Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой в БГ внася ли от тези новите корейски Крамери?


the_gorer

Recommended Posts

а ако е толкова добра, колкото се предполага - според рекламата

да взема да си порьчам и аз, си мисля

Да, по всичко изглежда, че е добра.

Разни ентусиасти ми пратиха видеота и звукови семпли на техни китари от този модел и звучи доста сносно като за евтина дъска.

Това е заради супер безшумните Quad Rails и зарди неколкократно по-силния им сигнал - адски са Hot за пасивни адаптери.

Две октави на струна, американски адаптери, готина и уникална външност (няма нищо общо с Jackson RR), джъмбо фретс, гибсънски бридж, ключове на Gotoh... Просто това е талпа за свирене на метъл, на безумно ниска цена акто се има предвид качествения хардуер, който е вкаран в нея.

Предполагам, че няма по-добро в ниския клас и, всъщност, доста хора в ревютата си определят талпата като инструмент от висок клас, който се предлага под цената на тези от ниския.

Предполагам, че от Крамер просто зарибяват пазара с готини евтини дъски, за да припомнят на света за себе си и, за да могат после да си шиткат скъпите модели.

 

Щом можеш, аз те насърчавам да си поръчаш, а междудругото поръчай и един за мен. :)

При тази смешна цена няма как да сбъркаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

а ако е толкова добра, колкото се предполага - според рекламата

да взема да си порьчам и аз, си мисля

.

Разни ентусиасти ми пратиха видеота и звукови семпли на техни китари от този модел и звучи доста сносно като за евтина дъска.

. :mellow:

При тази смешна цена няма как да сбъркаме.

 

 

http://media.putfile.com/Kramer-Vanguard

 

ето тук някакьв ентусиаст свири с такава

но не ме кфи особенно

много е и до китариста

предполагам, че друг по добре ще се справи

така че , окончателно решение бих взел само ако я пипна сьс собствените си рьце - и реша - дали персонално ме устройва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, този фен от твоя линк аз го накарах да запише клипчето. :)

Пича е точен, но не е много по свиренето на метъл. Свири повече Bluegrass и други стилове с акустична китара.

Този клип го записа повече за да покаже, че се правят добри изкуствени флажолети, затова свиренето му е малко калпаво - просто набляга на тремолото и на флажолетите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност е тва е Крамер за тебе, ама... няма как да ти го взема: цък

 

оригинал м/у '87-'89. то аз исках да си я взема за мене, ама много китари и нямам кинти в момента. изглежда ми направо муцка за годините си...

а в интерес на истината за МюзикЙо-Крамерите съм чувал предимно лоши работи, особено за тия четворните адаптери казват е били доста зле. мисълта ми е да не о4акваш някво супер качество, но за цената е екстра.

Редактирано от stanbog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Честито!

Най-после има как да си купи човек дъска на Крамер (или по-точно на MusicYo, понеже от години те произвеждат марката).

 

Евтините Крамери вече се продават в Томанн. ЦЪК

Като цяло предлагат модели, които по дизайн са близки до моделите от най-ниската серия на Джаксън, само че с 30-40 евро по-евтини от тях.

 

Не са зле като цени, но са поскъпнали почти двойно спрямо това, което струваха само преди една година.

 

 

 

 

 

 

_

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са поскъпнали, на сайта им са си същите цифри в долари, швабите ги оскъпяват!

От най-евтин томан.де се превърна в един от най-скъпите онлайн магазини. Не бих си купил нищо от там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бтв, тая тема и мен ме интересува също, щото имах достъп в последно време до един Kramer, копие на Страт. Да, знаем сички, че китарите сега не са това, което са били преди... Харесах си Pacer FT211S и в първия момент не обърнах внимание на цената, като очаквах нещо около 300 евро, после обаче видях 149. WTF? Тва са 280-290 кинта. Колкото един Squier, а най-малкото, получаваш китара, която със сигурност е на тва ниво, а и е много вероятно дори и малко на Squier-a... Според мен си е подарък тва... Тъпото е, разбира се, че трябва да поръчваш и да ти го носят... време, пари още отгоре... и нерви, не на последно място... Трябва да видя обаче кви са транспортните разходи, накрая ше зема един такъв Kramer, да си начеша тъпата краста и да мирясам най-накрая...

 

PP: Само Томан ли ги предлагат из Европата, че нещо из Мюзикстор не мога да ги намеря... или аз не се оправям с иначе тъпата им търсачка. Пък предполагам, ако внасяш от САЩ трябва да си поемеш мито...? (Сори, не съм поръчвал до сега и не съм наясно процеса.)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още една интересна новина относно Крамър: Гари Крамър отново се занимава с производство на китарки. продава ги под името "Гари Крамър", щото "Крамър" както всички знаем е собственост на Гибсън. Ето сайт за плакнене на очите:http://www.garykramerguitar.com/index.html

 

доколкото знам, моделите които не са "УСА" ги правят в Корея - видях вече няколко по ибей.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са поскъпнали, на сайта им са си същите цифри в долари, швабите ги оскъпяват

 

Абсолютно НЕ Е така! :( :( :hysterical:

 

Китарите Kramer са поскъпнали още на ниво производител.

Точно в официалния им сайт (www.MusicYo.com) цените са скочили ДРАСТИЧНО.

 

Миналата година бяха на фантастично смешни цени, доста по ниски от на който и да било Скуайър.

Аз затова и бях тръгнал да си търся Крамер - изкефи ме безумно ниската цена. :thumbs_up:

 

Модлеът, който исках да купя (Vanguard S-440S) тогава струваше $240, а сега е $330 - със 110 долара по-скъп.

Това са около 200 лева увеличение само за една година.

 

На всичкото отгоре в момента Томан ги продават МНОГО ПО-ЕВТИНО дори от MusicYo.

Веднага давам пример:

В MusicYo моделът "Vanguard S-440S" струва 330 долара.

А в Томан същият модел струва 209 Евро, което е 270 долара.

Демек - Томан продават китарата с 60 долара по-евтино. ;)

 

Да не говорим, че при закупуване от Томан доставката ти е в пъти по-евтина, отколкото да купиш от САЩ и отделно скатаваш 20% ДДС, плюс 5% мито, котио държавата иска да ти вземе с кеф.

 

 

 

_

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм си поръчал Striker Custom FR-424CM и някъде след 2 седмици чакам да пристигне. Между другото в този сайт (www.MusicYo.com), като гледам цените са бая надути. Аз мойта я поръчах за 270$ а там е 380$. Като я взема ще драсна някой друг ред със впечатления, не че очаквам нещо кой знае какво за тези пари.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел по хамериканските сайтове, quad-rail адаптерите не са върха на сладоледа, а тремолата са малко на късмет. Нищо необичайно за този ценови клас. Иначе, общо взето се водят добра изработка.

 

Симпатични китари са, определено и мен ме гъделичка да си взема една някой ден, а и за тези пари изкушението е сериозно ... но предварително бих заделил допълнителни пари за сетъп и ъпгрейди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са поскъпнали, на сайта им са си същите цифри в долари, швабите ги оскъпяват

 

Абсолютно НЕ Е така! :) :) :excl:

 

_

 

пОследно когато провервах сайта за Крамери,не беше така. А изявлението ми относно томан.де е по-скоро във връзка с установени от мен драстични разлики в цените на други марки китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краткият извод е: на официалния сайт на производителите (www.MusicYo.com) китарите Крамер са много по-скъпи, отколкото в Томан.де.

Купувайте от швабите - много по-далаверно е и като доставка и като цена на китарата.

 

Относно качеството: съдейки по ревютата на хора, са доста над Скуайър. А като цени са доста под.

Идеалната комбинация. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, малко да ъпна тая тема, че имам един въпрос, относно поръчката и доставката от Томан.

 

Та значи, гледам за България е 30 евро доставката. Ок. Обаче тва ли е крайния разход от Томан? Други разни куриерски такси, докато стигне до България?

 

И от там нататък какава е процедурата или зависи според поръчката? Предполагам, че като пратката пристигне до БГ (София), от там се праща чрез Българските пощи до населеното място, където е крайния адрес (да речем с. Разстрелци) и от там нататък вече се изпраща уведомление на получателя, че има пратка, която трябва да отиде да си вземе... И всичко приключва розово... Или всъщност не е розово, щото четох някви теми за забавяния по митниците, неизпратени уведомления, че има чакаща пратка и тн...

 

ПП: Извинявам се за тъпия въпрос, но просто никога не съм поръчвал по интернет, камо ли пък и от чужбина и искам, ако евентуално реша да поръчвам, да съм подготвен за възможните варианти. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз редовно пазарувам от интернет и принципно нещата са така както ги описваш - плащаш си, ония ти пращат нещото по пощата или с куриер и го получаваш в пощенския клон, или в редки случаи направо във вас.

На мен не ми с ее случвало след плащане за доставка д ами иска допълнително някакви пари.

Обикновено, ако има някакъв допълнителен разход, научаваш за него по време на самото купуване и плащане, а не след това.

 

Досега не съм пазарувал точно от Томан, но вярвам, че няма да е по-различно - всички онлайн магазини са еднакви.

 

Във форума има доста теми за Томан и предостатъчно хора, които са техни редовни клиенти. Свържи се с някой от тях на ЛС и питай за подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.