Jump to content
Българският форум за музиканти

Аматьори


Recommended Posts

Гледам че има доста линкове и инфо за професионални записи, но май няма нищо за хората които не са много навътре в нещата.

Затова имам молба към по напредналите в записите да напишат нещо като основни съвети към тези които сега започват да се занимават със звукозапис, без да се задълбава в големи подробности и тарикатлъци.

Просто информацията нужна, за да може човек да си запише едно хубаво демо на домашния компютър.

Мерси 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така си е, ама просто ме мързи да пиша някакви подробности. А и макар че се занимавам с това да си правя демота на РС-то, винаги прибягвам до помощ - все пак си имам двама тон-режисьори в групата. Най-добре да експериментираш и малко по малко ще се научиш на много неща. Аз така правя. От време на време обменям опит с моите пичове и научавам по нещо ново. Понякога и аз си правя разни гаври и ги споделям с тях. То много от тези неща не са наука, а изкуство - някой си прави гавра със звука и изведнъж се получава нещо готино и всички го използуват. Аре ако се видим утре вечер ще споделяме опит :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е лоша, НО - в нета е пълно с DYI, демек "направи си сам" инструкции за начинаещи, по-малко начинаещи, най-начинаещи и т.н.;)

 

линкове и инфо за професионални записи

Хе хе хе мисля, че по-голяма част от линковете и инфото, които са пуснати тук са по-точно дефинируеми като как с любителски средства и по професионален начин или с трик да направиш добър запис.

От записите, които се въртят наоколо едва ли има някой, който може да се нарече "професионален".....

 

И добре си го написал "хубав демо запис". За да е хубав трябват доста умения и има някой неща, които освен ако не си се гърчил, или случайно открил някъде няма как да ги научиш, а се оказват много полезни и добри трикове. Иначе как да си пуснат софтуера и да запишат една две писти, мисля всички знаят. По-нататък е сложното.

 

Аз все още съм доста назад в този занаят, но съм понаучил това-онова. Все таки силно подкрепям идеята, най-малкото поради факта, че такова на Български няма, няма такова съобразено с нашенските си условия, където е много по-трудно да дадеш 200-300 долара за микрофон (средна хубост) или 400 за карта!!!

С квото мога ще помагам.... за съжаление нямам времето да почна отначало или за пълно такова, може би добрата идея е да се раздели на няколко части едно такова и секи да пусне някоя част... или някой да почне другите да допълват...???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Я да върна темата аз :)

Та да кажем че не разбирам нищо от звукозапис, пък ми се иска да разбирам малко повече B)

Откъде да започна - най основните практически работи ме интересуват. Ако знаете разни книжки и линкове като за начинаещи - B)

Мерси на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това мисля, че изчерпва темата. Ако има неясноти ще помагаме B)

:read: Четете и приятни записи. :)

И да не забравите! Аз обичам бирата! :)B)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелей, тая книга е страхотна!!! :)

Моля премести я някъде и едитни поста защото на моя сървър ще я държа най-много още 5,6 дни. :)

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.