесваха.

Между другото по-късно разбрах, че има разлика в конструкцията на двете китари (освен дървесината). Кремоната е със 648мм мензура, а Пълдин е със 628мм. От там и разликата във звука.

 

Накрая: Гласувам с две ръце за "Пълдин соло" като наследник на "Орфей"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На електрическа Кремона не съм свирил, даже не съм и виждал, обаче Орфеите много ме кефят и по-точно грифа. Много ми е удобен :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона отварячка с два хъмбъкъра ( и то със сплит )225 лева , много по добра от зебрите :whistle:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона отварячка с два хъмбъкъра ( и то със сплит )225 лева , много по добра от зебрите :)

Смей се, смей се! :) Ето я:

 

http://www.4shared.com/file/132139250/5589644d/M2U00230.html

 

Заедно със семпъл. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам акустична Уестърн и електрическа - и двете са на Кремона Казанлък. Мисля, че за времето си, а и сега са си добър вариант за начален инструмент. Моля, ако някой знае коя година завода преустановява да прави електрическите да спомене малко инфо. Моята мисля, че е от 1996 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона отварячка с два хъмбъкъра ( и то със сплит )225 лева , много по добра от зебрите :cheers2:

Смей се, смей се! :) Ето я:

 

http://www.4shared.com/file/132139250/5589644d/M2U00230.html

 

Заедно със семпъл. :cheers2:

 

 

Е това е хавата майна :)

Само че твоята е малко модифицирана :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Само фретборда е сменен по разбираеми причини. Други модификации не съм си позволявал. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми ел. китара беше кремона - когато бях някъде към 15годишен. Цяло лято работих за да събера пари отидох до завода да си я поръчам лично понеже исках по-така метълска форма. Чесно казано по голям боклук от кремоните просто няма, освен за бъркалки за лютеница за нищо друго нестават, ама едно време ката нямаше друго. Орфейките са същия талаш може би една идея отгоре.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.