Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Мерси много за отговорите.

Трябваше да включа Advanced Options от Asio-то и оттам добавих другия изход.

 

Сега всичко е ОК, като изключим ужасния бръм, ама него ще го мисля по-късно.

 

 

Бръм-а ти е от захранването, ниските класове лаптопи (моя е Аcer aspire 5315 и имам същия проблем)

включваш екстърнал саунд карта и всичко се оправя :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нещо любопитно за Guitar Rig :hysterical:

 

Програмата е направена така че Китари като Behringer Iaxe (USB китарата) работят без абсолютно никакъв проблем!!!

 

докато инсталирате програмата обаче трябва да следвате инструкциите за инсталация на китарата (програмата иска да включвате и изключвате китарата няколко пъти по време на инсталирането :wub: )

 

:happy: ENJOY THE NEW TECHNOLOGY !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпрос, който сигурно е задаван 100 пъти вече, но търсачката не откри подобни резултати, а темата е бая голяма и не ми с рови из страниците. Става въпрос за следния проблем - наскоро сложих уиндоус 7 и не мога да се оправя с проклетата програма. Инсталирал съм я много пъти на ХР и съм я ползвал без проблеми, но на уин7 не мога да се преборя. Инсталирам асио-то, настройвам, махам спийкърите да не са дифолт, щото ако работи уинампа, например, риг-а ми дава not connected на аутпута в настройките на routing. Та, успях да го докарам до следното положение - самата програма има звук - чува се метронома и амп-овете фучат, но въобще не ебава че китарата е включена. Пробвах какво ли не - из настройките на звуковите устройства, микрофони, лайн-ин, разменях кое да е дифолт и т.н. , но НИЩО не става. Сигурно пропускам нещо дребно, сигурно е споменавано много пъти вече в темата, но ще съм адски благодарен, ако някой обясни кво да направя, щото се изнервих :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

А някой да е имал проблеми със Рига като го пусна и ми крашва... ( guitar rig 4 has encountered a problem and needs to close)... Или да го кажа така пускам го и дава Send error report ili Dont send.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам следния проблем : Инсталирах си гуитар риг 4 на лаптопа , инсталирах и драйвъри асио4алл ! След като влезна в гуитар риг 4 си настройвам драйвърите да са ми асио но след като цъкна на роутинг и след това на инпутс ми изписва някакъв дигитал микрофон :Х и се чува само бучене ! И помеждудругото съм с Виста ! Някой да помага ? Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не си си свършил работата както трябва.

Иди в темата за Guitar Rig и прочети какво да инсталираш и как да го настроиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

С третата версия съм и искам да ви попитам дали може да добавя други ефекти? Освет тези, които си идват с програмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

^ ако го заредиш в някоя програма, можеш преди и след него да слагаш всички ефекти, каквито поддържа програмата (vst, dx...). вече, ако искаш да са в чейна между ефектите на guitar rig, ще трябва да зареждаш рига няколко пъти...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет на всички , който четат тази тема. Искам да попитам как да създам Акустичен ефект в Guitar Rig 4

Кои Components от прогамата да използвам за да получа този ефетк. Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Прочетох доста неща тук в форума за Guitar Rig 3 но никаде не видях описание как точно да се ползва направо с кабела към компютъра...И така де, въпроса ми е как да ползвам програмката, така че найстина да мога да си чувам китарата през колоните на компютъра, без гадния страничен шум, който се чува само и как да записвам свои неща през нея.. Имам си преходник (като съм включил китарата се чува през колоните), дръпнал съм програмката от замунда кракнал съм я, инсталнал съм ASIO4ALL но пак не се получава нещо.. :X моля ако може някои да ми отговори на вапроса ще бъда много благодарен! :godbless:

Редактирано от alexsis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте. Ползвал въм guitar rig 2 и 3 на стационарен компютър. Чудя се дали ще мога да я ползвам и на лаптоп, като лаптопа няма line in...

Вие, които използвате Гитар Риг на лаптопи как си вързвате китарите? Трябва ли външна звукова карта?

Мерси предварително...

Редактирано от ivko1985
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма line in значи ще трябва да се ориентираш към някакво външно устройство. USB такива бол - дори безименната китайска играчка без лого на Берингер, би ти свършила работа ако попаднеш на читава такава (последно един приятел си я купи за 25 лв).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.