Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за Китарен Процесор


Steves

Recommended Posts

аз съм имал и зуум и вамп и съм свирил на доста диджитеци

и да ти кажа честно зуум изобщо не може да се мери с ви-ампа и диджитеците(лично мнение)

екс-виампа като ефекти е горе-долу същия като ви-амп но настроиването е по кофти

аз бих заложил на Диджитека. На Рп200А съм свирил през някви компютърни колонки и за няма 1-2 минути ръчкане си докара бленда ала-малмстийн която ми е от най-любимите, а с други процесори така и не успявам колкото и да ръчкам ;)

 

 

Предимствата на в-ампа и диджитека са че имат прилични симулации, демек и да свириш директно в хай-фай или друг не-китарен усилвател си звучат сравнително добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей!

Аз съм горд притежател на РП200А и те съветвам да избереш него пред В-Амп на берингер. От втория ще останеш неприятно изненадан, както някой каза по-рано а и аз съм го казвал в др тема, В-ампа забавя звука като сменяш ефектите...което е мн неприятно, освен това мисля че диджитек има по-хубав звук, има експрешън педал, в метална кутия е...Разрови се наскоро сме писали теми за тях...някои се чудеше дали камиончета или процесори...дискутирани са вече тези процесори.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този етап можеш да си вземеш Digitech RP-200 A. А-то накрая обозначава,че е от така наречените "артист серии"-тоест имаш банки с готови бленди на различни китаристи.Може да ти послужат като основа за правене на собствени вече.Просто съвет.В ефекта има и симулации на някои от най-популярните кубета,доколкото си спомням.Иначе ще мине време и каквото и да купиш сега ще го подмениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Х-вамп и съм доволен

не е вярно че става само за тежка музика

има акустична симулация, симулации на два фендерски и един

Роланд ампове които звучат перфектно за блус да речем

с малко драйв.. има си симулация на маршал амп, на меса буги..

не казвам че изобщо се доближават до тея ампове- няма как да знам-

но определено заемат ролята им за определения тип звук..

Диджитека съм чувал че е по добър но си e и по скъп от Вамповете

основни плюсове за мен са че има дръм машина и няма закъснение при превключване

между банките. като звук вече не мога да ги сравнявам но просто се водят един клас..

ако нямаш амп и ще вириш вкъщи, като ги пробваш гледай да ги чуеш със техните амп симове

не единия през някой скъп амп в магазина, пък вкъщи що не звучал така.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здравейте на всички, имам нужда от помощ относно един проблем. От известно време свиря на китара и сега реших да си взема ефекти т.е. процесор с ефекти. Основно вниманието ми бе грабнато от три ефекта, разбира се и съобразно с парите с които разполагам, те са следните GUITARFX на Alesys, ZOOM505 и V-AMP 2 на BEHRINGER, та ако може да ми дадете съвет кой да си взема, като цяло много ми харесва V-AMP 2 на BEHRINGER.Разбира се приемам и други предложения, защото не съм много наясно. Благодарско...... :metalist:

В никакъв случай на Алесис , купих си го и е гола вода като звук , два пъти за една година го препрограмират в сервиза на Динакорд а го ползвам само с акумолаторни батирии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо аз пък давам глас за В-амп2 ного яко процесорче е!Особенно ф тоя ценови клас толко'а як соунд вади.... :metalist:

на зоома сом свирил 1-2 пъти....не бих казъл изобщо че е лош!ного яка машинка е и то...

се пак Опитай / посвири на тях ако можеш и после.... "the choice is yours, my padawan"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо аз пък давам глас за В-амп2 ного яко процесорче е!Особенно ф тоя ценови клас толко'а як соунд вади.... :metalist:

на зоома сом свирил 1-2 пъти....не бих казъл изобщо че е лош!ного яка машинка е и то...

се пак Опитай / посвири на тях ако можеш и после.... "the choice is yours, my padawan"

 

Ооо, пък аз съм свирил на метла, мн яко е, :) въобще не е лошо, почти като китара, една тънка дръжка такава, къде ше намерите токова тесен гриф...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой по-горе добре го каза че така или иначе ще го смениш скоро... имал съм вамп 2 и бях много доволен в началото, после осъзнах че какъвто и да е процесора звука си остава дигитален... става за тежка музика /но не е брутал/, не се разбира добре с аутборд гиър /примерно не става да ръгнеш едно МТ2 и да ползваш само чистите симулации - пръц!/. За записи - хммм - само за някое демо евентуално. Като за първи процесор /и то от този клас/ аз съм с две гласа за него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А да знаете случайно от къде може да се купи в БГ RP200A Modeling Guitar Processor или нещо друго на Диджитек като едно дисторшънче например. И дали може да се поръчва че съм от Русе? :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да знаете случайно от къде може да се купи в БГ RP200A Modeling Guitar Processor или нещо друго на Диджитек като едно дисторшънче например. И дали може да се поръчва че съм от Русе? :icon_shithappens:

http://www.thomann.de/gb/guitars_and_basses.html

http://www.musicstorekoeln.de

И от двата магазина може да си поръчаш и ще ти го докарат, само че транспорта е 40-50 лева. Но за сметка на тоза имаш много голямо разнообразие!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да знаете случайно от къде може да се купи в БГ RP200A Modeling Guitar Processor или нещо друго на Диджитек като едно дисторшънче например. И дали може да се поръчва че съм от Русе? :angry:

http://www.thomann.de/gb/guitars_and_basses.html

http://www.musicstorekoeln.de

И от двата магазина може да си поръчаш и ще ти го докарат, само че транспорта е 40-50 лева. Но за сметка на тоза имаш много голямо разнообразие!!!

А за БГ може да провериш във Фактор. Не знам дали могат да пратят нещо но нищо не пречи да дръннеш един телефон и да питаш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да знаете случайно от къде може да се купи в БГ RP200A Modeling Guitar Processor или нещо друго на Диджитек като едно дисторшънче например. И дали може да се поръчва че съм от Русе? :angry:

http://www.thomann.de/gb/guitars_and_basses.html

http://www.musicstorekoeln.de

И от двата магазина може да си поръчаш и ще ти го докарат, само че транспорта е 40-50 лева. Но за сметка на тоза имаш много голямо разнообразие!!!

А за БГ може да провериш във Фактор. Не знам дали могат да пратят нещо но нищо не пречи да дръннеш един телефон и да питаш ...

 

Мерси ама като им прегледах ценовата листа на Фактор тоя RP200 е 336лв. а в amazon.com e 87 долара. не сам толкоз богат и пак излиза повече дори и с доставките.

Мерси се пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да знаете случайно от къде може да се купи в БГ RP200A Modeling Guitar Processor или нещо друго на Диджитек като едно дисторшънче например. И дали може да се поръчва че съм от Русе? :angry:

http://www.thomann.de/gb/guitars_and_basses.html

http://www.musicstorekoeln.de

И от двата магазина може да си поръчаш и ще ти го докарат, само че транспорта е 40-50 лева. Но за сметка на тоза имаш много голямо разнообразие!!!

А за БГ може да провериш във Фактор. Не знам дали могат да пратят нещо но нищо не пречи да дръннеш един телефон и да питаш ...

 

Мерси ама като им прегледах ценовата листа на Фактор тоя RP200 е 336лв. а в amazon.com e 87 долара. не сам толкоз богат и пак излиза повече дори и с доставките.

Мерси се пак.

 

Ако не си забелязал, на ценовата листа във сайта на Фактор пише "Ценовата листа влиза в сила от 10.02.2005г. Т.е цените са леко Out of date. :angry:

 

Диджитек вадят доволно добър звук, а и РП150 ( за което събирам кинти ) е само 250лв. ( всички екстри, lol ), педали, глупости според мен не трябват за първи процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо аз пък давам глас за В-амп2 ного яко процесорче е!Особенно ф тоя ценови клас толко'а як соунд вади.... :angry:

на зоома сом свирил 1-2 пъти....не бих казъл изобщо че е лош!ного яка машинка е и то...

се пак Опитай / посвири на тях ако можеш и после.... "the choice is yours, my padawan"

 

Ооо, пък аз съм свирил на метла, мн яко е, :angry: въобще не е лошо, почти като китара, една тънка дръжка такава, къде ше намерите токова тесен гриф...

На калпавия *уй и космите му пречат!

 

Който има слух за звук и знае какво точно иска да да постигне, това какъв точно е процесора е най-малкия проблем.

Чувал съм чудесии сътворени на V-amp, X-Vamp, Zoom 505 и т.н.

Аз лично преди години бях записал доста прилични ритъм китари за траш/дет метъл парчета точно с V-map 2. После преминах на Line 6, но и до ден днещен не мога да кажа че съм недоволен от това, което направих тогава. Освен това , доколкото разбирам на човека му трябва нещо за начало. Някой по-горе спомена че само "някое демо можело да се запише с този процесор".. вярно! Но честно колко от нас тук правят сериозни записи с цел масово разпространение и имат договор със звукозаписни компании? Я да излязат една крачка пред строя и да си покажат гиъра и записите :)

Защото аз знам за една група (Dark Tranquillity) ,дето използва Vamp и продава десетки хиляди албума, а вие можете ли го това? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.