Jump to content
Българският форум за музиканти

тествайте си слуха


Nikifena

Recommended Posts

Ха, тук слушам музика супер тихо и пак на 4-6-8 КХц чувам при -90 дБ... :blink:

Довечера ще пробвам в нас на тихо и с истинската апаратура, че в това помещение бръмчат 2 сървъра и още 3 компа... ;)

 

Edit:

Ей го на резултата (ше ме изкара глух тоя сайт):

HearingTest.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема па не я бях открила (10х на последнопишещия се привлече внимането ми към нея).

Нещо рязко "загубвам говор и картина" на 16 kHz. От хардуера ше да е (дали от мене, дали от бръкмите...) :punk_guitar:

Ето аз как го чух:

012700690.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е прагът на чуваемост:

 

chuvaemost.jpg

 

А това ми е възприемането на честотите. Бая flat response го давам :)

 

responsec.jpg

 

В стаята ми има доста шумове (хипермаркет в задния двор с доста шумна климатизация, вентилатори на компютъра...), а и за мен явно "не чак некомфортно, но и значително по-силно от околните шумове" е доста силно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това е моят праг на чувствителност V

6043992105630049411244113784hCOUH5EWYLgfppvSaaVU.JPG

Меренето на прага ми изглежда по-интересно, зщото другият тест е доста субективен. За едни комфортната сила на звука е една, а за други- друга. Идеята, може би по-скоро е, как улавяме другите честоти, спрямо зададения от нас еталон за 1КНz. И въпреки всичко, хората са си го написали - влияе хардуера, слушалките, нивото на сила, околната среда и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо интересно - зависи колко ще усилиш!!!

Апаратурата и околната среда влияят и на "оригиналната" методика, но не чак толкова. Меренето на прага е абсолютно безмислено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз не виждам особен смисъл и в двете мерения, но това не пречи да ми е интересно, а при меренето на прага, под определено ниво на децибелите, поне аз нищо не чувам, колкото и да съм увеличил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.