Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте ! Имам проблем с този овърдрайв от няколко месеца ,когато го взех и го включих към педалиерата,която оттогава не съм променял(използвам BOSS - BCB-60) нямаше почти никакъв шум и в последствие изведнъж започна да шуми доста,пробвах да намеря теми из интернет относно проблема ,но не намерих почти нищо ..Не е от кабелите,с нови и хубави кабели съм ..  Ако някой ползва този ефект или е имал подобен проблем с друг и има идея как да се разреши ще съм благодарен да сподели. :) 

Edited by DANEV

Причините може да са различни:

- захранващ кабел към педалерата (мой качествен микрофонен преамп шумеше зверски от известно време, и се оказа, че погрешка съм разменил оригиналния захранващ кабел с китайски боклук; след като сложих оригиналния кабел отново - шумът изчезна); 

- захранващата мрежа в помещението - при участията ни на различни места установих, че иначе супер безшумни апаратури могат да шумят зверски заради лоши мрежи тук и там;

- лоша връзка в китарата - слаба спойка, разбит потенциометър и подобни;

- аудио кабел (нов кабел не означава хубав кабел; а хубав кабел не означава работещ към момента кабел);

- електро-магнитни излъчвания в помещението - невидим, но важен фактор; може да причини безобразни шумове.

Много е трудно от разстояние да се каже каква е причината при теб. Трябва методично и последователно да я откриеш и решиш проблема. 

Вероятно не съм изброил и много други възможни причини.

Edited by visiondann
  • Like 5

Открих проблема .. Една от лампите на усилвателя ми ( диода 5Y3GT) е правил проблеми,оттам се е появил шума,скоро изгоря напълно и усилвателя не можеше да работи на 5 и 15 вата,само на максимална мощност(30),като смених лампата всички проблеми се оправиха . :) 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By pepislang
      Здравейте!
      В края на Август 2019 бях включен в артист листата на една от най-любимите ми бутикова марки за ампове-https://friedmanamplification.com/friedman-artists
      За мен е огромна чест че съм избран да фигурирам в този малък списък сред имена като  Joe Bonamassa, Steve Stevens, Phil X, George Lynch, Pete Thorn, Jery Cantrell, Neil Schon... и не мога да не споделя това с всички хора които обичат музиката. Може да разгледате това на линка който съм предоставил, като аз се намирам най-долу в списъка и ако кликнете върху името ми ще влезете в моя уебсайт където също има интересни неща за китарните манияци!
      Поздрави на всички 
      Петър Главанов
      www.peterglavanov.com

• By Радослав Кочев
      Здравейте,

Имам малък проблем с китарата, появи се някакъв шум... 

Почти съм сигурен че е от кабелите и се нуждае от екраниране.

Мога да дам и доста повече подробности, но въпроса ми е към по-разбиращите и тези които са екранирали, презапойвали кабелите и т.н.

Дали на някой от вас му се занимава да ми обърне малко внимание и да погледнем китарата? Срещу заплащане разбира се, или най-малкото да ме насочите към някой добър лютиер в София?

Знам че в нета има достатъчно информация, но просто не ми се занимава сам, да не стане по-лошо, пък и може проблема да не е чак толкова голям или пък да е по-голям кой знае...

Та ако има някой навитак за утре/другиден (за София става въпрос), ще съм много благодарен.

(Не съм сигурен дали поста е за този раздел, ако не е се извинявам, може да го преместите)

Поздрави,
      Радо
    • By ivoilievmusic
      Здравейте, имам от доста време този проблем като свиря свободни струни предимно на 5 и 6-та струна започват вибрират ключовете на китарата и да издават неприятен шум, казаха ми да ги затегна при смяна на струните но стана дори и по зле. Ако и вие сте имали подобен проблем и сте го решили ще се радвам да го чуя.
      Китарата е Vintage V100 Les Paul без никакви модификации.
    • By DaftFunk
      Привет от мен.
      Реших да поръчам от Томан някакъв требъл буустър за оцветяване на чистия канал от ампа. Нещо като бюджетен tube scremer. / бих си взел и тюб скриймър ... но просто нямам 200-300 лв излишни /

Въпросът ми е : някой да е пробвал бюджетни драйвове като:
      1.East River Drive / EHX /?
      2.OD Glove / пак EHX /?
      или
      3.TC Electronic MojoMojo ?
      Благодаря за отзивите предварително.
      Поздрави!
    • By Raphy
      Здравейте,
      От около пет месеца се уча да свиря на китара чрез интернет и използвам доста евтина, а именно Ibanez V50NJP-NT. Та проблемът при мен е, че на места колкото и близо да съм до прагчето се чува бучене (buzz), супер неприятно. Почетох малко и разбрах, че проблемът ми е това, че или струните са много високи, или тръсрод-ът е зле настроен. Четох как стават нещата, но ме е страх да не направя нещо, което не искам, ако ме разбирате  , и после да не свири въобще. Искам да попитам хората от Бургас, знаете ли къде могат да ми направят сет-ъп и на каква цена.
      Благодаря за отделеното внимание

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.