Jump to content
Българският форум за музиканти

Слаба ръка


Recommended Posts

Пробвал съм естествено,но не ми е удобно,вече година и малко се самоубочавам така!За прогреса-прав си донякъде,но знам ли не съм ходил на уроци и няма от кой да гледамкое е правилно и кое не е.

Ще се види дали ще стане нещо от мене-както съм я подкарал,но колкото повече свиря толкова повече ми се свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Шафъл е термин - както парадидъл - нищо общо с Бъркли.

Шафъл е бийта на Розана на Тото или пък на почти всички Рок&Рол-и.....

 

jeffporcarorosanna.jpg

Ето го най-полезното за мен ! Ако се упражнявате да свирите този бийт с лява водеща,ще дръпнете мнооого бързо !

 

ае пич били разеснил кое точно какво означава и как се свири( говоря за тези тотички), защото и аз сам новак и аз имам същия проблем с лявата пачица?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много книжки се изброиха в темата, но никой не ме светна къде мога да ги намеря :)

 

А тва за забавлението с лявата ръка - интересна идея, ама докато даде резултат е доста вероятно да ми се амортизира... акхм, палката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което съм забелязал,основния проблем на младите барабанистите в Бг(вкл. и аз в това число) е,че не сме започнали правилно като барабанисти. Повечето сме самоуки и сме "просвирили" първо кавъри и т.н. Затова и имаме проблеми...-постановка,много по-слаба ръка и т.н. Тези неща се оправят с ходене на уроци и със свирене на рудименти. Знам,че повечето от нас(вас) отричат свиренето по школи,но по-полезно - няма ! За това - намирате Стик Контрол и почвате да упражнявате ръцете !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не отричам школите и правилната постановка и т.н., барабаните са ми втори инструмент и вече знам, че трябва да наблягам на тези неща в началото.

Уроците не са опция де, но поне някоя школа бих погледнал, ако ме светнете откъде да си намеря въпросните помагала. В Пловдив специално. Или пък от нета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам по-нагоре споменавате парадидли, но си мисля, че с парадидлите са за двете ръце => И двете надобряват, но лявата пак си остава по-слаба, в сравнение с другата... Не знам дали е така, но аз това си мисля... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парадидлите са много и различни, като има такива, които приоритетно товарят повече едната ръка. За изравняване на ръцете, лично на мене, много ми помага свиренето на триоли с акценти, както и свиренето на неравноделни размери. И двете обръщат непрекъснато ръцете и няма слаба или силна ръка.

Сега да не вземете да си помислите, че съм с перфектно изравнени ръце?! Хайде холан... :)

Редактирано от imperor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз вече съм го казвал в предишна тема, но да се повторя. На мен много благотворно ми влияе употребата на по-тежка палка в лявата (по-слаба ръка), разбира се в комбинация с парадидли. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не отричам школите и правилната постановка и т.н., барабаните са ми втори инструмент и вече знам, че трябва да наблягам на тези неща в началото.

Уроците не са опция де, но поне някоя школа бих погледнал, ако ме светнете откъде да си намеря въпросните помагала. В Пловдив специално. Или пък от нета?

 

Казах ти вече коя е школата, а вече можеш да си я истеглиш и тук от форума- Jim Chapin - Advanced Techniques for the modern drummer ! Е, не е от най-лесните, ама наистина си струва ! Ако пък искаш ми пиши едно съобщение, и ще ти я дам да си я преснимаш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Uuuu беее, и картинка с ноти ви пуснаха! Е нема такива хора!

Шъфълът звучи като ... бе като влак бе!!! Нали сте се возили! Тъ-дъм-тъ-дъм----тъ-дъм-тъ-дъм, само че без големи паузи м/у фиругите. Така достатъчно ммм .. ПРОСТО ли е? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз лично за лява ръка тренирам само с че**ии : )

Много време съм се мъчил да ги оеднаквява но ... с дясната повече ми харесва :) А и в крайна сметака... лявата ръка си е лява, дясната си е дясна. Преди време бях гледал някакви видеота на Майк Портной - емии според мен и той си ги има тия проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
И на мен като на повечето десничари лявата ръка е по-слаба. Още повече че преди време я бяха контузил яко и не е особено раздвижена. Бързина, динамика, всичко куца. И викам дай отрано да направя нещо по въпроса :wacko:

Няма ли някакви пинизи в раздвижването на слабата ръка и "изравняването" и със силната? Примерно някъде прочетох да се ползва по-тежка палка в слабата ръка. Друго нещо?

 

Ами принципно така нареченото изравняване на едната ръка по сила и сръчност със другата се нарича амбидекстрия!

 

Основния принцип за изравняването на ръцете е винаги да започваш пасаж,музикална фраза /или каквото там започваш/ със не доминиращата ръка.

Ако пишеш със дясната значи почваш винаги с лявата ,ако левичар започваш винаги с дясната.

 

 

Обикновенно барабанисти които не са свирили от бг-школи или направо са се учили по слух на барабаните имат подобни трудноси за всички останали "слабата ръка " не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.