Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение


JerryLee

Recommended Posts

http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=157528

 

Здравейте!

Интересува ме какви са ви отзивите за ето това електрическо пиано. Тоест каква е клавиатурата, какви екстри има(макар че никога не съм имобръщал толкова внимание) и т.н.

Само искам да кажа, че шматките от Технополис са сбъркали - инструментите са 5. Знам, защото видях същото пиано в музикален магазин в Хасково, но е забранено пробването му, както и на всички инструменти въобще. Единственото, което направиха, беше да ми го демонстрират - посвириха ми 1 минута и толкова.

 

Инструментите са: две гранд пиана, едно електрично гранд пиано, клавесин и цигулки.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе толкова пари за CASIO не давам....

събери още някой лев и си купи нещо различно от гореспоментатата фирма :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз имам такова и го ползвам за МИДИ клавиатура само. Клавишите са супер, динамиката е добра, подава си всички стойности от 0-127. Вградените инструменти са много зле, но все пак понякога става да го включиш бързо и да изсвириш нещо, което искаш да пробваш, вместо да чакаш да се зареди компа. Мисля, че това е най-евтиният вариант за МИДИ клавиатура с тежки клавиши, при това много добри клавиши! Освен това е и най-лекият вариант - под 12кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Джери,

ти си забравил да споменеш най - важното за какво ще използваш свирката.

Лоши пиана няма, просто има подходящи и неподходящи . Парите не са малко, но не са и много.

Най - важното е да споменеш от какво имаш нужда и от какво не .

Мисля, че тук ще се съгласят всички, свирка се купува като костюм - трябва да ти е по мярка

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за съветите до тук.

 

Пианото ми трябва за вкъщи - да се упражнявам. Тоест, за удоволствие.

Любимията ми стил е рокендрол, но знам, че ми трябва още много да науча, за да мога да го свиря - през април стават 2 години свирене.

 

Ако въобще успея да свиря нещо по-сериозно от 2-3 редовите упражнения в "Черни", например, това ще е рокендрол.

А аз имам намерение да ходя още дълго на уроци, надявам се да не бъде възпрепятстван.

Както и да е, ако стане така - ще се обучавам сам - ще си преснимам няколко учебника и ще ги свиря.

 

Но, важното го казах.

Никога не съм мислел да свиря техно или каквато и да е ел. музика, че да ми трябват всички ефекти на синт-а, които само го оскъпяват.

 

Това е, благодаря.

 

ПП: CyberGene, продавача, след като ми демонстрира обикновеното пиано, ми каза, че "Elec grand piano"то всъщност си(цитирам" "жив хамънд орган". Така ли е, защото така и не успях да го чуя - дойдоха други клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП: CyberGene, продавача, след като ми демонстрира обикновеното пиано, ми каза, че "Elec grand piano"то всъщност си(цитирам" "жив хамънд орган". Така ли е, защото така и не успях да го чуя - дойдоха други клиенти.

 

пиано музикален магазин в Хасково, но е забранено пробването му
Е..хти и магазина!!!

Иначе за хамонда явно не сте се разбрали или човека там нищо не разбира.

 

 

 

Клавишите са супер, динамиката е добра, подава си всички стойности от 0-127

Срещал ли си машини, които не подават всичките 0-127 стойности? И изобщо в какъв смисъл, например ти дава в някакво ограничение да кажем от 20 до 100, или пък няма ограничение, а стъпката м/у стойностите е по-голяма, например през 5?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 5 инструмента - основното пиано, дето горе-долу става, едно друго пиано, което според мен е моно пиано, за да има по-голяма полифония, електрическо пиано, което е имитация на Фендър Роудс пиано (не на Хамънд орган, тоя нищо не разбира очевидно), клавесин и стрингс. Това са му инструментите и когато искам да си посвиря набързо нещо, обикновено пускам електрическото пиано, което май е с най-добрия звук. Акустичното не е лошо, но говорителчетата са малки и не е много реалистично. Но аз ползвам това пиано като МИДИ клавиатура вече една година и съм супер доволен за тази му цел. Ако ще ползваш вградените звуци, ти препоръчвам да си вземеш Casio Privia PX-110, която е със 100 или 200 лева по-скъпа, но има доста по-добър звук, говорителите са малко по-мощни и като цяло е по-добър модел. На мен ми трябваше само заради клавиатурата, затова и взех възможно най-евтиното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещал ли си машини, които не подават всичките 0-127 стойности? И изобщо в какъв смисъл, например ти дава в някакво ограничение да кажем от 20 до 100, или пък няма ограничение, а стъпката м/у стойностите е по-голяма, например през 5?

 

Да, имал съм две такива машини, които продадох точно заради това. Едното е електронното ми пиано Korg SP-200, което имаше супер орязан и неравномерен МИДИ диапазон, пращаше не повече от 100, като дори не реагираше съвсем плавно, другото е следващото ми електронно пиано Yamaha P-90, което също пращаше накъде до 100. Можеше да се извади и 127, но само ако изпраскаш с юмрук, което не е изобщо реалистично. При нормално свирене абсурд да излезе нещо над 100. При Касиото ми вади 127 при сила на удара, с която на акустичното ми пиано вади най-силен звук - постижим при нормално свирене, не говорим тук за допълнителни удари с нещо тежко. Особено за Ямаха е много известен тоя проблем с електронните им пиана - че пращат МИДИ стойности до 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик става, но Касиото има един лек дефект - колкото и леко да натиснеш клавиша, праща стойност 1, т.е. чува се най-тихият звук. Най-добрият хамър контролер от такава гледна точка ми беше Roland FP-5. Клавиатурата беше перфектна - най-доброто, на което някога съм свирил, пращаше всички стойности, включително 0, когато го натискаш супер-супер леко (т.е. не излиза звук изобщо) и изобщо машина, правена от музиканти за музиканти, но за съжаление се наложи да я продам, понеже нямаше как да си я пренеса до България :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Roland RD600, което подава всичките стойности (0...127), но при по-дълга работа с него се забеляват някои недостатъци... :greenball:

Сега ще взимам PX110 или PX310 за жена ми, защото й трябва нещо лекичко (и двете са по 12 кг.). Саундът и на двата е добър (има демо файлове на сайта им), не съм пробвал клавиатурата, но тези дни ще намина към "Фактор" да я пробвам.

 

И аз мисля, че CDP 100 не е добре да се взима, защото саундът му е леко архаичен - в PX серията има доста нововъведения.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само от любопитство - защо искаш непременно тежка клавиатура? За рок енд рол леката е добър вариант - спестява ти доста време за усвояване на бързина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.