Jump to content
Българският форум за музиканти

Парчето което не беше в духа на конкурса


Caruso

Recommended Posts

Здрасти н авсички!!!

 

Пускам ви линк към парче което беше направено в домашни условия от Александър Каранджулов и аз изпях също в тея домашни условия.

Не можахме да прескочим предварителната селекция с аргумента че не сме в духа на конкурса.

Реших да го пусна и тук да е първата аудитория на парчето :)

 

Ordinary day

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако парчето се преаранжира от човек който има по съвременни виждания за стил и звук ще стане много добро, в момента е прекалено неориентирано поне за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече избягвам да пиша не-похвали, тъй че все едно съм написал нищо.

 

П.П.:

Все пак ще рискувам и ще си призная, че нищо не открих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с LOE, че трябва да се преаранжира и пресвири. А и трябва да се препее, според мен. На места лекинко фалшивее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен фалшивеенето има и малко проблеми с тайминга, а и лично аз бих променил някой тонове в пеенето

главния проблем обаче е това че всеки инструмент е в различен стил от останалите, и всичките тия стилове не се връзват особено, става манджа с грозде

мисля че някакъв по лек алтернатив би направил парчето много добро, с повече живи инструменти и без електронни звуци

по проста вокална част като тонове, но с двугласи тук там, и с бек вокали за хармония на места

 

ще стане трепач

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с LOE, че трябва да се преаранжира и пресвири. А и трябва да се препее, според мен. На места лекинко фалшивее.

 

фалшивеенето е нещо кат протяжно пробуждане в първия куплет който е авторова идея.

Относно тайминга съм съгласен че има на места неква латенция коят онезнам що се е получила при смесването с ефекта. Аз от смесване и програми не разбирам.

 

Парчето си беше измислено с канто инструменти и аранжимент бе ми дадено само да го изпея.

Ясно е че си има кусури, но си е домашен запис и все пак си мисля че е по добро от някои парчета дет бяха допуснати :greenangel:

 

На така ли е не е ли така мога да му кажа само, че съм му чул свиренето :greenangel:

За пеенето предполагам кво му е нивото така че верно е по-добре да не пишеш!!!

 

Аре със здраве и да творите много по-добри неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло песента ми звучи добре,хубава е като замисъл!Наистина има нещо като разминаване от време навреме и е необходимо пресвирване,за да звукне по-добре-живи инструменти(китарите например)Предполагам е правена "набързо" и затова звучи така.Но песничката е добра :greenangel: ,можеш да си я направиш с времето (след като вече не те притиска Евровизия).Това в началото...хм, ако идеята е да звучи като пробуждане,помисли! Дали пък не трябва да е по-явно,за да се разбере ефекта.Защото леко несигурно звучи.Не търся кусури,напротив харесва ми песента,само казвам как може да стане по-добре:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От лошо към хубаво - за да ти е по-сладко :greenball:

 

Според мен проблемите идват от лошо фразиран текст. Това личи на две-три места, но най-много на самия финал. Просто вместо тоя "ла-а-ай-ъфсъ-уърти ъфеър" можеше да бъде пълната форма "ла-айф из ъ уърти ъфеър".

 

Пеенето ми допада и то много. Има личен почерк и въобще... добре вървиш ти. Няма какво да те мислим :D

 

Не знам как си успял да докопаш мнение за причините песента да не мине на предварителна селекция, но според мен те са пълна измишльотина. Песен, която е посветена на живота и чието послание е, че си струва да живееш, най-вероятно изобщо не е била възприета като такава с целия си замисъл, иначе щеше да получи повече внимание.

 

А дали е така, дали не... :D хич да не ти пука! За съжаление в болшинството от хората има повече агресия и злоба, отколкото вдъхновение и мерак.

 

Важни са останалите хора. Трябва някой и за тях да пее, нали? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми допада също първия куплет ама той си го нареса така и го остави.

 

Рония кво да ти каж атекста си е доста може би трябва да се промени нещо на припева наистина. Ония ден с бандата мислихме едно парче и китариста промени темпото и текста отиде у лево. Та е тънък момент явно това когато е по бързо парчето да уцелиш точното количество текст.

Парчето има и бг текст и ако проявяваш желание щи ги дам щом си по наместването :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично тва в първия коплет ми звучи като дефект, не като ефект, но вие си знаете. Така де, явно Каранджулов си знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.